Max Verstappen

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez RdQ_ N lis 11, 2018 22:49  Re: Max Verstappen

Zabawne jest to, że Verstappen chciał wymierzyć samemu sprawiedliwość, ale paradoksalnie gdyby zebrać jego odpały na torze w ciągu ostatnich lat, to sam powinien zebrać kilka ciosów od innych zawodników. :twisted: Podziwiam jego prędkość, wolę walki, ale jeśli chodzi o jego zachowanie poza torem i używanie rozumu, to niestety jest to całkowite przeciwieństwo Maxa na torze.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez Diego Pn lis 12, 2018 10:12  Re: Max Verstappen

Fatalne jest to jak Red Bull, na czele z Hornerem, zachowuje się w tej sytuacji. Zamiast produktywnie wykorzystać to zdarzenie na potrzeby rozwoju Maxa jako osoby i trochę pokierować w odpowiednią stronę jego rozwój mentalny to oni obarczyli winą cały świat, poza Maxem i go usprawiedliwiają. Niestety, trzymając chłopaka pod takim kloszem nie wychowują mistrza świata, a piekielnie szybkiego, ale bezrefleksyjnego dzieciaka. Przypomina mi to aż nadto historię Vettela. Niemiec był szybki, miał dominujący bolid, natomiast kompletnie nie radził sobie z przeciwnościami i problemami. Jestem zdania, że trochę się zmienił, ale jednak do dziś płaci cenę za bycie przez lata ukochaną maskotką programu Red Bulla. Jeżeli RB nie zmieni podejścia do Verstappena to wychowają genialnego narcyza, który bez umiejętności chłodnej kalkulacji nie będzie w stanie wygrać tytułu nie mając dominującego auta. On musi się nauczyć, że trzeba jeździć z głową i czasem warto odpuścić, bo zwycięzcą można być dopiero na mecie. W czasach, gdzie jeden DNF, albo słabszy wynik może wykluczyć kierowcę z walki o mistrzostwo, mądra jazda jest koniecznością. W tym sezonie pokazał to świetnie Hamilton wygrywając majstra z dużym zapasem, nie mając wcale zdecydowanej przewagi sprzętu.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez sneer Pn lis 12, 2018 10:44  Re: Max Verstappen

Ja się z tego cieszę. Nie chcę, żeby Max kiedykolwiek został mistrzem. Niestety, pewnie zostanie, ale na pewno mniej razy niż mógłby przy takim zachowaniu.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rocque Pn lis 12, 2018 20:43  Re: Max Verstappen

Po niedawnej przygodzie z Vettelem przestałem na to patrzeć jak na każde zdarzenie z osobna.

Maldonado albo Grosjean mogą się schować. Prawdopodobnie nie ma w stawce kierowcy, który byłby zamieszany w tyle incydentów z innymi kierowcami. Od początku startów w F1 naliczyłem: Hamilton, Rosberg, Bottas, Grosjean, Ocon, Massa, Ricciardo (x2), Raikkonen i Vettel (niezliczoną ilość razy) oraz trzykrotnie ściany w Monako. Kwestia czasu aż dołączą do tego grona kolejni...

Ocon na ułamek sekundy przed sczepieniem kołami wykorzystał całą szerokość krawężnika.
Komentarz Estebana, komentarz Lewisa:
https://twitter.com/OconEsteban/status/ ... 0467682309
Hamilton napisał(a):"Of course you don't want to cause an incident, but in those scenarios you give each other space, it's so simple to give each other space.
"You can never assume that the person's not up your inside, because he's a backmarker and he's going to back off.
"You've got to acknowledge the fact that he may be there – 'I'm going to leave extra space, because actually he's in a different race to me'."

Na koniec bliźniacza sytuacja sprzed trzech lat.
https://www.youtube.com/watch?v=eNPFOsV9nCM
Przydałby się trzeci bolid Ferrari dla Magnussena.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez bartoszcze Pn lis 12, 2018 21:15  Re: Max Verstappen

rocque napisał(a):Na koniec bliźniacza sytuacja sprzed trzech lat.
https://www.youtube.com/watch?v=eNPFOsV9nCM

Bliźniacza miejscem i torem jazdy T1/T2, ale to nie było oddublowanie tylko walka o pozycję.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mariusz Wt lis 13, 2018 14:39  Re: Max Verstappen

Na temat sytuacji z Interlagos pisałem już tutaj. W kwestii osoby samego Verstappena podam jeszcze tylko jedną ciekawą wypowiedź z serwisu GrandPrix.com, wnioski niech każdy wyciągnie sam:
"You do not expect to be hit by a laggard. I'm glad my dad wasn't there," said Verstappen, whose father Jos is famous for his short temper.

Some have said Verstappen's reaction was because of a long rivalry with Ocon in the junior categories.

When asked about that, Verstappen answered: "He is not a competitor of mine in formula one. I focus on myself and the people I have to beat."

Others think the Dutchman might benefit from the help of a psychologist, but Verstappen insisted: "If they come to me with a psychologist, I'll kick them out right away.

"You have to stand firmly in your own shoes. I don't need anyone. My father is a bit like a psychologist anyway," he smiled.

[źródło]
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez F1V0 Wt lis 13, 2018 14:50  Re: Max Verstappen

Co wy chcecie. Korzysta z pomocy psychologa swojego ojca. Na pewno Max będzie spokojniejszy.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez koszal Wt lis 13, 2018 15:28  Re: Max Verstappen

"You have to stand firmly in your own shoes. I don't need anyone. My father is a bit like a psychologist anyway," he smiled.

Blizej mu do psychopaty niz psychologa :D
koszal
 
Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 14:48

Postprzez Pauree Wt lis 13, 2018 15:42  Re: Max Verstappen

Trochę ogarniam angielski... i nie wydaje mi się, żeby Verstappen powiedział, że korzysta z psychologa swojego ojca :) Chyba, że miało tam być "psychologa, swojego ojca", to zmienia postać rzeczy :D

To raczej chodziło o to, że psychologiem dla Maxa jest na swój sposób jego ojciec. Pytanie, czy Max uczy się od niego pewnych zachowań, czy jednak potrafi się hamować w przeciwieństwie do ojca i to pod tym kątem jest dla niego swoistym psychologiem. Wyznacznikiem, co można robić, a czego się nie powinno i jak sobie z tym radzić...
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Gie Wt lis 13, 2018 16:04  Re: Max Verstappen

Lewis zaczął stabilniej jeździć jak jego ojciec przestał pojawiać się w paddocku. Może Maxowi też by to pomogło.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez F1V0 Wt lis 13, 2018 16:09  Re: Max Verstappen

@Pauree
Ta druga opcja. Zgubiłem przecinek.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez sneer N paź 27, 2019 22:45  Re: Max Verstappen

Po GP Meksyku jestem pewien, że Max nigdy nie zostanie mistrzem świata. To wymaga chłodnej głowy, Max jej nie ma.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fordern N paź 27, 2019 22:53  Re: Max Verstappen

Hamilton też kiedyś był mega narwańcem, to przychodzi z wiekiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez pascal Pn paź 28, 2019 1:34  Re: Max Verstappen

Póki nie ma szans w RBR na walkę o WDC, to może sobie bardziej ryzykować, czasem dzięki temu wygrywa wyścigi których wygrać nie powinien, a czasami, jak dziś, jest na odwrót :)
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez kemot Pn paź 28, 2019 8:24  Re: Max Verstappen

Max już miał bardzo stabilny okres, że nie miał żadnych kolizji/nie popełniał błędów, a teraz nagle praktycznie co wyścig coś.

Gie napisał(a):Lewis zaczął stabilniej jeździć jak jego ojciec przestał pojawiać się w paddocku. Może Maxowi też by to pomogło.

Kiedyś słyszałem, że ojciec Maxa jest trochę patologiczny, ale ile w tym prawdy...
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron