[Zespoły] Toro Rosso

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rocque Pn lis 30, 2015 23:35  Re: [Zespoły] Toro Rosso

@bartoszcze
W wyścigach, w których obaj dojechali do mety, jest 5:4 na korzyść Verstappena.

Trochę zbyt sucha statystyka na porównanie - trzeba w to głębiej zajrzeć :)
Kanada - Sainz z P11, Max z P18. Włochy - inne strategie, Carlos ciut wyżej na starcie. Singapur - Max ruszał z pit lane, Carlos po pierwszym SC spadł na koniec stawki przez problemy z bolidem i miał mniej czasu na nadrabianie strat. USA - Carlos ruszał z ostatniego pola, Max z ósmego.
VES ma 5 nieukończonych (w tym w jednym był sklasyfikowany), SAI - 7.

Monako i Brytanię sobie VES sam rozwalił, co daje trzy awarie. Carlos wszystko to co wymieniłeś nie było z jego winy.
Kilka błędów własnych (rozwalenie się w Singapurze w kwalu, tabliczka przy wjeździe do pit lane na Suzuce, błąd w Monako nie wiem czyj - zespołu czy Sainza?, coś jeszcze?) i rysy na końcowym wyniku przez przeciąganie się pit stopów.

@Fate
Osobiście Max podobał mi się bardziej w tym sezonie ale trzeba pamiętać, że same punkty w takich zespołach jak Toro Rosso nie zawsze oddają faktycznej dyspozycji przez cały sezon, bo często o zapunktowaniu decyduje szczęście.

Pod tym się podpisuję rękami i nogami. W ogóle to strasznie dziwny sezon jeśli chodzi o punktację, bo praktycznie w każdym zespole są jakieś niuanse, które powodują, że nie można na pierwszy rzut oka ocenić po punktach kto był lepszy.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez bartoszcze Wt gru 01, 2015 12:33  Re: [Zespoły] Toro Rosso

@rocque
Wszystko można do bólu analizować i hipotetyzować, sięgnąłem po dane równie twarde jak ilości zdobytych punktów :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Woolf Wt gru 01, 2015 16:49  Re: [Zespoły] Toro Rosso

No i nie zapominajmy, że od czasu wprowadzenia nowego systemu punktacji, Max jest drugim po Magnussenie debiutantem z największą liczbą punktów na koniec sezonu.

Przytaczjąc klasyfikację debiutantów:
1. K Magnussen 55 pkt ('14)
2. M Verstappen 49 pkt ('15)
3. K Kobayashi 32 pkt ('10)
4. W Pietrow 27 pkt ('10)
5. F Nasr 27 pkt ('15)
6. P di Resta 27 pkt ('11)
7. C Sainz Jr 18 pkt ('15)
8. JE Vergne 16 pkt ('12)
9. S Perez 14 pkt ('11)
10. D Kwiat 8 pkt ('14)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Maciek znafca Cz gru 03, 2015 0:00  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Nie wiem kto sporządzał tą listę, ale Kobayashi debiutował w 2009, a nie w 2010. No i na dodatek, czemu nie ma na niej Nico Hulkenberga, który debiutując w 2010 uzyskał 22 punkty.
7 LEGENDA USA Grand Prix 2018 GRANDE KiMi

#11 #20 Pamięć za autografy wieczna...
Maciek znafca
 
Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 1:45

Postprzez bartoszcze Cz maja 05, 2016 13:39  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Świeżo wygrzebana świeża anegdota z Soczi.
Verstappen dostał opieprz od Tosta za zmianę wyboru opon na kwalifikacje.
Natomiast Sainz przegrał wejście do Q3, bo w ostatniej próbie w trzecim sektorze spowolnił go wolno jadący... Kwiat.
Ogólnie rzecz biorąc, nerwówka tam jest.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez 7ka Cz maja 05, 2016 13:52  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Familia Redbulla nie toleruje błędów. .. oby Max pokazał swój potencjał bo co będzie jeśli będzie miał kolizje z Vettelem :evil:
Avatar użytkownika
7ka
 
Dołączył(a): N sty 17, 2010 14:08

Postprzez bartoszcze Cz maja 05, 2016 18:08  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Marko zasugerował, że Sainz nadal ma szansę przeskoczenia do "seniorskiego" zespołu. Jest faktem, że jeśli Kwiata oceniali pod kątem straty w kwalifikacjach do Ricciardo, to Sainz nic a nic nie ustępował Verstappenowi w czasówkach...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez bohdi Cz maja 05, 2016 22:20  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Helmut wywalil z zespolu inzyniera Maxa:
http://www.f1today.net/en/news/f1/21131 ... vi-pujolar

To juz jest komedia....
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez IceMan11 Cz maja 05, 2016 23:13  Re: [Zespoły] Toro Rosso

bartoszcze napisał(a):Marko zasugerował, że Sainz nadal ma szansę przeskoczenia do "seniorskiego" zespołu. Jest faktem, że jeśli Kwiata oceniali pod kątem straty w kwalifikacjach do Ricciardo, to Sainz nic a nic nie ustępował Verstappenowi w czasówkach...

Zauważyłem, że albo Sainz jest naprawdę szybki w Q, albo Verstapen po prostu nie świeci na tym polu. Co innego w wyścigach. Max jest w niedziele jednak bardziej skuteczny od Hiszpana.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze Wt maja 24, 2016 19:08  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Jaka jest różnica między Red Bullem a Toro Rosso?

Taka, że Kwiat leci easyjetem do Monaco ;)

https://twitter.com/ScarbsTech/status/7 ... 5327271936
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mariusz N lis 06, 2016 16:20  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Ciekawa analiza dotycząca sytuacji związanej z tym, dlaczego Danił Kwiat utrzymał posadę w STR, a nie dostał jej Pierre Gasly na Paddock Scout.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez cichy Pt wrz 15, 2017 12:08  Re: [Zespoły] Toro Rosso

dzisiejsze potwierdzenie małżeństwa Hondy z Toro Rosso, to nic innego jak podwaliny do Red Bull Racing - Honda. Jedynym.. ratunkiem (?!) jest chyba pojawienie się w stawce Porsche do tego czasu, albo Honda na prawdę się ogarnie.

Martwi mnie to. Coś czego zazdrościłem 3 lata temu McLarenowi i było po cichu moim marzeniem, teraz stało się koszmarem :razz:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez bartoszcze Pt wrz 15, 2017 12:37  Re: [Zespoły] Toro Rosso

Horner sugerował dziś, że mają inny plan. Plan A, a nawet AM.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Protonek Pt wrz 15, 2017 14:01  Re: [Zespoły] Toro Rosso

bartoszcze napisał(a):Horner sugerował dziś, że mają inny plan. Plan A, a nawet AM.

Co on wymieniał kategorię prawa jazdy? :D
A jego imię osiemdziesiąt i osiem.
Avatar użytkownika
Protonek
 
Dołączył(a): Śr gru 23, 2015 12:04

Postprzez Arnulf Pt wrz 15, 2017 20:00  Re: [Zespoły] Toro Rosso

bartoszcze napisał(a):a nawet AM


O tym AM to się już od tak dawna gdzieś tam przebąkuje, a na razie nic z tego nie ma ;).

Dla mnie najbardziej wiarygodną spekulacją jest ta o zamknięciu programu startów w F1 po 2020 roku. Red Bull swoje 5 minut (a nawet sezonów) w F1 miał i od tego czasu coś się dobić do tej najściślejszej czołówki nie może, a w kolejnych sezonach będzie o to zapewne dalej trudno. A jednak RB to koncern... nie samochodowy ale koncern i myślenie słupkami Excelowymi (tak mi bliskie w mojej pracy zresztą) zapewne jest tam obecne.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron