Martin (Marcin) Kudzak

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mariusz Pt maja 26, 2006 13:55  Martin (Marcin) Kudzak

Co sądzicie o tym 16-latku? Zawojuje światek wyścigowy, czy skończy jak Jarosław Wierczuk?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez mkpol Pt maja 26, 2006 14:21  

Jeśli nie rzucą się na niego polscy działacze sportowi to ma szanse wyjsc na ludzi :-). Jest ważne żeby ktos mądry pokierwoał jego karierą, może jakiś zespół F1 lub GP2?
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Arczyn Pt maja 26, 2006 14:25  

Kwesita czy umie mówić po polsku (ciąg dalszy komentarza pod newsami):

Jezyki: Szwedzki, Angielski, Polski


Źródło: http://www.martin-kudzak.com/index.php? ... =1&lang=pl
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez SPIDER Pt maja 26, 2006 15:24  

Myślę, że może pójdzie w ślady Roberta Kubicy. W Brytyjskiej F3 jest najmłodszy, startuje tam pierwszy sezon a już jest trzeci w generalce. Oby tak dalej Marcin :dobrze:.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez gregoff Pt maja 26, 2006 15:37  

Na razie jestem sceptyczny. Nic ciekawego nie pokazał w kartach a teraz to zobaczymy jak się jego kariera potoczy. Jak za dwa, trzy lata nic o nim słychać nie będzie to raczej nic z niego nie będzie.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Mariusz Pt maja 26, 2006 15:43  

Arczyn wiem o tym i dokładnie przestudiowałem informacje zawarte na tamtej stronie. Wczoraj jako przykład wstawiłem fragment z jego strony internetowej na forum. Ale nie oznacza to wcakle, że chłopak dobrze włada jezykiem polskim. W taki sam sposób ja mogę powiedzieć, że znam np. niemiecki.

SPIDER napisał(a):Myślę, że może pójdzie w ślady Roberta Kubicy.

A ja sądzę że raczej nie. Choć niemiałbym nic przeciwko, bez względy czy bedzie to robił jako Szwed czy Polak.

SPIDER napisał(a):W Brytyjskiej F3 jest najmłodszy, startuje tam pierwszy sezon a już jest trzeci w generalce.

Jest najmłodszy w całej stawce, fakt. Jest też trzeci w klasyfikacji, ale startuje w tzw. Klasie B. Ma tylko 5 konkurentów, więc o punkty nie trudno. Ważne, żeby dojeżdżał do mety i będzie dobrze. Swoją drogę po sezonie startów w Formule Ford przesiadka do F3 to duży krok. Może za kilka lat bedzie F3 EuroSeries.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez im9ulse Pt maja 26, 2006 15:50  

ja w wieku 20 lat ,bedzie jezdzil w GP2 albo WsbR to mozna powiedziec ze mamy "drugiego Kubice",a jak bedzie gdzies sie tulal po peryferiach wyscigowych to bedziemy mieli "drugiego Wierczuka" :evil:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Orłoś Pt maja 26, 2006 20:25  

Bez przesady, słynny przedsiębiorca rolny, kandydat Samoobrony do parlamentu europejskiego nie jeździł w byle jakiej formule, bo trudno nazwać kiepską formułę Nippon - z technicznego punktu widzenia oczywiście. Inna rzecz, że dostanie się do Nippon było szczytem kariery tego rolnika. :D

A propos Marcina, to nie jego wina, że mieszka w Szwecji i język jednego z rodziców zna tak a nie inaczej. Oto próbka z jego strony:

Marcin Kudzak na podjum w F 3 debjucie na torze Ou

Podczas Swiat Wielkanocnych odbyl sie w Angli – Oulton Park pierwszy w tym roku wyscig brytyjski Formuly 3. Ten obiecujacy junior-kierowca wyscigowy Marcin Kudzak, ktory debjutuje i jest najmlodszym kierowca w serii F3 skonczyl wyscig na trzecim miejscu w national klasie, podczas swiatecznego drugiego wyscigu.

Swiateczny wyscig nie zaczol sie szczesliwie dla Marcina, caly piatkowy test-trening zostal przeznaczony na reperacje samochodu. Czas ktory jest poczebny na zapoznanie sie z torem i przystosowanie samochodu do danego toru w tak silnej konkurecij. Odbilo to sie na jezdzie kwalifikacyjnej do startu jak i w rezultacie pierwszego wyscigu.

W drugim wyscigu debjutanckie nerwy byly bardziej opanowane i po starcie poszedl Marcin do przodu za swoim Kolegom z tego samego team Fluitt team, Cristiano Morgado ktory utrzymal drugie miejsce w national klasie. Obaj utrzymali swoje pozycje az do mety.
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Arczyn So maja 27, 2006 0:23  

Mariusz napisał(a):Arczyn wiem o tym i dokładnie przestudiowałem informacje zawarte na tamtej stronie. Wczoraj jako przykład wstawiłem fragment z jego strony internetowej na forum. Ale nie oznacza to wcakle, że chłopak dobrze włada jezykiem polskim. W taki sam sposób ja mogę powiedzieć, że znam np. niemiecki.


Codziennie widzimy ile problemów jest z ortografią na tym forum, a wszyscy chodzili (lub chodzą) do polskiej szkoły, gdzie uczyli/uczą się polskiej ortografii. A on polski zna jedynie z rozmów z domu, więc nie jest dla mnie dziwnym, że robi błędy. Zobaczmy Ebiego Smolarka. Jak on mówi po polsku?
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez Mariusz So maja 27, 2006 13:38  

Arczyn ja to rozumiem. Z resztą sam popełniam czasami błędy w pisowni i mowie w życiu codziennym, na forum i nawet niekiedy przygotowując informacje na serwis.

Chodzi mi tylko o to, aby nie robić z chłopaka kogoś, kim nie jest. Jeśli sam uznaje się za Polaka to dobrze, ale jeśli jest inaczej to powinniśmy uszanować jego wybór. Ma mocne polskie korzenie i ja sam osobiście jestem w stanie powiedzieć, że Kudzak jest Polakiem mieszkającym poza ojczyzną. Ale jeśli podaje się oficjalne informacje to trzeba to robić w taki sposób, jak podają właściwe temu media. A on figuruje jako Szwed, dlatego też tak napisałem w newsie. Z kolei autoklub.pl podał innaczej. Kwestia podejścia...
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Witek So maja 27, 2006 14:17  

Ja mu kibicuję! Narodowościowo jestem troszeczkę zbliżony do Martina (szwedzkie akcenty w familii), z tą jednak różnicą że po polsku mówię jak on po szwedzku, a po szwedzku jak on po polsku :-)
Avatar użytkownika
Witek
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 10:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Mariusz So maja 27, 2006 14:31  

Witek napisał(a):a mu kibicuję!

Żeby nie było niedomówień to ja też mu kibicuję i życzę jak najlepiej.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez gregoff So maja 27, 2006 14:33  

Orłoś napisał(a):Inna rzecz, że dostanie się do Nippon było szczytem kariery tego rolnika.


A co ma wspólnego to, że jest rolnikiem, nigdy nie przepadałem za Wierczukiem ale w tym kraju nie każdy rolnik ma nierówno pod sufitem. Sądzę nawet, że ogromna większość stoi twardo na ziemi :-D

Co do Martina to dobrze się wypowiedzial Im9ulse.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Jacobser Pt cze 02, 2006 21:55  

Chłopak robi wrażenie,w wieku 16 lat jest już w Formule 3.Jak tak dalej pójdzie,to wiek zwycięzców Formuły 1 będzie wynosił o pięć lat mniej niż jest dotychczas.A przed Kudzakiem jeszcze długa droga,bo nie idzie mu tak świetnie jak naszemu Robertowi Kubicy.A poza tym ja czekam na kolejnego zawodnika z Polski,a nie hybrydę Polki ze Szwedem (lub na odwrót).
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Arczyn Pt cze 02, 2006 22:03  

To jest hybryda Polki z Polakiem wychowana w Szwecji ;)

A zawodnika wyszkolonego w Polsce się nie doczekamy, bo nie ma jak szkolić...
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron