Subiektywna lista najlepszych kierowców

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Anderis Cz paź 29, 2009 16:32  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Ja żałuję i trochę nie rozumiem, dlaczego w czołowej dziesiątce kierowców całej historii tak rzadko wymienia się Jochena Rindta. Swego czasu zainteresowałem się trochę tym zawodnikiem i byłem pod wrażeniem, np. w sezonie 1970 wygrał wszystkie wyścigi, w których dojechał do mety. Zginął w wieku zaledwie 28 lat, niektórzy wielcy mistrzowie dopiero wchodzili w takim wieku do F1, niektórzy nawet później. Choć i tak chyba Rindt nic więcej by nie osiągnął, gdyż po wypadku swojego przyjaciela Courage'a zdecydował się na zakończenie kariery po sezonie 1970, o ile dobrze pamiętam. Co nie zmienia faktu, że wg mnie talent miał przeogromny i tytuł mistrza świata też zdobył, więc i z osiągnięciami nie tak źle.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez dragon92 N lis 08, 2009 11:14  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Dziwne ze w ostatniej dekadzie Kubica jest lepszy od Shumachera a ogolenie jest gorszy :P
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez Jenson N lis 08, 2009 11:29  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

No nie ma to jak kierowce, który wygrał jeden wyścig stawiać przed 7-krotnym mistrzem świata :twisted:
ale w sumie to jest subiektywna lista i chyba do mnie tez nikt pretensji nie będzie miał jak na 1 miejsce walne sobie Webbera :-D
Myślał Webber o niedzieli a w sobote KERS odcieli.
Avatar użytkownika
Jenson
 
Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 20:47

Postprzez VShila N lis 08, 2009 11:36  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Oczywiście że nie mam do ciebie pretensji :twisted:. Ja sobie walnę Nakajimę. Albo nie, lepszy będzie LUCA BADOER. Kto mi zabroni? :evil:

A tak na serio:
1. Tu trzeba jakiegoś wielce szanowanego mistrza, może Sennę? Prosta? Clarka? Raczej Ten pierwszy.
2. Tutaj będzie Prost.
3. A tu Clark.
4. Mam problem. Schumacher, bo jest 7-krotnym mistrzem czy Fangio? Bardziej Fangio, bo starszy :evil:
5. Schumacher.
6. Stewart
7. G. Villeneuve
8. Hakkinen
9. Lauda
10. Mansell
...
154. Kubica :twisted:
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez VShila N lis 08, 2009 13:30  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Winner napisał(a):walnij go sobie na 1.miejsce w końcu to taki mały Schumi,po prostu za długo jeździł w środku stawki Red Bull w tym roku nie zawsze punktował dlatego Webber nie zdobył tytułu lub po prostu jest już na to za stary

Nie wypada się kłócić z dzieckiem, ale.....zobaczymy jak ty będziesz siebie oceniał za 20 lat(wtedy będziesz miał tyle lat co Webber), będziesz stary? O ile Webber jeździł zbyt długo w środku stawki to Rosberg, Trulli, Fisichella, Heidfield, Villeneuve i jeszcze paru innych też? Masz doskonałą argumentację :shock: . Ale to normalne w tym wieku, że swój broni swego.
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez rafaello85 N lis 08, 2009 13:41  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Winner napisał(a):
dragon92 napisał(a):Dziwne ze w ostatniej dekadzie Kubica jest lepszy od Shumachera a ogolenie jest gorszy :P


Ja oceniałem umiejętności kierowcy a nie tylko konkretne wyniki,więc kto wie jak wielki talent ma Kubica jednak gdyby była to lista najbardziej pechowych kierowców w historii F1 Kubicę napewno umieściłbym w TOP 10

W tym fragmencie, który podkresliłem, sam sobie zaprzeczasz ;) To jak to w końcu jest? Oceniasz umiejętności Kubicy czy spekulujesz na temat tych umiejętności? :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Edzix N lis 08, 2009 14:48  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

1.Luca Badoer
2.Kazuki Nakajima
3.Nelson Piquet Jr
4.Yuji Ide
5.Tarso Marques
6.Heikki Kovalainen
7.Sakon Yamamoto
8.Michael Schumacher
9.Oliiver Panis
10.Nick Kubica
Edzix
 
Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 13:08

Postprzez Witek N lis 08, 2009 15:07  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Moja subiektywna lista wszechczasow (TOP 20):

1. A. Senna
2. M. Häkkinen
3. M. Schumacher
4. D. Hill
5. F. Alonso
6. G. Villeneuve
7. A. Prost
8. K. Räikkonen
9. J. M. Fangio
10. J. Clark
11. N. Mansell
12. R. Petterson
13. A. Ascari
14. N. Lauda
15. J. Stewart
16. E. Fittipaldi
17. E. G. "N". Farina
18. R. Barichello
19. K. Rosberg
20. N. Piquet Sr.

Wyroznienie za caloksztalt i postawe w Jordanie (oraz zniszczenie zdemotywowanego i podstarzalego wtedy juz D. Hill'a w Jordan GP): Heinz- Harald Frentzen

Na Kubice przyjdzie jeszcze czas - na razie nie mamy podsta, by go oceniac w tak szacownym gronie kierowcow! In minus przemawia za nim jego brak zaangazowania w momentach, gdy ma slaby samochod i marny poczatek sezonu oraz manewry wyprzedzania, in plus- cala reszta, i za to wielki szacunek! Poczekajmy, dopiero potem oceniajmy!
Avatar użytkownika
Witek
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 10:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Damian375 N lis 08, 2009 16:44  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Robert pokazuje ze jednak potrafi wyprzedzać.
A nie umieszczenie przez Pana Witka Lewisa Hamiltona w TOP 20 jest czymś chyba nie tak. Nie podważam umiejętności innych zawodników nie jestem tez kibicem Hamiltona ale w TOP 20 spokojnie by się zmieścił.
Wiadomo to jest twoje zdanie.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez patgaw N lis 08, 2009 17:27  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Edzix napisał(a):1.Luca Badoer
2.Kazuki Nakajima
3.Nelson Piquet Jr
4.Yuji Ide
5.Tarso Marques
6.Heikki Kovalainen
7.Sakon Yamamoto
8.Michael Schumacher
9.Oliiver Panis
10.Nick Kubica



o nie ahahahaha :rotfl: :rotfl:
Nick Kubica najlepszy :D
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Witek N lis 08, 2009 17:39  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

Zwracam honor - dalem plame i najwyrazniej przeoczylem Lewisa! Powiedzialbym, ze plasuje sie na okolo 9. miejscu na mojej liscie! Jest coraz lepszy, czyli nie znamy de facto jeszcze pelni jego potencjalu! Podobnie, jak z Robertem, chociaz warto w tym miejscu wspomniec, iz moze zbyt surowo go ocenilem, ale bylo to spowodowane tylko i wylacznie moja sympatia do niego oraz wiedza na temat tego, na co go stac! Juz teraz sklasyfikowalbym go kolo 12. miejsca, ale jeszcze poczekajmy, on ma to "cos", co mial Mika Häkkinen jak podczas quala San Marino bodaj w 2000 r. , kiedy to Schumiemu opadla szczena do samej ziemi! Kubica bedzie w pierwszej 3. jak nic - dajmy mu tylko troche czasu!!! ;) Pozdrawiam!!!
Avatar użytkownika
Witek
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 10:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kostrzewus N lis 08, 2009 21:48  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

1. Juan Manuel Fangio - genialny kierowca, myślę, że trochę niedoceniany po sukcesach Schumachera, a przecież wygrał mistrzostwo świata 5 razy w czasach, gdy bolidy były bestiami trudnymi do opanowania.
2. Ayrton Senna
3. Michael Schumacher
4. Jackie Stewart
5.Alain Prost
6. Gilles Villeneuve
7. Fernando Alonso
8. Stirling Moss
9. Ronnie Peterson
10. Mika Hakkinen
11. Jody Schecter - koleś niesamowicie utalentowany, pochodzący z kraju (RPA), w którym odbywała się runda GP, jednak ten sport nie był tam aż tak bardzo popularny.
12. Niki Lauda
13. Jacky Ickx
14. Jim Clark
15. David Coulthard
16. Robert Kubica
17. Juan Pablo Montoya
18. Jochen Rindt
19. Nino Farina
20. Nelson Piquet

To oczywiście moja subiektywna lista. Wiadomo, że jedni kierowcy bardziej zyskali w moich oczach od innych, ale starałem się dosyć subiektywnie ocenić. Mogłem się pomylić w paru przypadkach, mogłem również nie umieścić paru kierowców. :D
No jest kozakiem
Avatar użytkownika
kostrzewus
 
Dołączył(a): So paź 20, 2007 14:29
Lokalizacja: Lublin
GG: 2155912

Postprzez pawel92setter N lis 08, 2009 22:26  Re: Subiektywa lista najlepszych kierowców

1. Schumacher
2. Fangio
3. Prost
4. Senna
5. Clark
6. G Villeneuve
7. Hakkinen
8. Raikkonen/ Alonso
9. Hamilton
10.Barrichello- ktoś kto przejeżdża tyle GP musi być dobry/przydatny
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kubuś Fatalista Pn lis 09, 2009 12:28  Re: Subiektywna lista najlepszych kierowców

kostrzewus, jak można Clarcka walnąć za takimi kierowcami jak Ickx ? Przecież Jim to jeden z najlepszych kierowców w historii F1 !
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez kostrzewus Pn lis 09, 2009 13:32  Re: Subiektywna lista najlepszych kierowców

Kubuś Fatalista napisał(a):kostrzewus, jak można Clarcka walnąć za takimi kierowcami jak Ickx ? Przecież Jim to jeden z najlepszych kierowców w historii F1 !


Tak, masz rację, trochę się nie zastanowiłem w przypadku Clarka i za daleko go walnąłem. Za bardzo nie śledziłem jego kariery.
No jest kozakiem
Avatar użytkownika
kostrzewus
 
Dołączył(a): So paź 20, 2007 14:29
Lokalizacja: Lublin
GG: 2155912

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości