René Arnoux

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez VShila So lip 04, 2009 8:35  René Arnoux

Coś z Wikipedii:
René Arnoux (ur. 4 lipca 1948 w Grenoble) - były kierowca wyścigowy, który ścigał się w Formule 1 w latach 1978-1989

Arnoux dołączył do zespołu Renault w 1979, gdzie pozostał 3 lata. Z tego okresu pamiętana jest głównie walka jaką przeprowadził z Gilles'em Villeneuve'em o drugie miejsce w GP Francji w 1979 na torze Dijon-Prenois. Walka była tak spektakularna, że przyćmiła fakt zdobycia pierwszej wygranej dla Renault przez Jeana-Pierre'a Jabouille'a. W 1982 Arnoux był zdecydowanie numerem 2 w zespole przy wschodzącej gwieździe Alaina Prosta. W 1983 Arnoux dołączył do konkurencyjnego Ferrari. W tym sezonie wygrał trzy wyścigi: Grand Prix Kanady, Grand Prix Niemiec i Grand Prix Holandii. Po obiecującym sezonie pozostał we włoskim zespole, jednakże znowu został przyćmiony przez młodego kolegę z zespołu - tym razem był to Michele Alboreto. Arnoux nadal jeździł osiągając drobne sukcesy. W tajemniczych okolicznościach został odsunięty od pozycji kierowcy wyścigowego przed GP Brazylii. Do końca sezonu nie miał już okazji na pokazanie swoich umiejętności. Od nowego sezonu ścigał się dla Ligiera. Jeździł dla nich do 1989 po czym zakończył swoją karierę.


Dzisiaj obchodzi 61 urodziny.



PS. Nie widziałam o nim tematu, nie było go też w spisie, nie bijcie jeśli coś pominęłam.
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez tomasson So lip 04, 2009 10:10  Re: René Arnoux

Jak dla mnie wątek potrzebny tylko źle go rozpoczełaś. Po co ta wikipedia. Nie lepiej o coś zagadnąć czy zapytać w związku z Rene?
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez VShila So lip 04, 2009 10:48  Re: René Arnoux

Co mam pytać jak już dużo wiem :)? No ale podzielcie się wiedzą. Proszę xD
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez Twarzer N lip 05, 2009 9:28  Re: René Arnoux

Zawsze mnie zastanawialo, na co liczyl Prost podczas GP Francji w 1982. Arnoux mial ponad 20sekundowa przewage nad Prostem, a ten liczyl (i sie przeliczyl i znienawidzil Arnoux), ze na ostatnim okrazeniu Arnoux zwolni i go pusci, bo to przeciez GP Francji. Tak jakby Arnoux nie byl Francuzem i nie chcial wygrac. Trzeba bylo jechac szybciej, Prost.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17


Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron