Mick Schumacher

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez konchma So wrz 08, 2018 21:01  Mick Schumacher

Dziwne że, jeszcze nikt nie zaczął tego wątku!
A ten CHŁOPAK powoli się rozkręca :D
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Jimmy0555 So wrz 08, 2018 21:37  Re: Mick Schumacher

Co wy wszyscy macie z tym Mickiem ostatnio :p To, że zobaczymy go w F1 prędzej, czy później jest pewne, choć w mojej opinii na chwilę obecną trudno doszukiwać się w nim talentu na skalę ojca. Ale kto wie - aktualnie jeździ w Formule 3 drugi sezon (w pierwszym zajął 12 miejsce), zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, a kilka wyścigów jeszcze przed nim. Pomimo wielu atutów, nazwisko może być też przeszkodą - ze względu na nie oczekiwania będą wysokie i presja będzie duża. A takim oczekiwaniom mało który zawodnik potrafi podołać. Niech idzie swoją drogą i małymi krokami zdobywa swoje - na F1 ma jeszcze kupę czasu! :D
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez bartoszcze So wrz 08, 2018 21:44  Re: Mick Schumacher

Jeśli wygra F3 w tym sezonie to powinno mu to wystarczyć do superlicencji (w połączeniu z punktami za F4).
Ale czy ktokolwiek czeka na niego z fotelem w F1?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez AutoryteT So wrz 08, 2018 21:53  Re: Mick Schumacher

W przyszłym sezonie jak wygra F2 Russell, Noriss odchodzi do F1, Marielov pewnie też to stawka w F2 z średniej stanie się słaba, więc ma szansę błysnąć tam też w pierwszym sezonie :) a nazwiska patrząc po Piquet i Sennie raczej pomagają, więc do F1 pewnie trafi, ale najwcześniej w 2020 choć i wtedy może być różnie :)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Pauree So wrz 08, 2018 22:03  Re: Mick Schumacher

Leclerc i Mick w Ferrari, to by było coś... :-?
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Saruto So wrz 08, 2018 22:07  Re: Mick Schumacher

bartoszcze napisał(a):Ale czy ktokolwiek czeka na niego z fotelem w F1?

Tak, ale musi wygrać w F3.

Co do presji, to trzeba pamiętać kim jest jego ojciec. Że nie ma jego wsparcia na torze i jak trudną ma sytuacje rodzinną. Mick zrobił niesamowite postępy, jest bardzo skromny i skupiony na poprawianiu swoich umiejętności. Chyba nikt ze "znanych" nazwisk nie miał jeszcze tak trudno jak on.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez konchma So wrz 08, 2018 23:13  Re: Mick Schumacher

Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Gie N wrz 09, 2018 5:43  Re: Mick Schumacher

Z Mickiem w F1 będzie pewnie jak z powrotem Kubicy. Jak zapytać niezobowiązująco kierowców czy szefów zespołów to każdy będzie zachwycony. Dziennikarze będą pisać o wspaniałej historii. A jak przyjdzie do konkretów to będzie yyyy, eee, niestety ale to, niestety ale tamto. Sytuacja skomplikowana i trudno o miejsce.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Jimmy0555 N wrz 09, 2018 8:27  Re: Mick Schumacher

Saruto napisał(a):
bartoszcze napisał(a):Ale czy ktokolwiek czeka na niego z fotelem w F1?

Tak, ale musi wygrać w F3.

Co do presji, to trzeba pamiętać kim jest jego ojciec. Że nie ma jego wsparcia na torze i jak trudną ma sytuacje rodzinną. Mick zrobił niesamowite postępy, jest bardzo skromny i skupiony na poprawianiu swoich umiejętności. Chyba nikt ze "znanych" nazwisk nie miał jeszcze tak trudno jak on.


Nie bardzo zrozumiałem te zdanie. Owszem, ma trudną sytuację rodzinną, ale... no takie rzeczy się zdarzają, i czy ma to przełożenie na jego umiejętności jazdy? Chyba, że chodziło Ci o to, że Michael przyśpieszyłby mu karierę i posadził gdzie trzeba. Tylko, że ja nie jestem zwolennikiem takich ruchów - jeśli Mick ma w sobie "to coś" zapracuje sobie sam na angaż i nie będzie żadnego gadania. Ale czy ktoś na niego czeka z fotelem? Na chwilę obecną nie wydaje mi się. Mercedes, jak i Ferrari mają kupę swoich juniorów, a przeskoczenie ich dla Micka byłoby nie lada wyzwaniem.

Swoją drogą wygooglowałem dla porównania Giovinazziego - nie spodziewałem się, że ma już 24 lata :-P A sytuacja rzeczywiście skomplikowana - bo albo musisz być bardzo bogatym paydriverem, albo wyjątkowo utalentowanym młodzieńcem. Tylu świetnych juniorów w jednej stawce co w ostatnich latach nie było od baaaardzo dawna.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez bartoszcze N wrz 09, 2018 9:04  Re: Mick Schumacher

Ale skąd wiadomo że to świetni juniorzy? Wyższe serie to dopiero zweryfikują.
Mick owszem, wygrał 4 z ostatnich 8 wyścigów, ale w poprzednich 14 w tym sezonie uzbierał raptem dwa podia i jest o punkt prze debiutującym Estończykiem Vipsem.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez konchma N wrz 09, 2018 9:56  Re: Mick Schumacher

bartoszcze !
A nie wygrał przypadkiem 5 z ostatnich 9 wyścigów?
A nad Vipsem to chyba ma 26pt przewagi
:twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez bartoszcze N wrz 09, 2018 10:29  Re: Mick Schumacher

@konchma
A, statystyki niezaktualizowane o ostatni :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez konchma N wrz 09, 2018 10:40  Re: Mick Schumacher

Mick jest świetny przykładem dziedziczenia genów po rodzicach.
Wiem bo mój ojciec był bardzo inteligentnym i przystojnym facetem. :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Pauree N wrz 09, 2018 10:51  Re: Mick Schumacher

konchma napisał(a):Mick jest świetny przykładem dziedziczenia genów po rodzicach.
Wiem bo mój ojciec był bardzo inteligentnym i przystojnym facetem. :twisted: :twisted:

Czyli masz świadomość, że nie każda cecha przechodzi z pokolenia na pokolenie :grin:
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez konchma N wrz 09, 2018 10:58  Re: Mick Schumacher

Tak jestem lepiej od niego zbudowany, bardziej inteligentny no i kobiety lgną do mnie jak muchy do psiej kupy :twisted:
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron