Pedro de la Rosa

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Noras Wt sty 19, 2010 15:55  Pedro de la Rosa

Nie znalazłem nigdzie tematu o Pedro więc go zakładam. De la Rosa przyszedł do Saubera, co o tym wszystkim sądzicie ? :)
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez im9ulse Wt sty 19, 2010 16:02  Re: Pedro de la Rosa

De la Rosa przyszedł do Saubera, co o tym wszystkim sądzicie ?

z perspektywy kariery w F1 trzeba było po Jaguar'ze załatwiać miejsce w średniaku i kilka lat pojeździć, teraz to nie ma o czym mówić - rok z fatalnymi rezultatami to wszystko co mu daje :twisted: to będzie taki deczko lepszy Badoer
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Razor Wt sty 19, 2010 16:05  Re: Pedro de la Rosa

Moje zdanie jest takie samo jak Im9ulse. Będzie obstawiał tyły, nie zależnie od tego jaki szybki będzie bolid Saubera.
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez rafaello85 Wt sty 19, 2010 16:35  Re: Pedro de la Rosa

McNoras napisał(a):De la Rosa przyszedł do Saubera, co o tym wszystkim sądzicie ? :)

Ja myślę, że Peter Sauber zwariował :???: Ma dobrze zapowiadającego się Kobayashiego i zamiast wziąć solidnego zbieracza punktów, Szwajcar sięgnął po podstarzałego i całkowicie przeciętnego ( albo i mniej niż przeciętnego ) zawodnika :shock: Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe. Nie wiem czy za Pedro aż TAKIE pieniądze stoją? :eek: Bo inaczej sobie tego wytłumaczyć nie umiem.
IMHO Hiszpan będzie okupował tyły... Miał kilkuletnią przerwę w trakcie której sporo się zmieniło. Nie wiem na co Peter Sauber liczy - na jego miejscu na zbyt wiele bym nie liczył...
Sądziłem, że angaż PDL to są plotki. Dla mnie ten gościu był na samym szarym końcu potencjalnych kandydatów ubiegających się o drugi kokpit szwajcarskiego teamu. Pedro jest dobrym testerem, idealnie sprawdzał się w tej roli i tak powinno zostać.
Jego angaż w roli drugiego kierowcy teamu Sauber oceniam: :źle:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Parabolica Wt sty 19, 2010 17:00  Re: Pedro de la Rosa

Mysle ze Peter wie co robi decydujac sie na PDlR. Juz nie raz Sauber udowodnil ze jego wybor kierowcy to strzal w dyche. Do scigania ma wojownika Kamui, ale zeby rozwoj szedl we wlasciwym kierunku potrzebny jest wlasnie ktos pokroju Pedra. A ten jest swietnym testerem, w koncu McL nie trzymal go 6 lat dla dekoracji. Wielu pewnie zadaje sobie pytanie czemu nie Heidfeld?. Widocznie Ten, nie tylko jako kierowca zatrzymal sie na pewnym etapie rozwoju.
Szwajcarski Blick(wiem ze to taki Bild czy nasz Fakt) podal ta wiadomosc juz 3-go stycznia. Sauber sam , zdaje sie juz 2 tyg temu mowil ze juz maja drugiego kierowce. Czemu wiec oglaszaja dopiero teraz? Czyzby chodzilo o to zeby De la Rosa jak najdluzej mial dostep do danych McL? :P
Avatar użytkownika
Parabolica
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 11:57

Postprzez krzych Wt sty 19, 2010 17:53  Re: Pedro de la Rosa

Według mnie decyzja całkowicie nie trafiona. De La Rosa nigdy nie należał do najszybszych kierowców, a teraz po tak długiej przerwie jego forma stoi pod dużym znakiem zapytania. IMO będzie w ogonie stawki, a na pewno będzie gorszy od Kobayashiego. Z pewnością Heidfeld byłby znacznie lepszym wyborem.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Anderis Wt sty 19, 2010 18:13  Re: Pedro de la Rosa

Ja myślę, że Sauber wie, co robi. O ile nie spodziewam się po de la Rosie fajerwerków na torze, to uważam, że jego obecność w zespole może bardzo pomóc w osiąganiu przyzwoitych rezultatów Kobayashiemu. Nie uważam, by Heidfeld czy Fisichella dorównywali Hiszpanowi pod tym względem, to raczej nie przypadek, że Pedro był tyle lat testerem w czołowym zespole, a częstotliwość, z jaką pojawiał się na torze podczas testów sugeruje, że miał swój niebagatelny wkład w rozwój bolidu. No i nie można mieć pewności, czy Nick się swego czasu nie "wypiął" na Saubera w nadziei na posadę w lepszym zespole, a Niemiec był moim zdaniem jedynym dostępnym, doświadczonym kierowcą, który gwarantował znacznie lepsze wyniki na torze, niż de la Rosa.

Nie powiedziałbym, że cieszę się z takiej decyzji Saubera, ale jak najbardziej ją rozumiem.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez sneer Wt sty 19, 2010 18:48  Re: Pedro de la Rosa

Czepiacie się. Pedro to solidny średniak.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cichy Wt sty 19, 2010 18:55  Re: Pedro de la Rosa

sneer napisał(a):Czepiacie się. Pedro to solidny średniak.

solidny średniak to był Nick.. który punktował prawie co wyścig i miał bardzo dobre tępi. A Pedro.. ? Pedro to Hiszpan, a Hiszpania to sponsorzy, sponsorzy to kasa.. i od, dlaczego ten Pan nam wrócił do stawki..

ja akurat jestem wręcz zły, że wraca.. strasznie liczyłem na Kliena albo Nicka.. :|
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Angulo Wt sty 19, 2010 19:18  Re: Pedro de la Rosa

Tylko jedno mnie ciekawi - Czy Pedro nie będzie już kierwocą testowym McLarena? Jeśli tak, to szkoda, bo dla Maków będzie to ogromna strata. :-?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Maly-boy Wt sty 19, 2010 19:20  Re: Pedro de la Rosa

Parabolica napisał(a):Mysle ze Peter wie co robi decydujac sie na PDlR. Juz nie raz Sauber udowodnil ze jego wybor kierowcy to strzal w dyche. Do scigania ma wojownika Kamui, ale zeby rozwoj szedl we wlasciwym kierunku potrzebny jest wlasnie ktos pokroju Pedra. A ten jest swietnym testerem, w koncu McL nie trzymal go 6 lat dla dekoracji. Wielu pewnie zadaje sobie pytanie czemu nie Heidfeld?. Widocznie Ten, nie tylko jako kierowca zatrzymal sie na pewnym etapie rozwoju.
Szwajcarski Blick(wiem ze to taki Bild czy nasz Fakt) podal ta wiadomosc juz 3-go stycznia. Sauber sam , zdaje sie juz 2 tyg temu mowil ze juz maja drugiego kierowce. Czemu wiec oglaszaja dopiero teraz? Czyzby chodzilo o to zeby De la Rosa jak najdluzej mial dostep do danych McL? :P



Badoer też był dobrym testerem ,a żeby być dobrym testerem nie trzeba kręcić hot lapa na każdym okrążeniu ,nie zdziwię się jak Pedro będzie odstawał od reszty stawki
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Sobciu Wt sty 19, 2010 21:04  Re: Pedro de la Rosa

Pedro nie był zły, swego czasu nie odstawał dramatycznie od Irvine'a a to już nieźle. W 2006 jeszcze potrafił co nieco pokazać i może nawet jeszcze potrafi. Moim zdaniem poradzi sobie dużo lepiej niż Fisi, który nie pokazał nic nadzwyczajnego od 2006 roku (1 wyścig na Spa gdzie miał najlepszy bolid i i tak nie wygrał :twisted: ). A wracając do Pedro to się nawet dziwie że zajął się testowaniem (chyba nie liczył że wskoczy do Maca za zasługi ?)
Sobciu
 
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 22:16

Postprzez Ducsen Wt sty 19, 2010 23:45  Re: Pedro de la Rosa

Jeśli mówicie, że de la Rosa będzie obstawiał tyły to śmiało powinniście dodać, że Schumachera na nic więcej niż środek stawki nie stać.

Fakty faktami, sympatie sympatiami, ale prędzej uwierzę w to, że de la Rosa uciuła jakieś punkty niż Schumacher wygra wyścig.
Avatar użytkownika
Ducsen
 
Dołączył(a): Pn gru 31, 2007 22:51
Lokalizacja: Inowrocław
GG: 9995544

Postprzez wartek Śr sty 20, 2010 0:13  Re: Pedro de la Rosa

napewno przyniesie duza wiedze z mclarena, na temat pracy zespolu, a takze wiedze dot F2007 ktorej w calosci nie da sie wykorzystac, ale np systemy hamulcowe moga byc interesujace :)

bardziej mnie w tym momencie interesuje pytanie "dlaczego nie heidfeld" ?
czy przez te lata z BMW az tak zdenerwowal Petera? :>
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez Noras Śr sty 20, 2010 10:03  Re: Pedro de la Rosa

W którymś newsie mówiło się o wsparciu Santandera, pewnie to zadecydowało :)
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron