Niki Lauda

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Jensfan Pn mar 03, 2008 17:23  Niki Lauda

Nie ma jeszcze tematu o Nikim, dlaczego?! To jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych. No i poza tym zaliczył pamiętną kraksę podczas której ledwo uszedł z życiem. Dalej bierze udział w F1, jest zawsze w studio RTL i ma naprawdę fachowe wypowiedzi i widać, że na F1 się zna. Podsumowując karierę Niki zdobył 3 tytuły mistrza świata, zaliczył 25 zwycięstw i 24 pole position... A co Wy myślicie o jego karierze?
Avatar użytkownika
Jensfan
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 15:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Jędruś Pn mar 03, 2008 17:30  

Może kiedyś był wyśmienitym kierowcą i wielkim mistrzem ale .... przez ostatnie lata Lauda zdziadział i krytykuje wszystko i wszystkich 8)
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Jensfan Pn mar 03, 2008 18:08  

No ja się nie zgadzam... Moim zdaniem ma dużą wiedzę o F1 i mówi po prostu to co myśli. Nie owija w bawełne
Go, go fight Jenson!!
Avatar użytkownika
Jensfan
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 15:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Jędruś Pn mar 03, 2008 19:40  

Jensfan napisał(a):Moim zdaniem ma dużą wiedzę o F1 i mówi po prostu to co myśli. Nie owija w bawełne


Wiedzę może i ma ale co z tego wynika ???

Wielu byłych mistrzów komentuje to co dzieje się teraz w F1 ale nie w taki sposób jak Lauda . Lauda w każdym znajdzie jakąś dziurę i musi o tym koniecznie powiedzieć całemu światu :evil:
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Jensfan Pn mar 03, 2008 19:46  

No może masz rację co do Laudy ale jednak nie ma wielu byłych mistrzów komentujących to co się dzieje w F1.
Go, go fight Jenson!!
Avatar użytkownika
Jensfan
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 15:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Wrzatek Pn mar 03, 2008 20:04  

Lauda niczym nie różni się od Faktu czy Super Ekspresu. Wali jakieś ściemy, żeby tylko o nim nie zapomniano. Nie tak powinien się zachowywać 3-krotny MŚ. :? :? :?
Avatar użytkownika
Wrzatek
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 21:39
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez aba Pn mar 03, 2008 20:57  

Zresztą co można powiedzieć o gościu który od ponad 20 lat nosi czapke z reklamą margaryny? To po pierwsze, a po drugie co mam powiedzieć o kimś kogo niewidziałem w akcji? Filmiki z YouTube.com niesą odpowiednie do wyrobienia sobie opini ani marodajne do zachwalania czyjegoś stylu. Jaką miarodajną opinie można wystawić komuś kogo się nieoglądało, nieprzeżywało się jego wzlotów i upadków? Jedyne co można powiedzieć o Laudzie to to, że napewno był dobry bo 3 tytuły z nieba mu niespadły, a konkurencje miał dość silną. Ale to tylko moja teoria, bo jak wspomniałem widzałem go tylko na YouTube.com i przeczytałem kilka artykułów które raczej niebyły zbytnio miarodajne. Oglądam F1 od czasów Bergera czyli Niki był już dawno na emeryturce...
Powiem jeszcze jedno, nich Lauda niebędzie taki Kozak, bo byli, są i będą lepsi....
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez mutu Pn mar 03, 2008 22:39  

A ja mam takie pytanie. Czy Niki jest na prawdę tak gruby jak na tym zdjęciu, czy on tam coś wkłada pod ten sweter? Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, ze patrząc po nogach, to grubszy jest ten komentator.

Obrazek
Williams F1 Team
Avatar użytkownika
mutu
 
Dołączył(a): So sie 25, 2007 14:49
Lokalizacja: Ozimek

Postprzez rafaello85 Pn mar 03, 2008 23:24  

Lauda jako kierowca na pewno musiał być dobry, w końcu te 3 tytuły nie spadły mu z nieba. Natomiast wkurzają mnie te jego komentarze. On wszystkiego się czepia i wszystkich krytykuje :???: Czasami mam już tego dość.

mutu napisał(a):Czy Niki jest na prawdę tak gruby jak na tym zdjęciu, czy on tam coś wkłada pod ten sweter?

E tam, od razu gruby :-P Wychodował sobie mięsień piwny i tyle :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez aba Pn mar 03, 2008 23:43  

aba napisał(a):napewno był dobry bo 3 tytuły z nieba mu niespadły


rafaello85 napisał(a):musiał być dobry, w końcu te 3 tytuły nie spadły mu z nieba


:shock: :???:
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez M-Power Pn mar 03, 2008 23:44  

Nie widzialem Laudy w akcji więc trudno coś napisać na jego temat, trochę artykułów o jego osobie przeczytałem i naprawdę musiał być nieprzeciętnym kierowcą w swoich czasach.
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez rafaello85 Wt mar 04, 2008 0:34  

aba wiem, wiem, ale to nie był plagiat :-D Nie czytałem wcześniejszych komentarzy :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez aba Wt mar 04, 2008 0:43  

rafaello85 nawet się nieprzyznawaj :lol: Ale chyba M-Power też nieczytał moich wypocin. To oczywiście był żart. Miałem napisać "czytaj ze zrozumieniem" ale to wtedy byłby plagiat z mojej strony :-D
Niemiej mi tego za złe rafaello85 ;)
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez Pieczar Wt mar 04, 2008 11:09  

Lauda osiągnąłby jeszcze więcej gdyby nie wypadek na Nordschleife w 1976 roku. On wtedy dominował na torach, a tytuł przegrał tylko jednym punktem z Huntem. Potem była niemiła atmosfera w Ferrari (Enzo mu nigdy nie wybaczył wycofania się na Fuji) i Niki musiał odejść. W 1977 roku mimo, że kierowcą numer 1 w Ferrari miał być Reutemann i to on miał pełne wsparcie zespołu (Niki miał gorzej niż Ferdek w tym sezonie), Lauda zdobył tytuł, pokonując wyraźnie Reutemanna. Koniec lat 70 to niezbyt udany okres w nienajlepszym Brabhamie zakończony decyzją o wycofaniu się z F1. W latach 80 wrócił za kierownicę Mclarena, zdobywając w 1984 roku tytuł, pokonując Prosta o 0.5 punktu :)
O Laudzie się mówiło, że inteligencją pokonywał przeciwników na torze. Nigdy nie szarżował, jechał tak jak wymagała tego sytuacja, co chyba najlepiej było widać w 1984 roku, kiedy w kwalifikacjach był zawsze daleko za Prostem, a w wyścigu to nadrabiał. Potem został komentatorem na RTL-u i zaczął gadać głupoty ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Wt mar 04, 2008 14:00  

Nie no, jedne jest pewne dla mnie - po 3 tytułach nie można o kimś mówić że zdobył je z przypadku. Nikt nie wie z żywca jak Lauda się popisywał na torze, ale mam często wrażenie ze wyrocznią dla jego osiągnięć jest jego 'fucha' w RTL-u która w oczach wielu całkowicie umniejszyła jego osobę za kółkiem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron