[Zespoły] McLaren

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Voltare Wt mar 24, 2009 16:10  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Na mnie te żalenia Kovala nie wywołują żadnego wrażenia. Jak już ktoś napisał "Widziały gały co brały" A jeżeli miał nadzieję że będzie traktowany na równi z Hamiltonem podczas gdy Mistrz świata Alonso nie był traktowany na równi to naprawdę nie mam słów :lol:
P.S Czy ktoś wywalał Kovalainena z Renault ? ciekawą parę stanowili by teraz z Alonso :wink:
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Arnulf Wt mar 24, 2009 16:51  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Czy ktoś wywalał Kovalainena z Renault ?


Z tego co pamiętam to było tak, że Renault nie przedłużyło z Kovalainenem kontraktu na sezon 2008 i Fin nie miał innej opcji jak pójść do McLarena. Więc może Renault nie wywaliło Kovalainena dosłownie, ale jednak to chyba z ich inicjatywy Fin nie jeździł w 2008 roku w Renault.

Zresztą, McLaren też nie miał innego wyboru na drugiego kierowcę, bo i Vettel i Rosberg, na których z tego co wiem polowali, byli związani kontraktami ze swoimi zespołami. Więc Koval nie miał innej opcji jak McLaren, McLaren nie miał innej opcji jak Koval :D.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream Wt mar 24, 2009 17:13  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Czy ktoś wywalał Kovalainena z Renault

Może i nikt nie wywalał, ale nikt nie chciał go w Renault zatrudnić na rok 2008. I nie było tak że Koval przebierał sobie w ofertach...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Voltare Wt mar 24, 2009 17:44  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

To że go nie chcieli to nie znaczy że go popychali do McLarena, sam tam poszedł bo nie było innych opcji (no chyba że odejście z F1), ale wiedział na co się decydował i pod jakimi warunkami tam idzie i chodź lubię go to wiedział że idzie tam gdzie nie będzie traktowany na równi z Hamiltonem więc teraz jego żale są nieuzasadnione bo sam wiedział w co się pakuje. Wiem wiem nie miał wyboru, ale to nie znaczy że nie wiedział po co tam idzie. Niemniej jednak życzę Finowi udanego sezonu i wielu miejsc na podium (choć nie darzę sympatią McL)
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Angulo Cz mar 26, 2009 6:47  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

No i McLaren także wystąpi z KERS w Australii. Tylko czy to im pomoże? :-?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez tomasson Cz mar 26, 2009 8:33  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Kovalainen doskonale wiedział, że będzie tak traktowany więc niech nie stawia się teraz w roli ofiary. Bardzo mnie ciekawi jak się zachowa w tym sezonie albo po nim. Przeczytałem gdzieś, że zapowiedział odejście jeśli nie będzie lepiej traktowany itd. Chyba mówił też, że ma nadzieję na mistrza świata w Mclarenie.
Co do przedsezonowej raczej kiepskiej formy Mclarena to musi być w tym wiele prawdy. Zawsze tak jest, że zespół który wymiata w testach nie będzie jeździć w końcu stawki w sezonie i na odwrót. Ale poczekajmy aż zgaśnie czerwone światło w niedzielę. Ostatni tytuł mistrzowski konstruktorów zdobyty w 1999 roku to musi być albo może wpędzać w mały kompleks.
Użycie KERS jest dla nich jak widać najlepszym rozwiązaniem na Albert Park, albo najlepszym z najgorszych posunięć na ten moment w Mclarenie, zacząć dobrze sezon, bezcenne
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Arnulf Cz mar 26, 2009 16:33  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

tomasson napisał(a):Co do przedsezonowej raczej kiepskiej formy Mclarena to musi być w tym wiele prawdy.


Mi się to aż nieprawdopodobne wydaje, żeby w McLarenie tak otwarcie mówili o swoich kłopotach. "Sądzę, że jeśli będziemy myśleli optymistycznie, to może uda się zdobyć punkt" - to są słowa Hamiltona. Mi się to wydaje dziwne i mimo, że wierzę w obniżkę formy McLarena, to dopóki nie odbędzie się wyścig w Australii to nie będę wierzył, że jest aż tak źle :). No bo jaki interes miałby zespół w tym, żeby oficjalnie mówić, że samochód jest słaby?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Campeon Cz mar 26, 2009 16:43  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Czyżby pod wodzą Martina, zespół McLaren miał zmienić swój wizerunek? :-) Ja w to nie wierzę, tak samo jak w to, że MP4-24 jest aż tak słabą konstrukcją. Dla mnie McLaren, zanim zaczęły się testy, był największym pewniakiem ze wszystkich, a tu tak się sprawy potoczyły, co jest dla mnie trochę niewiarygodne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Fagaldo Cz mar 26, 2009 22:27  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

bicampeon napisał(a):Dla mnie McLaren, zanim zaczęły się testy, był największym pewniakiem ze wszystkich, a tu tak się sprawy potoczyły, co jest dla mnie trochę niewiarygodne.

No właśnie, zanim zaczęły się testy.

Bez dowodów to sobie mogli nawet gadać, że FI zostanie mistrzem konstruktorów... ;)
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Postprzez Campeon Cz mar 26, 2009 22:59  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Mi nie chodziło o samo gadanie, a bardziej o zaplecze technologiczne McLarena oraz doświadczenie. Te dwa czynniki powodowały, że uważałem ich za faworytów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rafaello85 Pt mar 27, 2009 11:40  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

bicampeon napisał(a):Czyżby pod wodzą Martina, zespół McLaren miał zmienić swój wizerunek?

... z czołowego zespołu na zespół środka stawki ;) Wygląda na to, że Dennis opuścił tonący okręt :przewraca:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez tomasson Pt mar 27, 2009 13:06  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Arnulf napisał(a):
tomasson napisał(a):Co do przedsezonowej raczej kiepskiej formy Mclarena to musi być w tym wiele prawdy.


Mi się to aż nieprawdopodobne wydaje, żeby w McLarenie tak otwarcie mówili o swoich kłopotach. "Sądzę, że jeśli będziemy myśleli optymistycznie, to może uda się zdobyć punkt" - to są słowa Hamiltona. Mi się to wydaje dziwne i mimo, że wierzę w obniżkę formy McLarena, to dopóki nie odbędzie się wyścig w Australii to nie będę wierzył, że jest aż tak źle :). No bo jaki interes miałby zespół w tym, żeby oficjalnie mówić, że samochód jest słaby?


Mówią, że auto jest słabe by wyjść na kompletnych kretynów jak w Australii zamkną stawkę, ZAWSZE lepiej jest mówić, iż bolid jest słabszy niż w rzeczywistości
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ventylator Pt mar 27, 2009 14:41  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

rafaello85 napisał(a):
bicampeon napisał(a):Czyżby pod wodzą Martina, zespół McLaren miał zmienić swój wizerunek?

... z czołowego zespołu na zespół środka stawki ;) Wygląda na to, że Dennis opuścił tonący okręt :przewraca:


Nie zapominajmy, że często Ferrari i McLaren nie dają z siebie maksimum w treningach, choć rzeczywiście postawa tego zespołu trochę martwi/cieszy*. Ogólnie, jak i do innych zespołów, wstrzymajmy się z oceną chociaż do kwalifikacji. ;-)

Tak nawiasem mówiąc, jeśli bolid McLarena okaże się jedną wielką klapą, to ja widzę tylko jedno rozsądne wytłumaczenie - brak człowieka pokroju Alonso, który swoją wiedzą i doświadczeniem potrafi dokładnie powiedzieć mechanikom, co i jak ma być zrobione. A McLaren ma w zespole, co by nie mówić, samych niedoświadczonych kierowców.

*niepotrzebne skreślić.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Rocketman Pt mar 27, 2009 16:15  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

Igor napisał(a):A McLaren ma w zespole, co by nie mówić, samych niedoświadczonych kierowców.

A de la Rosa? W końcu wyjeździł w F1 swoje i to on pełni funkcję głównego testera, jako najbardziej doświadczony kierowca w zespole.

Ja myślę, że ciężka praca do samego końca sezonu odbiła się na nowym bolidzie. Może nie jest to główna przyczyna, ale negatywny wpływ na prace nad bolidem miała na pewno. Może się okazać, że McLaren ukrywa swoją rzeczywistą formę, która nawet jeżeli będzie słaba, to ulegnie poprawie w kolejnych wyścigach.
Obrazek
Tym panom kibicowałem :)
Avatar użytkownika
Rocketman
 
Dołączył(a): Wt lis 11, 2008 11:06
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez barteks So mar 28, 2009 22:14  Re: [Zespoły] Vodafone McLaren Mercedes

„Bez względu na dzisiejsze osiągi McLarena, będziemy na pewno konkurencyjnym zespołem.” – powiedział Dennis w wywiadzie dla BBC. „Oznacza to tyle, że będziemy walczyli o mistrzostwo świata”.

„Założenie jest takie, abyśmy pojechali do Australii i dysponowali tam najlepszym samochodem, a nie kończyli każdy dzień testów na szczycie tabeli czasowej. Testy polegają na zdyscyplinowanym podejściu do uczynienia samochodu szybszym i trzeba ignorować wówczas osiągi pozostałych zespołów”.

„Część naszych konkurentów zakończy testy przedsezonowe już w czwartek, zaś my w przyszłym tygodniu będziemy jeszcze jeździli w Jerez. Kiedy będziemy już w Australii, wówczas będzie można dokonać pierwszej oceny osiągów każdego zespołu. Oczekujemy, że nasze auto będzie szybsze z każdym wyścigiem i spodziewamy się, iż nasze tempo pozwoli nam zwyciężyć w mistrzostwach”.


http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=11188

:haha: :hihi:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron