[Zespoły] Lotus/Renault

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rocque So paź 06, 2018 16:13  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Przednie skrzydło przywiezione do Niemiec było tylko poprawionym starym skrzydłem - stwierdzili, że zbyt czasochłonne byłoby projektowanie nowego. Prawdopodobnie na tej samej zasadzie opierały się wszystkie późniejsze poprawki, padło także stwierdzenie: "zdobyta w ten sposób wiedza przyda się przy projektowaniu przyszłorocznego bolidu".

Kierowcy walczyli dzisiaj z Williamsami (Stroll w zeszłym roku na tym torze stracił 1s do Massy) o opuszczenie Q1.
Jeśli w Haasie znowu (który to już raz...) nie potkną się o własne nogi, to Renault może zapomnieć o czwartym miejscu.

Co będzie w 2019? Chciałbym mieć nadzieję, że tegoroczna kampania nie stoi w sprzeczności z jak najlepszym przygotowaniem na pierwszy wyścig kolejnej, ale jakoś ciężko.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez bartoszcze So paź 06, 2018 16:21  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Poważnie się zastanawiałem, czy Hulk nie powinien wziąć na jutro zapasu świeżych elementów. W sumie start z P16 przed McLarenami, czy z P20 za nimi...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez bartoszcze Wt lut 12, 2019 13:16  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Przed rozpoczęciem prezentacji "tegorocznego bolidu", Renault wrzuciło na TT filmik podsumowujący niejako czas od ich powrotu. Uświadomiłem sobie przy tej okazji, że obecnie i przez cały bieżący sezon, kierowcą z drugą ilością wyścigów dla nowego Renault jest Palmer :)

https://twitter.com/RenaultF1Team/statu ... 2626524160

HUL - 41 wyścigów
PAL - 35 wyścigów
SAI - 25 wyścigów
MAG - 21 wyścigów
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez bartoszcze Cz lut 14, 2019 10:04  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez rocque So maja 11, 2019 21:33  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Q: Let's put it then compared to other teams: McLaren has taken a big step, although I do not think they have much more resources or budget than you.

C. Abiteboul: Quite a lot more. Do you know how much we spend here? We operate with the budget of Toro Rosso. And we do not believe that putting more money makes the difference. No, because we are at the doors of 2021, when there will be a budgetary ceiling. Instead of wasting a lot of resources, we can take a look at McLaren, because I know their numbers and I can tell you they have a few hundred people more than us. How far are they from us? Makes sense? Not for now. Start to have it when there is a budget ceiling, which is when the way you invest your resources will matter much more than the resources you have.

We will never have the 150 million euros that we need to be like Mercedes. Our budget is at 350 million. Mercedes is in more than 500 million. We will never put 150 million more, because it does not make any sense. It does not correspond to the value of Formula 1 for us.

https://soymotor.com/articulos/cyril-ab ... sso-963788
Wystarczające wytłumaczenie na całe to dziadostwo :-?
Jak tu wierzyć w misterny "2021" z ust osoby, która notorycznie składa obietnice bez pokrycia?
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez F1V0 So maja 11, 2019 21:52  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Czyli wg Abiteboula budżet Toro Rosso to 350 milionów?
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Kazik So maja 11, 2019 22:04  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

rocque napisał(a):https://soymotor.com/articulos/cyril-ab ... sso-963788
Wystarczające wytłumaczenie na całe to dziadostwo :-?
Jak tu wierzyć w misterny "2021" z ust osoby, która notorycznie składa obietnice bez pokrycia?


@rocque
Z tego co ja wiem to na forum są osoby hiszpańskojęzyczne (niewiele) ale lepiej podawaj angielskie linki (więcej osób zakuma).
A tak w ogóle to dlaczego kolejne "pomyjki" na Renault w stylu RBR, które jednak po czasie też trochę inaczej na nich patrzy?
Dziadostwem to można próbować ich nazywać jeżeli przez cały ten sezon nie uda im się dokonać żadnego progresu (w co nie wierzę).
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez rocque So maja 11, 2019 23:52  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

F1V0 napisał(a):Czyli wg Abiteboula budżet Toro Rosso to 350 milionów?

Taka kwota to najprawdopodobniej budżet na bolid i silnik.
Toro Rosso ma porównywalny budżet na bolid.
Kazik napisał(a):Z tego co ja wiem to na forum są osoby hiszpańskojęzyczne (niewiele) ale lepiej podawaj angielskie linki (więcej osób zakuma).

Wygląda na oryginalne źródło, nie wiem czy jest w angielskim. Wklejony fragment to tłumaczenie z google translate.
Kazik napisał(a):A tak w ogóle to dlaczego kolejne "pomyjki" na Renault w stylu RBR, które jednak po czasie też trochę inaczej na nich patrzy?

"Najbardziej produktywna zima w Enstone od powrotu do F1":
Celem jest zmniejszenie strat do wielkiej trójki (wg Abiteboula miała być poprawa już w drugiej połowie 2018).
Znaczne postępy po stronie osiągów silnika.
Hulkenberg dostał bonifikatę wagową i kolejny rok przyniósł postępy w obniżaniu pozycji za kierownicą.
"Mamy najlepszy skład kierowców."

Rzeczywistość?
Bolid zachował główne wady poprzednika: niestabilność tyłu i podsterowność w szybkich zakrętach.
Silnik jest w porządku pod kątem osiągów, ale niezawodność była tragiczna i #27 każdą kolejną wymianę przypłaci karą.
Dzieciaki objeżdżają ich w kwalifikacjach i depczą po piętach w wyścigu (wątpię, że są już lepszymi kierowcami...).
Kazik napisał(a):Dziadostwem to można próbować ich nazywać jeżeli przez cały ten sezon nie uda im się dokonać żadnego progresu (w co nie wierzę).

W 2017 oczekiwania były dużo niższe, a od Wielkiej Brytanii byli bardzo mocni na większości torów.
Zeszły sezon - nieporadność Haasa, zastój Force India, upokorzenie Williamsa i McLarena.
Gdyby Ocon jeździł zamiast Strolla, to ostatnie dwie soboty nie wyszliby z Q1. Czwarty rok. Nie potrafią gładko i regularnie pokonywać midfieldu, czołówce mogą zagrozić dopiero po zmianie przepisów. Jak to nazwać?
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez F1V0 Pn maja 13, 2019 21:05  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

@rocque
Taka kwota to najprawdopodobniej budżet na bolid i silnik.
Toro Rosso ma porównywalny budżet na bolid.

Czyli wg jego słów to Ferrari i Mercedes mają budżet na poziomie 500 milionów wliczając w to też budżet na silnik co sugerowałoby, że na samo auto wydają tyle samo co Red Bull.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez rocque Cz maja 16, 2019 0:19  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

F1V0 napisał(a):Czyli wg jego słów to Ferrari i Mercedes mają budżet na poziomie 500 milionów

W przypadku Mercedesa powiedział "ponad 500 milionów €". W dalszej części wywiadu jest jeszcze wspomniane, że Red Bull wydaje na główny zespół "około 200 milionów € więcej niż na Toro Rosso".

Nie siedzę w tych liczbach i podałem tylko swoją interpretację słów Abiteboula, nie wiem nawet czy to prawda.
Przewaga wielkiej trójki nad midfieldem nie bierze się z cudownego zarządzania, oni nawet mając swoje kłopoty są daleko przed zespołami środka. W zeszłym roku Mercedes rozwiązał swoje problemy z tylnym zawieszeniem - podobno dzięki "drobnym" wydatkom rzędu 30 mln €.
Renault desperacko walczyło o nagrody na koniec sezonu (wywalczona kwota była dokładana do budżetu). Nie zrobili wyraźnego kroku naprzód ani nie rozwiązali głównych problemów z autem, więc chyba nie szastają pieniędzmi na bolid... nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Nie wiem co dalej w tym roku, ale w 2020 pewnie wezmą się za bolid na zmianę przepisów... dwa sezony w błoto?
Tak odebrałem wypowiedź Abiteboula.

Tymczasem...
The first (symbolic*) brick has been laid for our new building in Viry!
Jérôme, Cyril and Alain were present of course, along with Messrs. Diguet, Vilain, Réda, Segogne and Bertone.
[...]
The building is an extension to our current engine factory and should be ready by mid-2020, expanding our facilities by a further 4000 m2. Enstone has been thoroughly regenerated since 2016, now it’s Viry’s turn.

https://twitter.com/RenaultF1Team/statu ... 8834427904
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez bartoszcze Pn maja 27, 2019 8:46  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Nie wiem gdzie to wrzucić, ale tu chyba najważniejsze - Financial Times donosi o planie przejęcia Renault przez Fiata (FCA), ciekawe jaki wpływ to będzie miało na F1.
https://twitter.com/Petercampbell1/stat ... 2862265345
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mariusz Wt maja 28, 2019 15:00  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

W przeszłości mieliśmy Lotus-Renalt, BMW-Ferrari, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby był zespół Renault z silnikami Ferrari, przebrandowanymi np. na Lamborghini czy Maserati.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez SkC Wt maja 28, 2019 16:40  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Mariusz napisał(a):W przeszłości mieliśmy Lotus-Renalt, BMW-Ferrari, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby był zespół Renault z silnikami Ferrari, przebrandowanymi np. na Lamborghini czy Maserati.


Zespół Renault w końcu miałby porządny silnik :D Tak na poważnie to myślę, że ekipa z Enstone pozostałaby bez zmian nawet po tym mariażu. Tak na marginesie, Lamborghini nie należy do Fiata.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez Mariusz Śr maja 29, 2019 19:52  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Faktycznie, zapomniałem że Lamborghini to własność koncernu Audi/Volkswagen. Mój błąd.

Marketingowo byłoby chyba najlepiej właśnie, gdyby nazwa Renault pozostała jako fabryczny zespół, nie związany z Półwyspem Apenińskim i Ferrari. Coś na zasadzie układu obecnego między zespołami Red Bull i Toro Rosso.

Ciekawie może być, jeśli Hulkenberg przejdzie do ekipy Red Bull po tym sezonie, o czym donosi dzisiejsza informacja na serwisie. Kto by partnerował w przyszłym roku Ricciardo? Aktualnie Renault nie ma chyba za bardzo kandydatów. Sébastien Buemi i Oliver Rowland z ekipy Nissan w Formule E? Ten pierwszy już ma swoje lata i jak na obecne standardy jest bliżej emerytury w F1. Drugi ma dużo mniejsze doświadczenie w F1, bo tylko testował okazjonalnie ubiegłorocznego Williamsa. W programie Renault Sport Academy jest 8 zawodników, ale tylko dwóch na poziomie F2: Anthoine Hubert i Guanyu Zhou. Pierwszy ma silny atut w postaci paszportu francuskiego, a poza tym zaczyna wygrywać. Drugi póki co nie ma za wiele osiągnięć, był wcześniej w Ferrari Driver Academy, ale raczej pójdzie w kierunku FE. Może roszada za Gasly, który pewnie nie znalazłby miejsca w Toro Rosso po degradacji. Może jeszcze ktoś inny?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez bartoszcze Śr maja 29, 2019 20:03  Re: [Zespoły] Lotus/Renault

Mariusz napisał(a):Kto by partnerował w przyszłym roku Ricciardo?

Ocon.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron