Subiektywna lista najlepszych kierowców

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Jędruś Śr paź 28, 2009 20:50  Subiektywna lista najlepszych kierowców

Wiem, że gdzieś ( tylko pytanie gdzie) można znaleźć listy najlepszych kierowców w historii globu.
Gdzie można znaleźć takie listy i kto waszym zdaniem wszedłby do pierwszej 10 kierowców F1?
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Dżejson Śr paź 28, 2009 21:25  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

No chyba nie jest ciężko wpisać w Google "best ever F1 driver" :-P
A moim absolutnie nieobiektywnym zdaniem :
Fangio, Clark, Stewart, Moss, Lauda, Senna, Prost, Mansell, Schumacher, Kimi Raikkonen, kolejność zupełnie przypadkowa (no, może chronologiczna :P) a ten, którego nazwiska się nie wypowiada jest na razie w 2. dziesiątce :evil:
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez Campeon Śr paź 28, 2009 22:11  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Było wiele takich list i zawsze w pierwszej dziesiątce znajdowali się: Clark, Senna, Schumacher, Alonso, Fangio i Prost. W F1 Racing również była zdaje się 50-ka najlepszych kierowców w historii. Ja nie podjąłbym się ułożenia takiej listy, bo według mnie nie ma sensu porównywać kierowców z dzisiejszych czasów do tych z lat 70-tych czy już w ogóle do tych z lat 50-tych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Damian375 Śr paź 28, 2009 22:40  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Może damy pierwszą dziesiątkę ostatniej dekady ?
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Pokwa Śr paź 28, 2009 22:52  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

bicampeon napisał(a):Było wiele takich list i zawsze w pierwszej dziesiątce znajdowali się: Clark, Senna, Schumacher, Alonso, Fangio i Prost. W F1 Racing również była zdaje się 50-ka najlepszych kierowców w historii. Ja nie podjąłbym się ułożenia takiej listy, bo według mnie nie ma sensu porównywać kierowców z dzisiejszych czasów do tych z lat 70-tych czy już w ogóle do tych z lat 50-tych.


Zgadzam się, że nie da się porównać, bo Ci co jeżdżą teraz nie dorastają do pięt tym dawnym. Takie jest moje zdanie.

Myślę, że pierwsza 40 pozycji zarezerwowane dla mistrzów świata oraz tego typu koksów, którym się nie udało jak Moss, DC czy Barrichello. Może czasem szczęście im sprzyjało, ale to jednak mistrzowie świata i porównując np. dzisiejszego Rosberga, Vettela czy Massę do umiejętności każdego z nich w czasach zdobywania tytułu, wygrali by mistrzowie.

Takie moje zdanie.

Padł pomysł pierwszej dziesiątki ostatniej dekady.
1)Schumacher
2) Hakkinen
3) Raikkonen
4) Alonso
5) Hamilton
6) Button
7) Barrichello
8) Coulthard
9) Montoya
10) Vettel
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Damian375 Śr paź 28, 2009 23:00  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

1. Michael Schumacher
2. Mikka Hakkinen
3. Fernando Alonso
4. Kimi Raikkonen
5. Lewis Hamilton
6. Robert Kubica
7. Felipe Massa
8. Juan Pablo Montoya
9. David Couthlard
10. Rubens Barichello/Sebastian Vettel.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez hideto Śr paź 28, 2009 23:16  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

umieszczenie w tych zestawieniach kierowców pokroju Coulthard czy Barichello to obraza dla innych na tej liście występującej... Jak można wiecznie drugich ustawić w szeregu tak blisko mistrzów świata czy na prawdę dobrych kierowców ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Damian375 Śr paź 28, 2009 23:18  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

A Kogo tam umieścisz ?
Można by wyżej dać Vettela przed Couthlarda, może i Montoyę.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez hideto Śr paź 28, 2009 23:20  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Nikogo... ostatnie 10 lat jest bardzo proste

Michael Schumacher
Fernando Alonso
Mika Hakkinen
a potem dłuuuugo dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nic.

no dobra może jeszcze Kimi, ale ten stary z lat 03-05.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Damian375 Śr paź 28, 2009 23:21  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

A jak miałbyś podać całą 10, to Kogo byś podał zamiast Rubensa Barichello lub Davida Couthlarda ?
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Pokwa Śr paź 28, 2009 23:24  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

hideto napisał(a):Nikogo... ostatnie 10 lat jest bardzo proste

Michael Schumacher
Fernando Alonso
Mika Hakkinen
a potem dłuuuugo dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nic.

no dobra może jeszcze Kimi, ale ten stary z lat 03-05.


To prawda. Dodałbym do tego Montoyę, który miał jaja i pokazał co niektórym jak się jeździ, choć całokształt i tak był bez szału.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Damian375 Śr paź 28, 2009 23:25  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Racja, pokazał niektórym, że jednak wyprzedzać można w wielu punktach - jest naprawdę wiele filmików związanych z tym.
Oglądałem powtórkę z któregoś wyścigu chyba w Brazylii, tam też pokazał, że nie boi się za bardzo wyprzedzania.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez rafaello85 Cz paź 29, 2009 1:43  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Najlepsi zawodnicy ostatniej dekady:
1.M. Schumacher
( długo nikt ):
2.Alonso
3.Raikkonen
4.Hakkinen
( później dopiero cała reszta, a co do ich kolejności, to musiałbym się dobrze zastanowić. )



Najlepsi kierowcy w historii:
1.M. Schumacher
2.Prost
3.Senna
4.Fangio
5.Alonso
6.Raikkonen
7.Hakkinen
8.Mansell
9.Lauda
10.Stewart


Oczywiście subiektywne listy :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez kemot Cz paź 29, 2009 15:00  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Raikkonena posadziłbym wyżej od Alonso Rafaello - Kimiemu wszystko wisi i jedzie na tyle, ile pozwala mu bolid.
Natomiast Alonso w 2007 puszczały nerwy - trochę zabrakło zimnych nerwów, które ma właśnie Fin.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Damian375 Cz paź 29, 2009 16:26  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

To jest nie ważne na czym komu zależy, ważne jest że stara się to pokazać.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości