rFactor - setup

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez Michael Angelo Pt kwi 22, 2011 21:12  Re: rFactor - setup

Tzn. ja z AI nie jeżdżę, tylko sprawdzam sobie ile dokładnie co do sekundy tracę na picie no i przy przewijaniu sesji gały mi wyszły jak zobaczyłem czas w kwalifikacjach. No nic, myślałem że jakiegoś super seta dorwę. :-D
Avatar użytkownika
Michael Angelo
 
Dołączył(a): Pn cze 07, 2010 17:43

Postprzez gornik Pt kwi 22, 2011 22:13  Re: rFactor - setup

Nieraz jak rf odbije, to nie dość że czas z kosmosu ai wykręci, to im dalsza sesja, tym więcej ai z tym samym best czasem, przy zachowaniu tych co też taki sam czas mieli sesję wcześniej.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Michael Angelo N kwi 24, 2011 19:24  Re: rFactor - setup

A no i na bank set nie jest default. Kiedy wczytałem default i podczas jazdy kazałem AI przejąć kontrolę nad bolidem, to i vmax był inny niż u tych co robili takie czasy (o 6km/h, więc o pomyłce nie ma mowy), i czas był... 10 sekund gorszy.

Poza tym w pliku GDB toru znalazłem taką ciekawostkę:

SettingsFolder = 12 IstanbulPark
SettingsCopy = Istanbul.svm
SettingsAI = Istanbul.svm

Ale nigdzie takiego setupu w folderze rF znaleźć nie mogę (wyszukiwarką szukałem, może on jest w jakimś pliku .mas lub coś?). A więc coś jest na rzeczy. Wydaje mi się, że AI jakoś na żywo oblicza jaki setup zrobić (nie śmiejcie się, spekuluję sobie :D) i jakoś go tworzy. Może jednak da się go jakoś wyciągnąć? :>
Avatar użytkownika
Michael Angelo
 
Dołączył(a): Pn cze 07, 2010 17:43

Postprzez Adrianaldo N kwi 24, 2011 20:17  Re: rFactor - setup

No offence, ale mylisz się. Poza tym rozbawiłeś mnie do łez :lol: :lol: :lol: Ciekawy tok myślenia. Niestety nie wyciągniesz seta od AI. Popatrz np. jak dasz poziom AI na 90%, a potem na 110%. Różnice między czasami będą spore, a set od botów jest ciągle ten sam (świadczyło by o tym nawet to co napisałeś wcześniej tzn.SettingsFolder = 12 IstanbulPark; SettingsCopy = Istanbul.svm; SettingsAI = Istanbul.svm). AI nie robią same seta, tylko po ustawieniu odpowiedniego poziomu trudności są programowo ustawione, że mają lepiej jechać. Można powiedzieć, że jest to oszukane gdyż na secie default nie da rady osiągnąć takiego czasu, jakie mają boty. Niestety musisz się pogodzić z tym iż nie wysępisz od nich seta (tego niby zajebiaszczego). Pozostaje samemu pracować i ulepszać swoje możliwości. Popróbuj lepiej pograć z żywymi graczami, a nie kombinujesz ;) Niemniej jednak nie spodziewałbym się, że ktoś wykombinuje tak ciekawą historię jaką stworzyłeś. Respect! :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adrianaldo
 
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Michael Angelo N kwi 24, 2011 21:11  Re: rFactor - setup

Hehe, edycja rF to nie mój chleb powszedni i może trochę zabawny jestem w tym temacie. :D

Ale niestety nadal nie czaję. Skoro nie robią seta, a na defaulcie nie jeżdżą, to skąd on jest? :roll:

Tak konkretnie to jeżdżę w lidze tylko chciałem sobie sprawdzić ile tracę na pitstopie, aby obrać najlepszą taktykę i przy przewijaniu sesji zonk. :-o Czas AI o 4 sekundy lepszy. No i mnie to cholernie zaciekawiło. Wiem, że to offtop, ale wie ktoś jak się robi takie powtórki, że jadą jednocześnie dwa bolidy (duchy) i można porównać gdzie się traci?
Avatar użytkownika
Michael Angelo
 
Dołączył(a): Pn cze 07, 2010 17:43

Postprzez Adrianaldo N kwi 24, 2011 21:24  Re: rFactor - setup

Nieważne skąd jest :P Wynika, że jest on w folderze danego toru zapisany jako: nazwatoru.svm. Jednak wizualnie go tam nie ma. Boty są ustawione programowo, że mają jechać super szybko. Nieważne jakie by miały ustawienia i tak zrobiłyby dobry czas. Poza tym jak przełączysz sesję (nie od razu), to czasy są generowane automatycznie (czasem nawet o kilka sekund lepsze niż powinny być normalnie) ;) Ja bym ci proponował już się nie rozdrabniać w ten temat. Najlepiej nie jeździj z botami :)

-- N kwi 24, 2011 22:39 --

Może to ci w czymś pomoże. Otóż zmień sobie wartość 0 na 1 tego poniżej:

Fixed AI Setups="0" // whether AI use the fixed setups, only applicable if "Fixed Setups" is also enabled (and can be used in single player to have the AIs use your favorite setup)

Według tego AI będzie wtedy używać twojego setupu. Nie testowałem tego, więc nie wiem czy działa. Jednak czytałem na angielskim forum i wynika, że powinno hulać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Adrianaldo
 
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Katowice

Postprzez soszmen So kwi 30, 2011 12:30  Re: rFactor - setup

Mam pytanie jak zmniejszyć zużycie opon podczas wyścigu? Mod FSONE 09.
soszmen
 
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 19:15

Postprzez Pakomaster10 So kwi 30, 2011 14:17  Re: rFactor - setup

PatrykW napisał(a):Mam pytanie co zrobić aby opony się mniej zużywały?

Bronze napisał(a):Zwiększyć Ciśnienie w Oponach.

Inside napisał(a):Zmniejszyć sterring lock.


Źródło: temat "rFactor (ogólnie)"
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez AutoryteT Wt maja 03, 2011 12:04  Re: rFactor - setup

Jeżdżę w rFactor już dość długo, ale nurtuje mnie cały czas jedna rzecz. Co zmienić w ustawieniach przy zwiększającej się temp. toru. Inaczej będzie ustawione przecież ciśnienie przy temp. np 24*C, a inaczej przy 30*C. Powinniśmy zwiększyć ciśnienie czy zmniejszyć? Co można jeszcze inaczej ustawić?
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez MaxKey Śr maja 11, 2011 19:05  Re: rFactor - setup

Witam. Mam pytanie odnośnie toru Valencia.Głównie pod kątem zawieszenia sprężyny miękkie czy twarde jakie stabilizatory itp. Mod ligowy fizyka chyba z rft 2010.
"Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego"
Avatar użytkownika
MaxKey
 
Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 14:00

Postprzez SoBcZaK Śr maja 11, 2011 20:57  Re: rFactor - setup

czy miękkie czy twarde... wex spróbuj różne wartości (zaczynaj od skrajnych) i jeździj i porównuj sobie czasy a potem stopniowo szukaj złotego środka w ustawieniach.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez azazzel Pn cze 20, 2011 15:15  Re: rFactor - setup

Witam potrzebuje setup do fizyki fsone 09 na tor Turcji f1wcp10 bo jutro mam wyścig a ja dopiero dziś przyjechałem i potrzebuje jakiegoś seta na race i kwale proszę pozdrawiam
azazzel
 
Dołączył(a): So lut 26, 2011 19:39

Postprzez Zonda N lip 10, 2011 12:15  Re: rFactor - setup

Witam serdecznie..
Zacznę od tego, że nie potrzebuje setapa, bo owego sam sobie zrobię.
Potrzebuje tylko rady co zrobić by w Australii osiągać +/- 295/298 na prostej.. Pierwszy raz śmigam na modzie F1GP i chciałbym jakichś rad.
Utwardzić sprężyny czy jak? bo są dosyć miękkie a prześwit z tyłu to 4.2.. Biegi są ustawione ma maksymalne przyśpieszenie przy vmax 307 ale rozpędzam sie 288, chyba przez ocieranie
Avatar użytkownika
Zonda
 
Dołączył(a): N maja 01, 2011 10:01

Postprzez Pakomaster10 N lip 10, 2011 12:30  Re: rFactor - setup

Tak, przez ocieranie. Biegi troszkę daj w stronę VMAX.
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Zonda N lip 10, 2011 12:56  Re: rFactor - setup

Fail pomyliłem skrzydła przedni dawałem mniejszy, a tylny większy xD
Avatar użytkownika
Zonda
 
Dołączył(a): N maja 01, 2011 10:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron