Marcus Ericsson

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy Wt sty 21, 2014 13:48  Marcus Ericsson

Do F1 wraca spora szczęka ;) Wystarczy spojrzeć na niego i wiadomo, że to szwed :D Osobiście, wątpię w niego i zakładam, że po roku z F1 się pożegna.. szkoda tylko, że na jego miejsca mógłby pojawić się np. Giedo.

Kask wieje Estebanem :-D

Obrazek
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Indy Wt sty 21, 2014 16:54  Re: Marcus Ericsson

Marcus jest 34 lata młodszy od Stefana Johanssona, ostatniego kierowcy ze Szwecji w F1 (Bjorn Wirdheim się jeszcze pokręcił w Jaguarze i Jordanie jako testowy ale nie ścigał się). Tak więc Szwedzka posucha się kończy, trwała ponad 20 lat co jest niesamowite biorąc pod uwagę ile kierowców w tym czasie mieli Finowie.

Ericsson chyba wiele nie zdziała, 4 lata startował w GP2 i w klasyfikacji generalnej był kolejno 17, 10, 8 i 6. Wcześniej zgarnął tytuły w Japońskiej F3 i Formule BMW UK. Kamui pewnie będzie lepszym z dwójki.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze N kwi 08, 2018 18:23  Re: Marcus Ericsson

Niby chłopak wiele nie zdziałał, ale (przy drobnej pomocy sponsorów) jeździ już piąty sezon i po dwóch sezonach przerwy zdobył punkty dające Sauberowi P9 w generalce (w sumie ma 11 pkt w 78 wyścigach). Zaskakująco dobrze sobie radzi na tle Wielkiej Nadziei.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Shaitan N kwi 08, 2018 19:18  Re: Marcus Ericsson

To już druga nadzieja, na tle której ERI prezentuje się co najmniej przyzwoicie :wink: .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez sneer N kwi 08, 2018 19:21  Re: Marcus Ericsson

No cóż, rekord już ma - najwięcej GP pomiędzy kolejnymi punktami 8-)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rocque Pn kwi 09, 2018 11:15  Re: Marcus Ericsson

Dobrze radzi sobie w wyścigach, w których można pojechać na jeden zjazd mniej niż konkurencja. W zeszłym roku w Meksyku otarł się o punkty na tej samej zasadzie.
Zupełnie nie wadzi mi jego obecność w stawce :)

Wczoraj na L26 wykręcił na medium czas 1:35.093. Czasy konkurencji na późniejszym etapie wyścigu i z użyciem miększych mieszanek nie powalają, raczej tylko Magnussen i Gasly mogli pojechać zauważalnie szybciej na najmiększej oponie.
Zgadnijcie zza kogo ściągnęli na pit stop Stoffela na 10 okrążeniu :-D
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez Mariusz Wt kwi 10, 2018 20:46  Re: Marcus Ericsson

Nie lubię tego chłopaka. 5 lat w F1 to zdecydowanie o 3 za dużo. Na moją ocenę Guttierez był znacznie bardziej kompletnym kierowcą niż Szwed. No ale cóż, moje zdanie się nie liczy, jestem tylko jednym z milionów kibiców tego sportu, nie ja decyduję o obsadzie kokpitu Saubera.

Nie życzę nikomu źle, ale nie pogniewałbym się, aby Szwed podzielił w przyszłym roku los Nasra - zagwarantował Sauberowi punkty i kasę na koniec, ale zespół już go później nie chciał.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez IceMan11 Wt kwi 10, 2018 21:36  Re: Marcus Ericsson

Absolutnie nie zgadzam się z twoim zdaniem. Marcus jeździ przyzwoicie i nie dostaję od reszty jak właśnie Esteban, a na tle "lepszych od siebie" wypadał co najmniej dobrze. Nie przeszkadza mi absolutnie Szwed w stawce F1.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze Wt kwi 10, 2018 22:14  Re: Marcus Ericsson

Mnie Szwed też nic nie przeszkadza, tylko wolałbym żeby był nim Rosenqvist :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez bartoszcze N lip 29, 2018 19:59  Re: Marcus Ericsson

Marcus ujawnił dziś, że od ponad 2 lat jeździ bez butelki z napojem, bo dzięki temu oszczędzają 1,5 kg.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez kermit01 N lip 29, 2018 20:16  Re: Marcus Ericsson

Noo, tylko co mu po tym ;)
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez Mariusz Wt paź 30, 2018 15:16  Re: Marcus Ericsson

Marcus Ericsson został kierowcą Schmidt Peterson Motorsports w IndyCar w sezonie 2019. Ponadto będzie trzecim kierowcą Saubera, co jest dosyć interesujące, bo ostatnim kierowcą, który łączył w jednym roku pracę w F1 i IndyCar (pomijając epizod Fernando Alonso w Indy500) był chyba Nigel Mansell w 1994.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez bartoszcze Wt paź 30, 2018 16:48  Re: Marcus Ericsson

Indy ma konflikt z 9 wyścigami F1.

Wiadomość nie jest zaskoczeniem choć plotkowano że raczej trafi do Carlin.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik Cz lis 01, 2018 12:34  Re: Marcus Ericsson

Mariusz napisał(a):Marcus Ericsson został kierowcą Schmidt Peterson Motorsports w IndyCar w sezonie 2019. Ponadto będzie trzecim kierowcą Saubera, co jest dosyć interesujące

Dla mnie to też bardzo interesująca informacja a nawet nieco zaskakująca bo Marcus zachował się bardzo roztropnie "załatwiając sobie" posadę w Indy pomimo tego, że pozostaje na stanie Saubera.
Sorry za skojarzenia w tym wątku ale od razu przyszło mi do głowy co też załatwi nasz Robert w przypadku odpadnięcia z Williamsa a nawet otrzymania tego czerwonego symulatora. :hmm:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez kermit01 Cz lis 01, 2018 12:36  Re: Marcus Ericsson

Ciekawe ze marcus sobie załatwił fuchę a nando nie w indy :)
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości