Daniel Ricciardo

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Simi Wt wrz 03, 2013 12:39  Re: Daniel Ricciardo

@katinka
Daniela może "nie widać" na torze, bo nie pokazuja go kamery? :D
Nie wiem, szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Daniel jeździ równym tempem, objeżdża Vergne'a w kwalifikacjach, nie popełnia błędów i nie powoduje głupich kolizji. Jest szybki. I utalentowany. Owszem, zgadzam się, nie każdy kierowca ma to "coś", by być mistrzem, natomiast czy nie jest za wcześnie by wygłaszać takie opinie w odniesieniu do młodego Australijczyka? Według mnie jest. Ricciardo jest jeszcze niedoświadczony, ale przede wszystkim nie miał do tej pory dobrego bolidu. Na co go stać zobaczymy dopiero w czołowym bolidzie. Na przyszły rok nastawiam się, że jeszcze nie zobaczymy pełni możliwości Daniela, bo pierwszy rok w czołówce i jeszcze mając za sobą tak niedługi staż.. to jest trudne. Ale w 2015 powinniśmy naprawdę zobaczyć jak dobry jest Ricciardo.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Woolf Wt wrz 03, 2013 13:03  Re: Daniel Ricciardo

katinka napisał(a):I tu się zgodzę :) Jasne, że nie, bo nie dorównuje Vettelowi ani szybkością, ani walecznością na torze, więc pewno będzie skazany na bycie typowym nr 2, Seba sobie z nim poradzi . I wydaje mi się, że gdy Vettel odejdzie z RBR, to raczej nie Daniel jego zastąpi, nie każdy kierowca ma to coś by być mistrzem nawet w topowym bolidzie.

A czy Vettel w 2008 roku pozwalał choćby przypuszczać, że stanie się absolutnym numerem jeden w Red Bullu, robiąc Webbera jak sobie tylko chce? Czy ktoś widział w nim drugiego (trzeciego, po prawdzie) Schumachera, który niedługo zacznie seryjnie wygrywać, jadąc jak zaprogramowana maszyna, rozstawiając po kątach Alonso, Hamiltona i o ironio, Schumachera?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Anderis Wt wrz 03, 2013 14:35  Re: Daniel Ricciardo

Akurat koło Vettela "hype" się już kręcił koło 2007 roku. Może nie wszyscy widzieli w nim przyszłego wielokrotnego WDC, ale było sporo osób, które mocno w niego wierzyły. A w 2008 już był dla mnie jednym z 3 najlepszych kierowców w F1. Zresztą nie wiem, czy pamiętacie, ale plotki o tym, że Vettel może pójść do Ferrari, zaczęły się już na początku 2008 roku, kiedy jeszcze nawet nie potrafił zdominować Bourdaisa. Od początku było widać, że coś jest na rzeczy (talent).
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez katinka Wt wrz 03, 2013 15:45  Re: Daniel Ricciardo

@Simi, no ja niestety nie uważam za super utalentowanego każdego kierowcę, który tam dojeżdża do mety, nie robi błędów czy nie ma kolizji. Mi talent do ścigania kojarzy się jeszcze z czymś innym. A co do objeżdżania w qualu, to co prawda jest 7:4 dla Ricciardo, ale na tych trudniejszych, ulicznych torach to Vergne zawsze jest lepszy.
Daniel za pewne talent ma, nie wiem może za wcześnie, ale ja myślę, że to nie jest przyszły mistrz świata i wydaje mi się, że Vettel nie będzie miał problemów z pokonaniem Ricciardo. Widzę też, że dajesz mu fory w pierwszym roku startów w RBR, a czemu? Debiutantem nie jest, jakieś doświadczenie już ma 2,5 roku w F1 to nie jest mało i jeśli bolid RBR będzie nadal mocny, to czekam aż pokaże co potrafi jeśli taki utalentowany. Jakoś nie wszystkich tak się usprawiedliwia...

A czy Vettel w 2008 roku pozwalał choćby przypuszczać, że stanie się absolutnym numerem jeden w Red Bullu, robiąc Webbera jak sobie tylko chce? Czy ktoś widział w nim drugiego (trzeciego, po prawdzie) Schumachera, który niedługo zacznie seryjnie wygrywać, jadąc jak zaprogramowana maszyna, rozstawiając po kątach Alonso, Hamiltona i o ironio, Schumachera?

Oczywiście, że nie wiedziałam. Ale kiedyś po obejrzeniu takiego wyścigu w Macau i obserwowaniu Vettela na torze można było przypuszczać, że pomimo że młody, to wygląda On na bardzo dobrego kierowcę i może jeden z tych co mogą w F1 dużo osiągnąć jeśli jego kariera dobrze się potoczy. A oprócz Lewisa jest to dopiero drugi kierowca o którym tak mi się pomyślało. Po prostu jak dla mnie u niektórych kierowców widać w sposobie jazdy, podejściu do ścigania, że są jak to zawsze mówi Pan Borowczyk - że są nietuzinkowi. U Ricciardo nic takiego nie widzę, takie jest moje wrażenie.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez ice Wt wrz 03, 2013 15:52  Re: Daniel Ricciardo

Nie jest nietuzinkowy ? Kierowca w słabym zespole nigdy nie zrobi cudów i nie da się jakoś szczególnie zapamiętać na tle najlepszych w najlepszych bolidach, no chyba, że za pomocą głupich błędów czy innych kolizji, tak patrząc to taki Bottas, którego debiut jest 10 razy lepszy niż Vettela, absolutnie nie jest nietuzinkowy, bo realizator nie skupia się na nim 24/7. Ricciardo wygląda na pewno bardzo obiecująco i nie ma co mówić, że ogólnie nie jest materiałem na mistrza, choć oczywiście w RedBullu może o tym zapomnieć.
Bo w czym był nietuzinkowy wg Ciebie Vettel w swoim debiucie? Chyba jedynie w tym, że co drugi wyścig kończył na pierwszym zakręcie.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Anderis Wt wrz 03, 2013 16:00  Re: Daniel Ricciardo

Vettel miał nietuzinkowe czwarte miejsce w tamtym szrocie Toro Rosso z 2007 w Chinach a w Japonii miał nawet tempo na podium. Zaryzykuję stwierdzenie, że tamto Toro Rosso było gorsze od obecnego, więc to były dość niecodzienne przebłyski talentu.

Ale zgadza się, że na suchym torze Liuzzi mu nie ustępował, więc to różnie bywa z tymi debiutantami. Na korzyść Sebastiana przemawiał jednak fakt, że był dużo młodszy od takiego Bottasa, czy Ricciardo.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez SirKamil Wt wrz 03, 2013 16:19  Re: Daniel Ricciardo

No już już, nie manipuluj. Starczy.

Te samochody na mokrym nigdy nie były szrotami, nie były słabe, nie były nawet średnie a bardzo dobre. Ani tegoroczny, ani żadne inne TR nie zbliżyło się na mniej niż milion kilometrów do poziomu konkurencyjności jaki miały tamte RB z 2007 i 08 roku obsługiwane przez STR.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez IceMan11 Wt wrz 03, 2013 16:33  Re: Daniel Ricciardo

Dlaczego dopiero teraz dowiadujemy się, że STR z 2007 i 2008 nie były szrotami, a bolidami bardzo dobrymi? Ba, w 2008 byli nawet 3-cią siłą! Żenujące...
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez pawel92setter Wt wrz 03, 2013 16:48  Re: Daniel Ricciardo

Na mokrym... Myślę, że sir to wystarczająco wyraźnie podkreślił. (Do pamiętnego GP Włoch Bourdais startował z 4 pozycji). Poza tym w 2008 w żadnych warunkach to nie był szrot. A już z pewnością nie od GP Hiszpanii i nowej wersji.

Żenujące...
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez IceMan11 Wt wrz 03, 2013 17:00  Re: Daniel Ricciardo

Z 2007 i 2008...

Zdobył P4, bo STR wykorzystało szansę i ustawiło bolidy na mokro. Nic więcej. Bottas też szalał na mokrym, Hulkenberg w 2010 też się wstrzelił. Jak zaczną wygrywać to też będziecie tak pisać?

Już nie wspominając o bredniach, że STR z 2007 na mokrym był bardzo dobry, bo nie wiem gdzie coś takiego jest możliwe - najwyżej w grach. Bolid, który po suchym ledwo jedzie, gdy spada deszcz przeskakuje o kilka leveli wyżej i staje się bardzo dobrym...
Co to za głupoty? Bo o ile w 2008 bolid STR nie należał do słabych, to prawda - byli w końcu piątą siłą w drugiej połowie sezonu. Tak pisanie o STR z 2007 to po prostu kpiny. Kpiny tym większe, że @SirKamil o Mercu z GP Włoch 2011 pisał "złom".
I mam uwierzyć osobie, która pisze takie banialuki?
Ostatnio edytowano Wt wrz 03, 2013 17:14 przez IceMan11, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez katinka Wt wrz 03, 2013 17:06  Re: Daniel Ricciardo

@ice, a dla mnie Ricciardo nie wygląda na nietuzinkowego kierowcę, ale to tylko moje zdanie. Jeśli ma być ktoś nietuzinkowy tylko dlatego, że jest dosyć szybki, dojeżdża do mety, nie robi błędów, nie ma kolizji, to nietuzinkowa powinna być chyba połowa stawki. A o Bottasie nie mam zdania i nie dlatego, że podobnie jak Daniela nie pokazują go w wyścigu 24/24. Po prostu nie interesuje mnie ten kierowca, nie moja bajka, nie śledzę jego prawdopodobnie równych czasów i bezbłędnej, spokojnej jazdy. Chociaż to P3 w Kanadzie było naprawdę świetnym wynikiem Fina.
A w 2008 jaki bolid miał Vettel? Chyba nie jakiś super mocny. Mówiło się tylko, że STR jest dobre na mokrym, gdy wygrał tą Monzę, chociaż i tak przecież nie można było odmówić wtedy Sebie dobrej i bezbłędnej jazdy w tak trudnych warunkach, chyba nie każdy debiutant (no Vettel był może pół debiutantem) poradziłby sobie w takim wyścigu. A nawet jeśli są tacy kibice, co nie chcą brać pod uwagę tego zwycięstwa, to w pierwszym pełnym sezonie i to nie najlepszym bolidem dojeżdżanie wiele razy w pierwszej szóstce jest może jakąś zapowiedzią talentu lub może czegoś bardziej wyjątkowego?
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Anderis Wt wrz 03, 2013 17:45  Re: Daniel Ricciardo

Może uporządkujmy. Bolid STR z 2008 roku w wersji wprowadzonej bodajże na GP Monaco był faktycznie dobry, w niektórych warunkach nawet bardzo dobry i na pewno lepszy od obecnego bolidu zespołu z Faenzy. Niby tylko Vettel robił wyniki, ale Bourdais też parę razy stracił punkty z powodu pecha. :)

Natomiast bolid z 2007 był niewątpliwym szrotem, który do przedostatniego wyścigu w sezonie nie zdobył nawet jednego punkciku. Trochę lepiej to to jeździło na mokrym w końcówce sezonu, co potwierdzają dwa przyzwoite występy Liuzziego w Japonii i Chinach, ale mimo wszystko to, co zrobił Vettel było imponujące. Szkoda, że Speed i Liuzzi skończyli bardzo szybko w żwirku trzeci z deszczowych wyścigów sezonu- GP Europy, mielibyśmy trochę lepsze porównanie.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez SirKamil Wt wrz 03, 2013 18:12  Re: Daniel Ricciardo

Ja tam nie wnika, kto się kiedy czego dowiaduje- człowiek uczy się całe życie a ja ciesze się, że mogę pomóc w edukacji :) Sytuacja o tyle ciekawa, że nie rozumiał jej sam Red Bull; dlaczego produkty Red Bull Technology- RBR i STR w latach 2007 i 2008, czyli w zasadzie jeden samochód, były tak dobre na mokrym? Według niektórych dlatego, że nagle zyskiwał balans, którego brakowało na suchym.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez IceMan11 Wt wrz 03, 2013 18:18  Re: Daniel Ricciardo

Proste. STR miało Vettela xD
Ostatnio edytowano Wt wrz 03, 2013 18:21 przez IceMan11, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Anderis Wt wrz 03, 2013 18:20  Re: Daniel Ricciardo

W 2008 roku Webber dobrze jeździł. Red Bull cierpiał przez niedobór mocy silnika Renault, na którego to zniwelowanie francuski producent otrzymał po sezonie "dyspensę" od FIA.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości