[Zespoły] Ferrari

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez smylas Wt gru 30, 2008 22:08  [Zespoły] Ferrari

Scuderia Ferrari (z wł. scuderia - stajnia) – zespół wyścigowy założony w 1929 roku przez Enzo Ferrariego.

Ferrari jest najbardziej doświadczonym (startuje od drugiego wyścigu w historii serii - GP Monako 1950) i utytułowanym zespołem w historii Formuły 1. Na koncie włoskiego zespołów jest 16 tytułów w klasyfikacji konstruktorów oraz 15 w klasyfikacji kierowców. Obecnie reprezentują go Kimi Raikkonen i Felipe Massa.

Wikipedia.pl


Tyle teorii jak myślicie czy w tym sezonie Ferrari pokona McLarena i tytuł indywidualny ponownie po roku przerwy trafi w ręce jednego z kierowców? Jeśli tak to którego?
Zapraszam do dyskusji :wink:
Ostatnio edytowano Śr gru 31, 2008 15:14 przez smylas, łącznie edytowano 1 raz
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Sycior Wt gru 30, 2008 22:22  Re: Scuderia Ferrari

Sezon 09 będzie wielką zagadką ze względu na dość gruntowne zmiany w konstrukcji aut. Testy niewiele nam odsłonią ponieważ niektóre zespoły lubią się bawić w ukrywanie formy. Jeśli Ferrari będzie miało konkurencyjne auto to ja bym stawiał na Masse. Kimi po ostatnim sezonie ma sporo do przemyślenia gdyż jego postawa pokazywała że już mu się nie chce , osiągnął co chciał i już nie ma tej motywacji co wcześniej. Massa po tym sezonie będzie głodny sukcesu. Jeśli auto pozwoli możliwe że sięgnie po tytuł w sezonie 09.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez hideto Wt gru 30, 2008 22:37  Re: Scuderia Ferrari

Ja tylko dodam że Ferrari jako zespół to najbardziej utytułowany zespół ostatniej dekady w jakimkolwiek sporcie na świecie ;-)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Magic N mar 29, 2009 10:23  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Chcę myśleć, że Grand Prix Australii w wykonaniu Ferrari to wypadek przy pracy, podobnie jak w zeszłym roku. Teraz niestety nie mam wystarczających podstaw, by tak twierdzić. Teamowi z Maranello wyraźnie brak tempa. Co gorsza F60 Felipe już w pierwszym starcie mimo przejechanego całego okresu testowego nie dojechało do mety. Wygląda to niepokojąco. In plus działanie systemu KERS, który dał obu kierowcom pewną przewagą na starcie. Poza prawidłowym funkcjonowaniem nowinka technologiczna nie dała spodziewanej przewagi, więc ten aspekt nie będzie stanowił asa w rękawie. Chyba, że na innym torze, o czym możemy przekonać się już na torze Sepang, gdzie mamy dwie bardzo długie proste. Mam obawy przed kolejnymi wyścigami, jednak wierzę w bogate doświadczenie i umiejętności speców włoskiego zespołu.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez rafaello85 N mar 29, 2009 10:43  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Ferrari na chwilę obecną zdecydowanie ustępuje zespołowi Brawn GP. Toyota i Williams podczas czasówek też lepiej się spisywały. W dniu dzisiejszym także RDR miał nad nimi przewagę :oops:
Niepokoi mnie awaryjność czerwonych bolidów. Ciekawe co nawaliło Massie?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez hideto N mar 29, 2009 10:46  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Wyglądało na skrzynie biegów, nic się z bolidu nie posypało a on po prostu zwolnił.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rafaello85 N mar 29, 2009 10:46  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Albo na hydraulikę.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Sikorex N kwi 05, 2009 13:30  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Czy tylko ja odniosłem dziś wrażenie że tam się dzieje kompletny bajzel, pierw głośny ton na Massę że nie on tu decyduje.
Istna samowolka Raikkonena.
Dali za dużo swobody kierowcą i teraz kozaczą, na ich miejsce spokojnie kilku by weszło.
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Mexi N kwi 05, 2009 13:38  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Ku***, ja wiedziałem, że Todt odejdzie to ten zespół za 2-3 lata zacznie się sypać :( Z chamówą do Massy to było to przegiecie, jakby był czarnuchem od wykonywania poleceń. Zero dbałosci o jego bezpieczeństwo heh...

EDIT: moze ktoś wrzucić ten onboard z Massą i filmik z icemanem i lodem ?
Ostatnio edytowano N kwi 05, 2009 13:54 przez Mexi, łącznie edytowano 1 raz
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez rafaello85 N kwi 05, 2009 14:06  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Powiedzmy sobie szczerze - po odejściu: Todta, Brawna, Schumachera w Ferrari zrobił się totalny burdel! Ja także bałem się oto, że po odejściu starej gwardii wcześniej czy później zacznie się tam sypać. Domennicali nie jest wart Todtowi przy dupie stanąć, podobnie Costa nie jest wart stanąć przy Brawnie. :( Montezemolo dobrze widzi co się tam dzieje. Zamiast krytykować wszystko wokół, może wreszcie zrobiłby porządek na własnym podwórku? :? Bo jak tak dalej pójdzie, to włoska ekipa straci jakiekolwiek szanse na walkę o tytuły :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Pieczar N kwi 05, 2009 14:07  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Istna samowolka Raikkonena.

W Mclarenie też taki był. Skoro Ron tego nie zmienił to tym bardziej nie zrobią tego Włosi. On już taki jest. Najwyżej dostanie op***dal od szefa i na tym się skończy. A u Czerwonych zaczyna się robić chaos jak za czasów z przed Todta. Tego się obawiałem już 2 lata temu i jak narazie wszystko idzie w tym kierunku. Może być i tak, że na następny tytuł Ferrari poczeka kolejne 20 lat.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez sneer N kwi 05, 2009 14:17  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

No niestety, zrobił się totalny bajzel. Ale Massa pokazał że nie ma jaj. Powinien wstać i wyjść z bolidu, jeśli uważał że nie da się jechać. Ale cóż...nawet mówią do niego per "baby".
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez chmiel N kwi 05, 2009 14:41  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

To, że w Ferrari robi się burdel, było już widać w poprzednim sezonie. Teraz mamy tylko tego potwierdzenie. To, co teraz się wyrabia u Czerwonych, kiedyś za Brawna i Todta byłoby kompletnie nie do pomyślenia. Błędy taktyczne, wypuszczenie Massy z wężem w bolidzie, wczorajszy błąd na qualu z niewypuszczeniem na tor Massy, a w ogóle najbardziej zapadła mi w pamięci sytuacja z zeszłorocznego GP Monako, kiedy to nie założono Kimiemu opon na 3 minuty przed startem. :zakrywa:
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SoBcZaK N kwi 05, 2009 18:15  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Szczerze powiedziawszy sam bym podjął inną decyzje z ponami... może nie super odpowiednią ale dałbym Kimiemu mało paliwa i slicki i w ten sposób poczekał na deszcz a ci wpupczyli mu monsoony na suchy tor gdzie ani jedna kropla nei spadła... przecież to trzeba być idiotą, żeby nie przewidzieć tego że jadąc po mokrym torze na slickach straci mniej niż jadą kilka okrążęń na monsoonach po suchym...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez slipstream N kwi 05, 2009 18:41  Re: [Zespoły] Scuderia Ferrari

Brawn odszedł i teraz w swoim zespole pokazuje co znaczył dla czerwonych. No cóż, to co dziś zrobili Kimiemu z deszczówkami, stoi na równi z tym czego nie zrobili rok temu Massie w Ardenach — (czyli nie ściągnęli go po deszczówki na ostatnim kółku). To coś co dzisiaj powiedział Borowczyk o Brawnie — on nie kalkuluje schematów ale po prostu czuje co trzeba zrobić (no taki przekaz mniej więcej). To co było widać genialnie jak Button zjechał na pierwszy stop i zakładając slicki zatankowano mu minimalna ilość paliwa żeby jeszcze dołożył przewagi, bo i tak zaraz zjedzie po deszczówki i dotankuje. Ferrari na takie coś stać już nie będzie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość