Romain Grosjean

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez RdQ_ Pn maja 14, 2018 6:35  Re: Romain Grosjean

sneer napisał(a):ewentualnie próbował zabić rękawiczką kogoś z ekipy


:twisted: :twisted: :twisted:
Najbardziej zabawny temat od dawna na forum.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez cichy Pn maja 14, 2018 9:36  Re: Romain Grosjean

Nie mam zamiaru stawać w obronie Groszka.. ale czy ta kara nie jest przesadzona? Na zdrowy rozum, to co on miał tam zrobić?

ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez cravenciak Pn maja 14, 2018 9:40  Re: Romain Grosjean

Starać się uciec poza tor, a nie przeciąć go do wewnątrz... I co najważniejsze nie wciskać gazu w podłogę.

Kara moim zdaniem za niska.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez rno2 Pn maja 14, 2018 10:01  Re: Romain Grosjean

I tak szczęście, że na bolid Grosjeana nadziały się tylko 2 bolidy, bo chłop narobił białego dymu jakby papieża wybierał.
Mógł odpuścić i najprawdopodobniej wyjechałby w żwir.
Rozumiem jego intencje, że nie chciał zostać na zewnętrznej, ale jazda w poprzek w momencie, gdy stawka z tyły jechała różnymi liniami to czyste szaleństwo.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez exxxile Pn maja 14, 2018 10:06  Re: Romain Grosjean

Też miałem wrażenie, że kara na wyrost, bo każdemu może tyłek uciec - ale rzeczywiście, sęk w drugiej fazie zdarzenia, kiedy wcisnął gaz, by włączyć się z powrotem do stawki.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez bartoszcze Pn maja 14, 2018 10:19  Re: Romain Grosjean

Prawda jest taka, że gdyby po naciśnięciu gazu wyprowadził tył i wyprostował się, to mógł się śmiało zmieścić między tymi co na zewnętrznej (którym uciekał spod kół) a tymi co na wewnętrznej (których nie wziął pod uwagę).
Aczkolwiek zgadzam się, że powinien był zostać na zewnętrznej, na poboczu asfaltowym, albo i wjeżdżając w żwir.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Diego Pn maja 14, 2018 10:32  Re: Romain Grosjean

Moim zdaniem kara należy się w głównej mierze właśnie za skutki próby odwracania samochodu w tłumie. Jasne, że Romek znalazł się w ciężkiej sytuacji, ale powinien odpuścić, dać się wynieść na zewnątrz i potem spokojnie wrócić na tor, a nie gazować i pakować się innym pod koła. Wiadomo, że to ułamki sekund i trudno podjąć przemyślaną decyzję, ale kierowca wyścigowy powinien jednak mieć świadomość, że wyścig trwa dłużej niż 3 zakręty i wzbijanie chmury dymu w jednym z pierwszych zakrętów po starcie jest cholernie niebezpiecznie.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez quickNick Pn maja 14, 2018 10:36  Re: Romain Grosjean

Dziwnym jest dodawanie gazu podczas gdy tył wyprzedza przód w aucie tylnonapędowym. I można to jak najbardziej wytłumaczyć fizyką, tylko nie wiem o jakie dokładnie zmienne chodzi :-P Naturalne wydaje się odpuszczenie gazu lub minimalna jego doza oraz wciśnięcie hamulca połączonego z kontrą na kierownicy. Przeciwnie jest w przednionapędówce, gdzie wektor przemieszczenia i wypadkowa sił powoduje wyprostowanie samochodu i jego wyprowadzanie z poślizgu.
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez kermit01 Pn maja 14, 2018 11:05  Re: Romain Grosjean

No chyba, za chcesz driftem poleciec :)
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez exxxile Pn maja 14, 2018 11:29  Re: Romain Grosjean

Może on zamiast postawić bolid 90 stopni w lewo, postanowił obera zrobić 270 w prawo ; )
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez rocque Pn maja 14, 2018 13:17  Re: Romain Grosjean

Wczoraj przejrzałem sobie komentarze i wydawało mi się, że przesadą jest twierdzenie "kara jest zdecydowanie za niska".
Obejrzałem onboard i brak mi słów...

Całe szczęście, że Hulk i Gasly jedynie się z nim otarli (i tylko oni) - jeden tylnym kołem, drugi przednim. Bezpośrednie zderzenie mogło skończyć się o wiele gorzej.
Jak można mieć około dziesięciu kierowców za plecami i wpaść na pomysł przejechania przez środek toru!? Brawa dla sędziów za wspaniały werdykt - identyczną karę jak dla Sirotkina w Baku, który lekko stuknął w Pereza i oczywiście mu zaszkodził, ale nazwanie tego karambolem byłoby grubą przesadą (i co najważniejsze Perez wyścig ukończył).

Ostatnie dwa lata Grosjeana to narzekanie głównie na bolid (nie żeby na tym się kończyło), a teraz błędy debiutanta plus nie pierwszy i nie ostatni przykład bezmyślności/egoizmu na torze. Na dodatek jak do tej pory zbiera cięgi od Magnussena, któremu podziękowały dwa liczące się w stawce zespoły, a Duńczykowi do poprawy osiągów wystarczyło tylko zachowanie ciągłości startów w jednej ekipie.

Z generacji zawodników po HAM/KUB/VET a przed VER/SAI/OCO/LEC (Magnussena też dałbym tutaj, nie wiem gdzie Ericssona) w stawce zostało już tylko pięciu kierowców: Ricciardo, Bottas, Hulkenberg, Perez i Grosjean.
Wiele wskazuje na to, że grono skurczy się do czterech.
Ostatnio edytowano Pn maja 14, 2018 13:22 przez rocque, łącznie edytowano 1 raz
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez idylla Pn maja 14, 2018 13:20  Re: Romain Grosjean

Haas daje odpocząć GRO w Monaco wychodząć z poniekąd słusznego założenia, że -3 na starcie nie ułątwi mu zadania i da mizerny wynik. W to miejsce biorą Kubka, wszyscy szczęśliwi, Haas, Kubek, Liberty, dziennikarze, świat F1 etc.... Wreszcie będzie stanowcze dementi dotyczące "renki" podane jak na tacy. Wózek nie jest zły więc może RK coś zwojuje. Wszyscy zadowoleni poza RG. Rozmarzyłem się :evil:. Zresztą jak dla mnie mogłoby to być jednorazowe zastępstwo. Od Kanady niech GRO wraca do kokpitu, jeszcze kilka takich numerów i będzie go musiał opuścić definitywnie.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Europejczyk Pn maja 14, 2018 13:25  Re: Romain Grosjean

Daj numer do dilera :-D

No ale marzenie fajne.... Nie obraziłbym się jakby właśnie tak było :) Chociaż nie wiem, czy Monaco jest dobre na debiut dla RK...
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez idylla Pn maja 14, 2018 14:00  Re: Romain Grosjean

@up
Monaco, abstahując od braku realizmu z zamianą GRO na KUB jest w mojej opinii akurat najlepszym torem na "debiut", rozwiewałoby akurat wszystkie wątpliwości, które wysuwali na przestrzeni ostatniego roku ludzie odnośnie możliwości RK. Dałoby to idealny obraz czy to ten sam kierowca co w 2010 roku.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez maciotacio So cze 23, 2018 17:59  Re: Romain Grosjean

Temu Panu już podziękujemy. Na takim lotnisku wydzwonić w barierę to trzeba być niezwykłym asem. :twisted: Tylko, wyjątkowo wybaczająca natura tego toru sprawiła, że udało się uniknąć poważniejszych uszkodzeń i jutro ma szansę na pierwsze punkty w tym sezonie.
I to podczas tak świetnej dyspozycji Haasa na tym torze. Koncertowo pierniczy sprawę.
Avatar użytkownika
maciotacio
 
Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 12:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron