Real Feel FFB Plugin - podobno najlepszy Force Feedback...

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez Crow Cz kwi 10, 2008 15:45  

Zauwazylem ze po instalacji plugina co jakis czas wysyuje mi sie rf podczas gry... Tez cos takiego zaobserwowaliscie? Nie jest to czeste ale sie zdarza i to w nieoczekiwanych momentach...
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez Rubiq Cz kwi 10, 2008 15:46  

Ja nic takiego nie zaobserwowałem, plugin mam nieprzerwanie od listopada.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Phantom Pt kwi 11, 2008 1:18  

Crow, ja niestety 'coś takiego zaobserwowałem'.
Myślałem, że to przez Spotter 2, ale miałem go wcześniej a dopiero od paru dni używam ( znów ;) ) Real Feel i już kilka razy zamknął mi rFactora.
Na simracing już kilka osób pisało o podobnych problemach.
Podejrzewam że to jest jakiś konflikt pluginów spottera 2 i Real Feel, a może jeszcze tvstyle ( choć mało prawdopodobne), bo też mi się zawieszał.
Phantom
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 1:26

Postprzez Crow Pt kwi 11, 2008 8:28  

Ja nie uzywam innych wtyczek niz ff wiec u mnie konflikt z innymi wtyczkami odpada... Chyba ze to co mi sie dzieje jest zwyklym zbiegiem okolicznosci.
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez Powolniak Pt kwi 11, 2008 8:55  

Ja w lidze nie używam real feel, bo ctdp ma coś skopane z zawieszeniem i nie da rady ustawić poprawnie efektów (gdzieś tam czytałem że w fizyce zawieszenia ctdp jest błąd, przy jej tworzeniu skopiowali siły z lewej strony zawieszenia do prawej, ale zapomniało im się znaków odwrócić :D ). Niby nic, ale na standardowych efektach ffb jestem szybszy o przeszło 0.5 s. na okrążeniu. W innych modach jest różnie, w fso i mmg real feel działa całkiem nieźle, zdecydowanie najlepszy jest w GP79. Przy korzystaniu z rfffb ważną rzeczą jest ustawić w rfactorze poziom efektów na low i w setupie samochodu caster trzeba dać najlepiej na maksymalną wartość.
Crow spróbuj w pliku ini od real feel powyłączać te wszystkie konsole, logi i dźwięki.
Powolniak
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 15:15

Postprzez Rubiq Pt kwi 11, 2008 12:52  

Da się tak zrobić, żeby w jednym modzie Real Fell był aktywny, a w innym już nie?
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Powolniak Pt kwi 11, 2008 13:14  

Rubiq napisał(a):Da się tak zrobić, żeby w jednym modzie Real Fell był aktywny, a w innym już nie?


Jasne, że się da. Jest taka opcja służąca do mixowania efektów z real feel i standardowego ffb. Jest to ustawione normalnie na 100, czyli że 100% efektów pochodzi od real feel, jeśli przestawisz to na 0%, wtedy real feel jest wyłączony. Nie pamiętam jak to się nazywa, a teraz nie mam dostępu do rfactora, ale zobacz w pliku ini - standardowo ta opcja jest we wszystkich modach ustawiona na 100
Powolniak
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 15:15

Postprzez Crow Pt kwi 11, 2008 17:35  

Powolniak napisał(a):Przy korzystaniu z rfffb ważną rzeczą jest ustawić w rfactorze poziom efektów na low i w setupie samochodu caster trzeba dać najlepiej na maksymalną wartość.
Crow spróbuj w pliku ini od real feel powyłączać te wszystkie konsole, logi i dźwięki.

Jak wroce z pracy to sobie powylaczam...
Z jakiego powodu trzeba caster dac na maksymalna dodatnia wartosc? Ylid pamietam kiedys tez mi o tym wspominal ale nie znam przyczyny.

Wstawione po 32 minutach 44 sekundach:

A i jeszcze jak zrestartowac plugina w razie awari? Bo spotkalem sie juz z czyms takim ze nagle ff przestal dzialac.
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez SoBcZaK Pt kwi 11, 2008 17:45  

A i jeszcze jak zrestartowac plugina w razie awari? Bo spotkalem sie juz z czyms takim ze nagle ff przestal dzialac.

nie wiem czy o to ci chodzi ale u mnie sie w ogóle od czasu do czasu FF restartuje i to jest problem jak sie zaczyna wyścig bo kierownica sie nie da skrecać praktycznie i żęby sie zresetowało to trzeba wyjść do garażu i jeszcze raz wejść na tor albo zdefiniować sobie restart FF w opcjach sterowania :)
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez a-d-a-m Pn kwi 14, 2008 18:40  

a u mnie ściąga mnie na prawo ;/ co i gdzie mam ustawić, aby było normalnie?
a-d-a-m
 

Postprzez Marcin_PL Wt kwi 15, 2008 11:26  

No ja też mam podobny problem, tylko mnie ściąga na lewo :P
Marcin_PL
 

Postprzez a-d-a-m Wt kwi 15, 2008 13:48  

no to mamy problem i nie wiemy jak go rozwiązać, ma ktoś jakiś pomysł?
a-d-a-m
 

Postprzez Master Wt kwi 15, 2008 13:50  

a-d-a-m napisał(a):a u mnie ściąga mnie na prawo ;/ co i gdzie mam ustawić, aby było normalnie?


A dobrze skopiowałeś plugin?

Tu masz wkleic.

E:\Program files\rFactor\Plugins
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez SoBcZaK Wt kwi 15, 2008 13:51  

ma ktoś jakiś pomysł?

usunąć ten plugin
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez hideto Wt kwi 15, 2008 13:54  

Master napisał(a):A dobrze skopiowałeś plugin?

Tu masz wkleic.

E:\Program files\rFactor\Plugins

a co jak ktoś nie ma dysku E ? poza tym jeśli plugin jest wgrany nie tam gzie trzeba to po prostu nie działa.

Problemem jest zapewne samoczynne skręcanie się kierownicy.

Wejdźcie do folderu z rFacotrem, odszukajcie tam pliku RealFeelPlugin.ini będą w nim wymienione mody, te w których kierownicę wam ściąga należy lekko zmodyfikować.

MaxForceAtSteeringRack przed wartością obok tego parametru należy wstawić minus, zapisać zmiany i zrestartować rF. Jeśli nadal ściąga kierownicę, sprawdzcie czy na pewno się zapisały zmiany czasami plugin zachowuje te defaultowe mimo potwierdzenia zmiany zawartości.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości