Romain Grosjean

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez lg2000 N maja 13, 2018 18:41  Re: Romain Grosjean

bartoszcze napisał(a):Przecież "zasłona dymna" nie była w żaden sposób zamierzona...
Zamierzona nie, ale wynikała z chaotycznych działań du..watego kierowcy.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez sneer N maja 13, 2018 19:50  Re: Romain Grosjean

Cóż można napisać: Grojean won z F1!!
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pawel92setter N maja 13, 2018 20:10  Re: Romain Grosjean

Ech, jak Wy kochacie wyolbrzymiać. Grosjean faktycznie ma fatalny sezon, ale dziś na feralnym pierwszym okrążeniu, robił to co nakazywał mu instynkt kierowcy wyścigowego. Jak najszybciej ustawić bolid przodem do kierunku jazdy. Pewnie siedząc w kapciach i analizując sytuację wybrałby inną opcję. Ktokolwiek popełni błąd na starcie, powoduje w środku stawki niebezpieczeństwo.

Nie wiem, czy kara 3 miejsc na starcie jest konieczna, ale w porządku - niech będzie. Nie wiem za bardzo co miał zrobić, żeby uniknąć kolizji. (Wiem, mógł nie łapać uślizgu, albo nie startować w wyścigu!)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Wywi N maja 13, 2018 20:14  Re: Romain Grosjean

bartoszcze napisał(a):3 miejsca do tyłu i standardowe dwa punkty karne - za to, że próbował się ratować przejeżdżając na prawą stronę toru (co miało oczyścić przestrzeń dla innych na linii wyścigowej po lewej stronie) w momencie, gdy był na krawędzi toru z lewej strony.

Jego zachowanie trochę mi przypomniało dzwon Webbera na deszczu w Indiach. Sam wydzwonił, ale urządził sobie polowanie na Vettela. Koniec końców znalazł Barbie.
Tutaj Grosjean po tym jak dotknął pobocza i stracił kontrolę, gaz do dechy i niech się dzieje wola nieba, może jakoś to będzie.
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez Michal2_F1 N maja 13, 2018 20:23  Re: Romain Grosjean

pawel92setter napisał(a):Ech, jak Wy kochacie wyolbrzymiać. Grosjean faktycznie ma fatalny sezon, ale dziś na feralnym pierwszym okrążeniu, robił to co nakazywał mu instynkt kierowcy wyścigowego. Jak najszybciej ustawić bolid przodem do kierunku jazdy. Pewnie siedząc w kapciach i analizując sytuację wybrałby inną opcję. Ktokolwiek popełni błąd na starcie, powoduje w środku stawki niebezpieczeństwo.

Zgadzam się, tak samo jest z Magnussenem i Verstappenem, kiedy pokpią coś to należy ich wyrzucić z teamu, a jak pojadą dobre zawody to doskonały kierowca.

Wywi napisał(a):Jego zachowanie trochę mi przypomniało dzwon Webbera na deszczu w Indiach. Sam wydzwonił, ale urządził sobie polowanie na Vettela. Koniec końców znalazł Barbie.

Po pierwsze, w Korei. Po drugie, Alonso. Po trzecie, nie miał kontroli nad pojazdem, jakkolwiek dziwnie by ten incydent nie wyglądał.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze N maja 13, 2018 20:27  Re: Romain Grosjean

pawel92setter napisał(a): Nie wiem za bardzo co miał zrobić, żeby uniknąć kolizji.

Dać się wyrzucić na pobocze po zewnętrznej zakrętu?
Choć jak patrzyłem teraz na powtórkę, to tak sunął bokiem po krawędzi toru, że koniec końców mogło go i tak obrócić do środka toru (i pod koła).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Wywi N maja 13, 2018 20:35  Re: Romain Grosjean

Zrobiłby to jak Rosberg i nie byłoby problemu https://www.youtube.com/watch?v=qhzCoAo5N1E
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez bartoszcze N maja 13, 2018 20:49  Re: Romain Grosjean

Tyle że Rosberg został dokładnie na środku toru, i na całe szczęście w tamtym zakręcie jeździ się 70, a nie trzy razy szybciej, bo też by go ktoś pewnie zdemolował.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez zobq N maja 13, 2018 20:56  Re: Romain Grosjean

No właśnie - Rosberg stał. Podejrzewam, że gdyby Romek też stał w miejscu, nawet na środku toru, to inni kierowcy też uniknęliby kolizji.
zobq
 
Dołączył(a): Śr wrz 06, 2017 17:31

Postprzez bartoszcze N maja 13, 2018 21:06  Re: Romain Grosjean

Rosberg stał, bo obróciło go przy 70 km/h i zatrzymał się robiąc zasłonę dymną.
Grosjean miał problem, bo zaczęło go obracać przy jakichś 200 km/h, i z takiej prędkości się równie łatwo nie hamuje, zwłaszcza gdy wokół jadą 200, a nie 70. Może daliby radę, a może nie, przypomnę Raikkonena na Silverstone 2014.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez manieq N maja 13, 2018 21:07  Re: Romain Grosjean

3 miejsca w dół w Monako i 2pkt.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez Wywi N maja 13, 2018 21:10  Re: Romain Grosjean

Dokładnie o to mi chodzi, zatrzymał się. Grosjean był już w sumie na poboczu. I zamiast się tam zatrzymać bokiem do kierunku jazdy, to nie, gaz w podłogę i wrócił bez kontroli na tor. Ok, jestem w stanie zrozumieć to, że chciał za wszelką cenę wrócić na tor i nie tracić pozycji, ale bilans jego decyzji jest raczej gorszy. Tym bardziej, że nawet jakby był ostatni to na 1 punkt szanse by były.
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez bohdi N maja 13, 2018 21:22  Re: Romain Grosjean

On nigdy nie powinien brac udzialu w wyscigach F1... Pisalem to juz lata temu.... First lap nut shell.....
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Aeromis N maja 13, 2018 21:49  Re: Romain Grosjean

Tak się kończy wykonywanie nerwowych ruchów po utracie panowania nad samochodem, ci co nadjeżdżają nie maja bladego pojęcia jak z tego wybrnąć. Co policzą/przewidzą/wygdybają to stanie się zupełnie inaczej. Kara dla Groszka za rozwalenie trzem kierowcom wyścigu jest delikatna, takie tam głaskanie po policzku, nieomal buziaczek. Zaledwie 1 miejsce na starcie w plecy za każdego kierowcę któremu zniszczył cały wyścig a punkty karne to szopka która się nie sprawdza.
Aeromis
 
Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 9:42

Postprzez sneer Pn maja 14, 2018 6:01  Re: Romain Grosjean

Michal2_F1 napisał(a):Zgadzam się, tak samo jest z Magnussenem i Verstappenem, kiedy pokpią coś to należy ich wyrzucić z teamu, a jak pojadą dobre zawody to doskonały kierowca.


Wręcz przeciwnie. I Max i Kevin również zasłużyli na odpoczynek od F1. Nawet bardziej od Grosjeana, bo oni psuli wyścigi innym. Do tego wyścigu Romain psuł wyścigi wyłącznie sobie, ewentualnie próbował zabić rękawiczką kogoś z ekipy, albo zwalić na Marcusa własną nieudolność.

P.S.
Kevin "Lata 60" Magnussen, który nie daje się wyprzedzić bezproblemowo nawet na treningu gładko puścił bez walki Vettela.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości