[Zespoły] Williams

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Bebalf Cz kwi 16, 2009 22:54  Re: [Zespoły] AT&T Williams

sneer napisał(a):Rosberg niewątpliwie prezentuje się najlepiej ze wszystkich obciążonych genetycznie kierowców F1. Co nie znaczy że będzie mistrzem. IMO na tyle talentu nie ma.


Troszkę na wyrost jest Twoje stwierdzenie. Talent to jedno, a niestety, niezawodny, konkurencyjny bolid plus wyrachowani stratedzy wyścigowi to drugie. Williams szuka usilnie sposobu by zapukać do czołówki i ponownie święcić triumfy. Czy mu się to uda w tym sezonie, to się okaże po wprowadzeniu KERSu do bolidu, ale już widać, że dalej muszą liczyć na łut szczęścia, by znaleźć się na podium. Rosberg już dojrzał do sięgnięcia po mistrzowski tytuł. I on to wie i Frank. Przeszkody są te, które zaznaczyłem na wstępie. Żeby troszkę porównać sytuację Rosberga do Twojej wypowiedzi, to spójrz, gdzie obecnie znajduje się utalentowany Elvis, "nieodgadnięty" Kimi, czy "dziwacznie rozkojarzony" Massa. A na koniec "kultowa sytuacja": Button był już skreślony, a obecnie jest na topie. I co? -daje do myślenia :-) nie? :P
Bebalf
 

Postprzez sneer Pt kwi 17, 2009 7:37  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Bebalf napisał(a):
sneer napisał(a):Rosberg niewątpliwie prezentuje się najlepiej ze wszystkich obciążonych genetycznie kierowców F1. Co nie znaczy że będzie mistrzem. IMO na tyle talentu nie ma.


Troszkę na wyrost jest Twoje stwierdzenie. Talent to jedno, a niestety, niezawodny, konkurencyjny bolid plus wyrachowani stratedzy wyścigowi to drugie. Williams szuka usilnie sposobu by zapukać do czołówki i ponownie święcić triumfy. Czy mu się to uda w tym sezonie, to się okaże po wprowadzeniu KERSu do bolidu, ale już widać, że dalej muszą liczyć na łut szczęścia, by znaleźć się na podium. Rosberg już dojrzał do sięgnięcia po mistrzowski tytuł. I on to wie i Frank. Przeszkody są te, które zaznaczyłem na wstępie. Żeby troszkę porównać sytuację Rosberga do Twojej wypowiedzi, to spójrz, gdzie obecnie znajduje się utalentowany Elvis, "nieodgadnięty" Kimi, czy "dziwacznie rozkojarzony" Massa. A na koniec "kultowa sytuacja": Button był już skreślony, a obecnie jest na topie. I co? -daje do myślenia :-) nie? :P


No to sobie przypomnij ile punków w zeszłym roku stracił Williams przez Rosberga. Co do innych: Hamilton, pomijając jego postawę poza torem, jest w stanie wydusić z kiepskiego McLarena bardzo dużo. Massa nie jest materiałem na kierowcę na trudne czasy. Kimiemiu wszystko i tak wisi więc nie widzi problemu. A Button - cóż ma szczęście że Brawn zrobił taki bolid że może wygrywać za nim zrobił się stary i zgorzkniały.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Medoks1 Pt kwi 17, 2009 22:36  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Dla mnie Rosberg może zostać , popełnia błędy ale kto je nie popełnia?
Jego pomyłki rzutują na pozycje zespołu. Niestety dla tego bo drugi kierowca to kompletne nieporozumienie. Jeśli o mnie chodzi to już dałbym mu "wilczy bilet" i wsadził bym Hulkenberga do kokpitu Willa.

W tym sezonie przy odrobinie szczęścia mogą wygrać wyścig i być w generalce wysoko :)
Ale do tego drugiego warunku potrzeba wsparcia dla Nico, a nie obijanie się w drugiej dyszce.

Po cichutku liczę że w Chinach będzie podium :grin:

Ps. Ile jeszcze mam czekać na zwycięstwo Williamsa???
Avatar użytkownika
Medoks1
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 17:17

Postprzez Madiavanran So kwi 18, 2009 8:50  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Rosberg wystartuje z 7. pola. Więc czemu nie podium? Dobra strategia, pech innych, szybka jazda i może będzie. Ja też liczę.
GP San Marino
Avatar użytkownika
Madiavanran
 
Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 15:30
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Anderis So kwi 18, 2009 12:09  Re: [Zespoły] AT&T Williams

A mnie trochę zaczyna martwić postawa Williamsa. Wygląda na to, że moje rozczarowanie po Australii i Malezji (gdzie Williams zdobył znacznie mniej punktów, niż mógł) jest usprawiedliwione. Miałem przeczucie, że z biegiem sezonu Williams może zacząć tracić do reszty stawki i wygląda na to, że w Szanghaju są już trochę wolniejsi, niż w Melbourne i na Sepang, a przecież jeszcze kilka zespołów ma w zanadrzu podwójne dyfuzory :(

Liczę, że to pojedyncze słabsze kwalifikacje, a nie początek trendu, jednak Williams nie wygląda zbyt optymistycznie. Nie wiem, co się musi zdarzyć, żeby Kazuki awansował do Q3. Mając całkiem dobry samochód już trzeci wyścig z rzędu nie może się tam dostać. Chyba po zeszłorocznym GP Singapuru zbyt bardzo uwierzyłem w umiejętności Japończyka :zakrywa:

Wogóle moją uwagę zwraca słabo rozbudowane przednie skrzydło w Williamsie. Pozostałe zespoły czołówki mają ten element jakby bardziej rozbudowany i skomplikowany i ciągle go modyfikują, natomiast w przypadku teamu z Grove nie widziałem żadnych modyfikacji od marcowych testów.

Cóż, w poprzednich dwóch wyścigach Williams wyglądał jednak lepiej w wyścigu, niż w kwalifikacjach, więc mam nadzieję, że tym razem stratedzy nic nie popsują i zespół zdobędzie sporo punktów. Jednak nie wydaje mi się, żeby w Chinach było aż tak dobrze, jak mogło być w poprzednich dwóch wyścigach. :(
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Medoks1 So kwi 18, 2009 18:13  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Williams będzie niestety z biegiem czasu tracił do bogatszych :( , i nie chodzi tu tylko o kasę ale też o fachowców.
Inżynierowie zatrudnieni w Grove to nie jest czołówka.Rozwój bolidu co za tym idzie nie będzie tak dynamiczny :-( :-( :-(
Szkoda tych pierwszych wyścigów....mogło być więcej punktów.

Mam nadzieje że jednak nie sprawdzi się ten czarny scenariusz i jakoś utrzymają się w top 4.
Tylko niech ten Nakajama coś wreszcie zacznie przywozić :evil:
Avatar użytkownika
Medoks1
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 17:17

Postprzez barteks So kwi 18, 2009 20:14  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Nakajima co najwyżej może przywozić bułki do sklepu :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Anderis N kwi 19, 2009 10:57  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Może mi ktoś powiedzieć, kto jest odpowiedzialny za strategię w Williamsie? :shock: Już trzeci wyścig w tym sezonie, kiedy Rosberg traci punkty z powodu strategii. Może nie jechał dziś rewelacyjnie, ale nie wierzę, że nie byłby w stanie wbić się do ósemki, gdyby strategia była dobra. A to nie tylko w tym sezonie, bo również w zeszłorocznym GP Włoch stratedzy pogrzebali szansę na dobry wynik. Wogóle Williams często traci punkty z powodu strategii (zwłaszcza w deszczu) a dużo rzadziej zyskuje przez dobre decyzje strategiczne. Już są na ósmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, a przecież samochód mają conajmniej na 4 miejsce. Boję się, że skończą, jak w zeszłym sezonie: mocny początek, potem masa straconych punktów przez błędy, a na koniec katastrofa.

Nakajima kolejny fatalny weekend. W zeszłym sezonie broniłem Japończyka, ale ten w tym sezonie ewidentnie nie wykorzystuje szansy danej mu od zespołu. Japończyk musi się dużo poprawić, a jeżeli mu się to nie uda, to mam nadzieję, żę wyleci z zespołu (pierwszy raz od początku kariery Nakajimy w F1 mówię takie rzeczy), może jeszcze przed końcem sezonu, żeby dać szansę Hulkenbergowi. Pomijam to, co zrobił dzisiaj w wyścigu, ale w przyszłym sezonie nie będzie już tankowań i trzeba będzie jechać lepiej w kwalifikacjach, żeby mieć szansę na dobry wynik.

Coż, mam nadzieję, że Williams szybko wprowadzi swój KERS, który okaże się sukcesem, oraz, że dokonają poprawek w bolidzie, wyciągną wnioski ze swoich błędów i ukończą sezon w czołowej piątce w klasyfikacji konstruktorów. Jeżel tak nie będzie, to będę potwornie rozczarowany.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Bueno N kwi 19, 2009 11:05  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Coś tu jest nie tak :eek: Bolid wygląda na całkiem udaną konstrukcję (zwłaszcza w porównaniu do poprzednich), ale kolejny marny wyścig. Po pierwsze fatalna strategia - to chyba najbardziej rzuca się w oczy. Po drugie - długie przejazdy leżą. Tempo wyścigowe Rosberga (o Japońcu lepiej nie wspominać :grin:) pozostawia wiele do życzenia. Oby sezon szybko nie zweryfikował ich marzeń o dojściu czołówki bo tracą punkty w głupi sposób. Szczególnie szkoda Nico- chłopak ma potencjał, aby regularnie walczyć o podium. Do tego bolid też mają dobry, ale gdzieś ten potencjał się ulatnia.
Bueno
 
Dołączył(a): N wrz 07, 2008 18:14
Lokalizacja: underground

Postprzez Anderis N kwi 19, 2009 11:13  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Tempo wyścigowe nie jest takie złe, Rosberg jechał podczas wyścigu w Australii i Malezji naprawdę szybko przez większość wyścigu, jednak błędy strategiczne sprawiły, że zdobył tylko kilka marnych punktów. Nakajima podczas wyścigu w Australii z dużą ilością paliwa miał nawet bardzo dobre tempo, jak na niego. Nie obwiniam nikogo za słabe tempo podczas dzisiejszego wyścigu- w takich warunkach nie trudno nie trafić z ustawieniami bolidu. Jednak to już kolejny deszczowy wyścig, gdy strategia obrana przez zespół jest fatalna :shock: Jeżeli nie poprawią tego elementu, to nie mają co liczyć na trwałe dobicie do czołówki.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Medoks1 N kwi 19, 2009 19:50  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Święte słowa Anderis.....taktyka do bani rzekło by się że od zawsze :-(
Generalnie jestem mocno rozczarowany :( , uciekają ważne punkty,oby w następnym wyścigu wyciągnęli właściwe wnioski.
Avatar użytkownika
Medoks1
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 17:17

Postprzez Anderis So kwi 25, 2009 17:37  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Ehh, tak jak myślałem, że w Australii i Malezji Williams powinien był zrobić "zapas" punktów na resztę sezonu, bo tak szybcy, jak byli tam, mogą już nigdzie nie być. W Chinach już było gorzej, a w Bahrajnie jest jeszcze gorzej. Regres jest niewielki, ale stały. Pocieszające jest, że bolidy zespołu z Grove jeszcze jako-tako spisują się ze sporą ilością paliwa, więc taktyka obrana na jutro może przynieść punkty, zwłaszcza, że twarda mieszanka potrzebuje sporo czasu, żeby zacząć pracować optymalnie.

Cieszy postęp Nakajimy. Wykręcił dziś identyczny czas, jak Kovalainen, a do Rosberga stracił niecałą 0,1 sekundy w Q2, a w Q1 okazał się nawet szybszy. Japończyk chyba tak ma, że rozkręca się z biegiem sezonu, bo w zeszłym sezonie też początek miał fatalny, a od 4 wyścigu nastąpiła poprawa (dla kontrastu można podać przykład Fisichelli, który zazwyczaj dobrze spisywał się w początkowych wyścigach, a później już gorzej). Może Kazuki awansuje wreszcie do Q3 w Hiszpanii, gdyż zdaje się, że w zeszłym roku całkiem szybko jeździł na tamtym obiekcie. Na przeszkodzie może mu stanąć jednak powolny rozwój zespołu. Na Barcelonę wiele zespołów szykuje poważne zmiany, więc Williams może jeszcze bardziej polecieć w dół stawki, a wtedy wysiłki Nakajimy, który wielkim kierowcą przecież nie jest, na nic się zdadzą.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Medoks1 So kwi 25, 2009 19:45  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Jak tak dalej pójdzie to w Barcelonie w top10 zabraknie Willa :-(
Avatar użytkownika
Medoks1
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 17:17

Postprzez Anderis So kwi 25, 2009 20:09  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Rosbergowi przydałoby się powtórzyć start w Malezji, jeśli chce się pokusić o jakieś porządne punkty. Kierowcy Williamsa otoczeni są przez kierowców używających KERS, więc ciężkie zadanie przed nimi- zwłaszcza przed Nakajimą, który nie dosyć, że sam jest ciężki, to może spaść za jeszcze cięższe Beemki, które ciężko mu będzie wyprzedzić. Ehh, mam nadzieję, że Williams jak najszybciej dopracuje KERS o którym, mówią, że da im przewagę na każdym torze. W takich sytuacjach, jak obecne ustawienie na starcie, system ten stanowiłby podwójną wartość i znacznie zwiększyłby szansę na uniknięcie porażki w wyścigach podobnych do tego.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Medoks1 So kwi 25, 2009 20:21  Re: [Zespoły] AT&T Williams

Oj będzie jutro ciężko o punkty :x
Co do KERSU to trzeba rozważnie lokować środki w rozwój bolidu a nie tylko w system który nie wiadomo kiedy będzie gotowy :x
Rozumiem że wersja cywilna tego ustrojstwa ma dać dodatkową kasę ale potrzeba równoległych inwestycji w inne dziedziny np. aero.
Pytanie czy są w stanie to zrobić?
Avatar użytkownika
Medoks1
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 17:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron