Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Damian375 Pn kwi 06, 2009 8:44  Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Witam, ostatnio myślałem na temat zespołów F1 i doszedłem do wniosku, że większość z nich ma w zanadrzu młodych, prawdopodobnych mistrzów świata

BMW SAUBER - Kubica
Mclaren - Hamilton
Renault - Piquet/Grosjean
Williams - Rosberg
Red Bull - Vettel
Toro Rosso - Buemi
Force India - Sutil
Brawn GP - (Button?)
Ferrari - ??
Toyota - (Kobayasi?)

W związku z tym mam następujące pytanie, dlaczego aktualnie około trzy zespoły nie mają po prostu następców, którymi mogli by "dysponować", już teraz.
Ferrari testowało trzech włochów, ale co nic nie słychać o Nich.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez hideto Pn kwi 06, 2009 8:50  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Sprawa jest prosta i nie ma w niej wielkiej filozofii... Kto ma Kasę ten nie ma 'wychowanków' a kto nie ma ten musi szukać młodych utalentowanych...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Damian375 Pn kwi 06, 2009 9:13  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Kasa kasą, ale myślę, że gdyby Ktoś z Toyoty/Ferrari zadzwonił do takiego młodego zawodnika to i tak chciał by spróbować, a jak by się sprawdził to mogliby coś pomyśleć.
Ferrari po prostu nie ma młodego testowego kierowcy, czyli widocznie wolą stawiać na "sprawdzonych".
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez hideto Pn kwi 06, 2009 9:15  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Ferrari od lat ma sprawdzonych kierowców i nie sądzę by miało się to zmienić.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cinek Pn kwi 06, 2009 10:42  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Piquet mistrzem świata :woohoo:
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez Damian375 Pn kwi 06, 2009 12:56  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Cinek napisał(a):Piquet mistrzem świata :woohoo:


Chodziło mi o młodych zawodników, po prostu.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Kajek Pn kwi 06, 2009 13:15  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Tiaa... Button i młodość tez niezły joke :P
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez slipstream Pn kwi 06, 2009 13:30  Re: Zespół - A "Przyszli Mistrzowie Świata ?"

Po pierwsze, to trzeba sobie uświadomić jak zmienił się system awansu do F1 na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze pod koniec XX wieku nie istniało właściwie pojęcia "chowańca" że każdy zespół hoduje sobie przyszłych kierowców. Taka praktyka nie istniała, a jedyną drogą do F1 (poza nielicznymi wyjątkami) było dostać się do słabej ekipy z tyłów (Minardi, Toleman, Jordan) gdzie udowadniało się swoją wartość i dopiero wtedy czołowe ekipy zatrudniały takiego delikwenta jeśli dowiódł ze jest tego wart - nikt w czubie stawki nie śmiał nawet stawiać specjalnie na młodych, a właśnie podkupować ludzi z wyrobioną w jakiś sposób "renomą" i doświadczeniem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321


Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron