Rodzina Andretti

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez FlyeThemoon Śr sty 30, 2008 21:27  Rodzina Andretti

Mam takie pytanie a nie chce szukac bo będzie dłuuugo trwało, chodzi mi drzewko genalogiczne tej rodziny ale w wersji kariery wyścigowej.
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez ventylator Śr sty 30, 2008 21:31  

Na szybko znalazłem tyle informacji:

Marco Adretti w piątek zaliczy testy w zespole Hondy na torze Jerez. 19-latek należy do słynnej wyścigowej rodziny - jego ojciec i dziadek ścigali się w F1 a także za oceanem.

Mario Andretti, dziadek Marco, spisywał się znakomicie w F1 - w 1978 zdobył tytuł mistrzowski. Z kolei jego ojciec, Michael Andretti, pomimo iż zdobywał tytuły w IndyCar, miał nieudaną przygodę z F1 - w 1993 roku jeździł McLarenem wspólnie z Ayrtonem Senną, ale zabrakło mu zaangażowania i przerwał starty przed końcem sezonu, zdobywszy jedynie jedno podium.

Marco Andretti jest z kolei wielką nadzieją Amerykanów. W tym sezonie jeździł i Indy Racing League i spisał się znakomicie, zostając najmłodszym zwycięzcą wyścigu w historii serii i zajmując drugą pozycję w legendarnym Indy 500. Coraz głośniej mówiło się, że powinien dostać szansę w F1. W tym tygodniu zaliczy pierwsze testy - na razie jako nagrodę za postawę w IRL, gdzie jego bolid napędzamy był silnikiem Hondy.

- Jestem bardzo podekscytowany, że Honda dała mi tę niezwykłą szansę. 2006 był dla mnie fantastycznym inauguracyjnym rokiem w IRL i liczę na włączenie się do walki o mistrzostwo w następnym sezonie - mówi Marco.

- Jednakże kiedy Honda zaoferowała mi możliwość poprowadzenia jej bolidu F1, to - jak można się było spodziewać po każdym kierowcy wyścigowym - bez zastanowienia chwyciłem się jej obiema rękami! Mogę sobie tylko wyobrazić jak niesamowite będzie to doświadczenie i zamierzam cieszyć się każdą chwilą.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez im9ulse Cz sty 31, 2008 9:08  

John Andretti [1963] (kuzyn) smiga do dzis w NASCAR
Adam Andretti [1979] (bratanek Mario i kuzyn Michaela) smiga do dzis w INDY PRO SERIES
Jeff Andretti [1963] jakas cienizna liznął C.A.R.T'y i Craftsman'y ,chyba dał sobie spokój

FlyeThemoon napisał(a):Mam takie pytanie a nie chce szukac bo będzie dłuuugo trwało

ty lewusie ,nawet w wiki nie szukałeś :shock:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez ventylator Cz sty 31, 2008 9:12  

im9ulse napisał(a):Mam takie pytanie a nie chce szukac bo będzie dłuuugo trwało



Ja moją informację ( choć nie kompletną ) znalazłem w 3 minuty :evil:
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez AdrianAdrian Cz sty 31, 2008 14:16  

Dobra, a gdzie jezdzi teraz (jeśli wogóle jezdzi) Scott Speed ?
R.Kubica
Avatar użytkownika
AdrianAdrian
 
Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 19:01
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Alexx Cz sty 31, 2008 15:04  

W ARCA RE\MAX to część NASCAR
Avatar użytkownika
Alexx
 
Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 12:51

Postprzez FlyeThemoon Cz sty 31, 2008 17:07  

im9ulse napisał(a):John Andretti [1963] (kuzyn) smiga do dzis w NASCAR
Adam Andretti [1979] (bratanek Mario i kuzyn Michaela) smiga do dzis w INDY PRO SERIES
Jeff Andretti [1963] jakas cienizna liznął C.A.R.T'y i Craftsman'y ,chyba dał sobie spokój

FlyeThemoon napisał(a):Mam takie pytanie a nie chce szukac bo będzie dłuuugo trwało

ty lewusie ,nawet w wiki nie szukałeś :shock:


Takie pytania nie do mnie tylko do mojego kolegi co nie wie co www.google.pl i wikipedia, a poza tym powiedz mu Formuła 1 a nie przestanie o niej gadać.


PS dzięki za pomoc może teraz mój kolega da mi spokój z tymi pytaniami na które nie znam odpowiedzi.
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez neodg Cz sty 31, 2008 17:10  

Śmiać mi się chcę:) "takie pytanie to nie do mnie tylko do kolegi" czyli kolega nie potrafi znaleźć w google i chciałeś mu pomóc napisałeś tutaj i a Ty nie potrafiłeś tego znaleźć? Dobre.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
neodg
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 9:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez B4ndit Cz sty 31, 2008 17:16  

neodg no wiesz z gatunku "mam znajomego i on ma taki problem, ale to nie o mnie chodzi!" :lol:
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez Pieczar Cz sty 31, 2008 17:38  

No przecież to standard - wszystkie pytania zadawane przez FlyeThemoon to są pytania "jego kolegi". Może powiedz mu, żeby się tutaj zarejestrował i sam popytał ewentualnie poszukał czegoś skoro tak się o wszystko pyta.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości