[Zespoły] Benetton

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mariusz Śr lis 11, 2009 12:26  [Zespoły] Benetton

Benetton Formula Ltd. - czyli po prostu Benneton. To był pierwszy zespół, któremu kibicowałem w Formule 1. Od połowy lat 90-tych XX w. do początku obecnego stulecia zazwyczaj był w czołówce konstruktorów. Przeważnie miał bardzo dobrych kierowców, zarządzany przez Flavio Briatore odniósł spore sukcesy. W owym okresie ekipa ta miała w sobie coś, czego nie potrafię nazwać, swoistą charyzmę, chęć wygrywania. Z odejściem Schumachera sporo się zmieniło... Później ekipę przejęło Renault.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez rado123F1 Śr lis 11, 2009 12:30  Re: [Zespoły] Benetton

Fajnie, że założono temat, bo to był ciekawy team. Droga na szczyt i tryumfy Schumiego, a odkąd odszedł powolne staczanie się w dół. W końcu przejęte przez Renault i zaczęła się nowa historia. Mi zawsze podobały się malowania z końca lat 90 - błękitna kolorystyka przypadała mi do gustu :-)
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez qTeck Śr lis 11, 2009 21:47  Re: [Zespoły] Benetton

rado123F1 napisał(a):Droga na szczyt i tryumfy Schumiego, a odkąd odszedł powolne staczanie się w dół

Przypadkiem za Schumim do Ferrari odeszli również Ross Brawn i Rory Byrne :-P Formuły 1 za czasów największych sukcesów Benettona nie śledziłem, nigdy z tym teamem nie sympatyzowałem, ale nie ukrywam szacunku do nich, paru interesujących kierowców i ludzi z pit wall się tam przewinęło. Niewątpliwie stanowią integralną część historii tego sportu, zwłaszcza jako pewnego rodzaju zręby obecnego Renault F1.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau


Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości