Kącik majsterkowicza rF

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez krzysiek_aleks Wt cze 26, 2012 15:57  Re: Kącik majsterkowicza rF

Nie wiem czy to dobry temat, ale mam pytanie: jak zrobić, aby wymiana kierowców była dozwolona?
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Postprzez pawelek1261 Pt lip 20, 2012 14:36  Re: Kącik majsterkowicza rF

Witam jak w modzie mogę wyłączyć opcje aby po kwalifikacjach miał nowe nie zużyte opony. Bo aktualnie opony po Q przechodzą mi na race.
pawelek1261
 
Dołączył(a): Pt mar 11, 2011 16:43

Postprzez Pakomaster10 N lip 22, 2012 11:28  Re: Kącik majsterkowicza rF

Postanowiłem sobie przenieść tekstury opon "tread" z jednego modu do drugiego, dopasowałem tekstury tak, aby miały rozdzielczości takie same jak poprzednie. Jednak w grze mam taki efekt, jakby tekstury były przedzielone:
Obrazek

Jakieś rozwiązania?
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Baroner Wt lip 24, 2012 22:13  Re: Kącik majsterkowicza rF

Znalazłem takiego moda i mam tam mieszanki opon, jak wezmę Soft-Hard, to opony są tylko Hard, nawet jak ustawię Softy.

Mam pytanie w taki razie: czy można sprawdzić, jaką mieszankę miał przeciwnik w danym momencie wyścigu, ponieważ chce dać tego moda do ligi, a chce wprowadzić zasadę użycia obydwu mieszanek.
Baroner
 
Dołączył(a): N maja 30, 2010 15:01

Postprzez WooQash Wt lip 24, 2012 22:24  Re: Kącik majsterkowicza rF

rFactor nie posiada jakiegokolwiek sposobu na sprawdzanie jakich mieszanek opon używa/używał dany kierowca. Jedyną opcją są zewnętrzne programy lub updatery ligowe, które mogą mieć takie opcje.
Obrazek
Avatar użytkownika
WooQash
 
Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 14:58
Lokalizacja: Grudziądz
GG: 15766062

Postprzez Luca Śr lip 25, 2012 12:58  Re: Kącik majsterkowicza rF

W WCP 2010 był taki bajer ,że jak w secie ustawisz softy, to masz skin softów,a jak wybierzesz Hardy ,to masz skin hardów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Luca
 
Dołączył(a): Pt kwi 22, 2011 17:32
GG: 25875941

Postprzez gornik Śr lip 25, 2012 13:01  Re: Kącik majsterkowicza rF

Tak, tyle że ty tylko to widzisz, nikt inny nie. To już było tyyyle razy omawiane że dziwię się że jeszcze padają słowa że w wcp/mg takie coś było
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Pakomaster10 Pt sie 03, 2012 21:22  Re: Kącik majsterkowicza rF

Mam taki problem: zawieszenie się rusza, lecz prawa część jest niżej położona niż lewa. W menu oraz w 3dsimed są na równym poziomie. Jak to naprawić? Dorzucam screen'a z błędem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez AutoryteT Pt sie 03, 2012 22:02  Re: Kącik majsterkowicza rF

Zmień ustawienia kamery i będzie dobrze (?) :smile:
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Pakomaster10 Pt sie 03, 2012 23:54  Re: Kącik majsterkowicza rF

Dzieje się tak, jak ustawię prawidłowy "debris" w pliku damage.ini, żeby zawieszenie się ruszało podczas jazdy. Gdy "debris" jest nieprawidłowy, zawieszenie jest sztywne i się nie rusza oraz jest w prawidłowej pozycji.

EDIT: Był błąd, ponieważ w damage.ini było "Debris1" zamiast "DEBRIS1". Ręce opadają...
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez WooQash Pn sie 06, 2012 0:14  Re: Kącik majsterkowicza rF

Panowie. Czy istnieje plugin do rfactora (dedicated), który poprzez protokół http pokazuje czy serwer jest włączony czy nie. Niestety w przypadku HotLaps którego używam pokazuje taką samą informacje w przypadku gdy serwer jest wyłączony oraz gdy nie ma osób. Dopiero stopowanie usług może poinformować o wyłączonym serwerze, a mi chodzi o to aby w przypadku wywalenia się serwera albo jego wyłączenia od razu było info, a nie dopiero osobno po stopowaniu usług w HotLaps.
Obrazek
Avatar użytkownika
WooQash
 
Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 14:58
Lokalizacja: Grudziądz
GG: 15766062

Postprzez ziomkris1 So sie 18, 2012 21:17  Re: Kącik majsterkowicza rF

Witam, mam pytanie. Czy istnieje tutaj ktoś kto wytłumaczyłby mi takie podstawowe rzeczy odnośnie Bobs track builder? Chciałbym zrobić trase do rFactora :)
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez diegomc Wt sie 21, 2012 10:22  Re: Kącik majsterkowicza rF

Co muszę zrobić by na niskich detalach miałem ładne malowania , a nie takie rozmazane coś takiego jak jest w rft 2012
diegomc
 
Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 8:43

Postprzez MatiXF1 Wt sie 21, 2012 12:19  Re: Kącik majsterkowicza rF

Zmienić na detale wysokie
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez nEoDaViS Śr sie 22, 2012 14:44  Re: Kącik majsterkowicza rF

Dobra to teraz ja z moim super hiper zaawansowanym problemem, właściwie dwoma(?) :-D Mianowicie:

1. Co mam zrobić, gdy przekładając fizyke auta z jednego do drugiego, przenieść tylko silnik, skrzynie biegów, ogólnie sam cały układ napędowy? Niestety sama zmiana plików gears i engine.ini daje niewiele, często mogę wbić najwyższy bieg zaraz po przyspieszeniu, a i tak włącza się limiter, a samochód przyspiesza powoli i koła się nie buksują :???: Jakie linijki w pliku .hdv mam podmienić żeby to wszystko ów działało? (rzecz jasna auto ma być mocarne na dragu xD Engine.ini daje różnice, ale z orgyinalną skrzynią z vmax 210 daleko nie zajadę ;) )

2. A teraz problem od całego układu zawieszenia. Nie wiem za co wizualnie odpowiada plik .pm chyba za nic, ale chciałbym się dowiedzieć, jak mogę zmienić prześwit samochodu, bodajże w pliku .hdv (które linijki), lecz zachowując całą fizykę jazdy oryginalnego modelu, czyli np. muscle car nie skrętność, lecz podwozie "na glebie" :D
Obrazek
Avatar użytkownika
nEoDaViS
 
Dołączył(a): Cz lis 13, 2008 18:44
GG: 10343648

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość