F1 1991 MMG 1.00

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez Rubiq Śr lis 26, 2008 13:03  Re: MMG - Dyskusja

MMG 91 to najlepszy mod do rF, w jaki miałem przyjemność do tej pory grać. :) Jest jeszcze kilka bugów, no ale to przecież demo. Wygląd bolidów powala, nie wyglądają tak pudełkowato jak w F188, tylko są bardziej proporcjonalne. Dźwięki - poezja dla uszu. Fizyka na pierwszy rzut oka jest bardzo dobra, dodatkowo w setupie jest więcej opcji niż w jakimkolwiek innym modzie który do tej pory widziałem. :) No i w końcu doczekaliśmy się jakiegoś realnego modelu zniszczeń - jak oprzemy się o bandę w Monaco to nie skończy się to prześlizgnięciem jak w innych modach tylko utratą połowy wyposażenia bolidu, w tym kół. ;) Mod znakomity, idę jeździć dalej i potem może coś więcej napiszę.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Mati93 Śr lis 26, 2008 14:16  F1 1991 MMG 1.00

http://rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=F1%201991%20MMG

:D Instalował już ktoś ? Bo widzę że ten mod jest piękny :D

EDIT: :-? koniec radości, to tylko demo :-? (przynajmniej tak piszę)
chociaż nie rozumiem :-( Jest napisane tak:

The MMG F1 1991 Demo includes...

18 Teams
34 Drivers
All Car Engines v1.0
All Car Sounds v1.0

To trochę tego sporo jak na demo :zakrywa:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Grekyy Śr lis 26, 2008 14:49  Re: F1 1991 MMG 1.00

Kilka osób wyraziło już swoją opinię w "MMG Dyskusja" - wystarczyło sięgnąć. Skoro już jednak założyłeś osobny wątek, to chyba dobrze będzie w nim opiniować moda ; ] Opinie nie będą się mieszać z postami w atmosferze wyczekiwania na MMG 2007 SE ; ]

Dłuższy wywód z mojej strony na temat tego moda Was nie ominie, bo długo na niego czekałem ; ] Rubiq w wątku "MMG dyskusja" rozpłynął się w zachwycie, pisząc że to najlepszy mod F1 w jaki grał. Ja oczekując na ściągnięcie jak zwykle byłem nieco sceptyczny ; ]

Na początek duży plus za to co według MMG ma być wersją demo... szok - 18 przyjemnie wymodelowanych bolidów, każdy z dźwiękami od Montesky'ego, który robi klei przyjemne soundpacki do klasycznych modów. Honda brzmi przepięknie, zarówno ze środka, jak i z zewnątrz. Graficznie to przyzwoicie, pomimo że polygonów trochę jednak poskąpiono. Wrażenie psują trochę opony.

Rubiq (znów się powłam na niego) porównując je do tych z moda carrery4 (F1 1988) słusznie zauważył, że tamte miały ich sporo mniej przez co wyglądały nieco pudełkowato. Tu się zgodzę... jedno, jeśliby porównać oba mody, razi ze strony MMG i to bardzo. Ktoś mógłby się przyczepić, że piję do zupełnie różnuch samochodów, ale gry nie muszą traktować o tym samym aby móc porównać poziom grafiki, czy estetykę. Ja zamierzam przyczepić się do kokpitów... nie wiem jak się będzie zapatrywać na nie reszta, ale dla mnie są tragiczne. Może i dobrze odwzorowane jeśli chodzi o proporcje (to niech rozsądzą inni), ale tekstury, czy też może raczej kolory (możliwe że odpowiadają za to kanały - specjalistą od tego nie jestem), wyglądają okropnie... wręcz kreskówkowo. W F1 1988 ten element wyglądał kapitalnie, nawet fotorealistycznie na tle bolidów, tymczasem tutaj (MMG91) aż nie specjalnie chce się jeździć oglądając to wszystko. Specjalnego wyjścia jednak nie ma, bo sensownej alternatywy brak ; ] Opcja "tv-camera" odwzorowuje dokładnie to, co zobaczyć mogli widzowie w tamtych latach - do jazdy nadaje się niespecjalnie. Dla większości miłośników symulacji to jednak bez znaczenia, bo najlepiej realizm odwzorowuje właśnie rzut z kokpitu.
Kokpit w MMG91
Obrazek
Starszy kokpit Hondy w F1 1988
Obrazek

Fizyka osobliwa - bolidy są stabilne, jednocześnie mocno podsterowne (za wiele z setami nie kombinowałem). Jeździ się w każdym razie przyjemnie, zwłaszcza że w tle przygrywa nam muzyka wygrywana przez silnik ; ] Da się śmigać płynnie i dynamicznie, wycisnąć super czasu łatwo jednak nie będzie. Pachnie to jednak nieco arkadówą, na tle np. modu CART 1995, gdzie najpietw trzeba nauczyć się w ogóle jechać tym potworem, a dopiero później można myśleć o jeździe na granicy.

Ogólnie mod pozostawił jednak u mnie niedosyt... Z jednej strony lepszego moda na tamte lata nie mamy. Z drugiej jeśli porównać go do poziomu np. CART 1995 od IDT Simulations (jak dla mnie najlepiej dopracowanego moda open-wheel, pod względem grafiki, fizyki i całej oprawy) to do grona tych najwspanialszych go chyba nie wypada zaliczyć.
Ostatnio edytowano Śr lis 26, 2008 15:24 przez Grekyy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Rubiq Śr lis 26, 2008 15:05  Re: F1 1991 MMG 1.00

Pisząc o kilku bugach miałem właśnie na myśli kokpity, w jednym z bolidów którym jechałem kierownica nawet przenikała przez część deski rozdzielczej. Oprócz tego przy prędkościach powyżej 250 km/h FF w kierownicy nieco wariuje, ale nie przeszkadza to zbytnio. Może to być kwestia wyboru poziomu power steering w upgrades, jest co testować. Grekyy, myślę że ta podsterowność wynika z setupu, który jest dosyć "user friendly" - tak jak ustawienia bazowe w zasadzie każdym modzie. W pełni potencjał tego moda odkryć można odpalając wyboisty tor z różnymi rodzajami zakrętów. Polecam do tego tor Toban Raceway Runoffs (piszę z pamięci). Frajda płynąca z przemykania nad wszystkimi wybojami (mod perfekcyjnie symuluje pracę zawieszenia) i kontrowania w środku szybkich zakrętów jest nieziemska. W tym modzie wpadłem w pewnego rodzaju trans, po prostu jechałem nie myśląc o tym co robię. Ostatni raz takie coś zdarzyło mi się przy pierwszym odpaleniu F179, a więc baaardzo dawno. ;)

Myślę, że jak na demo jest bardzo dobrze, mod jak najbardziej nadaje się do ścigania się na nim w lidze. Jeśli w wersji finalnej (o ile się jej doczekamy) poprawione zostaną kokpity, to mod będzie mógł spróbować podgryźć pięty F179, czego mu gorąco życzę.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Grekyy Śr lis 26, 2008 15:19  Re: F1 1991 MMG 1.00

Kokpity to nie bug, a kwestia modelu ; ] Nie wiem czy jest jakaś szansa, że będzie to poprawione. Widać jednak jak ostro i niechlujnie zagina się owiewka i krawędzie w modzie od MMG, a jak łagodnie wygląda to w F1 1988. Te klory i odcienie są też niechlujne - może wystarczyłoby pokombinować z kanałami żeby czerwienie (np. diodek na kierownicy) nie wyglądały jak wypaćkane w paincie? To i opony to właściwie detale... szkoda że psują ogromne wrażenie jakie robi widok takiej np. Hondy kiedy wybiera się ją przed "wyskoczeniem" na tor.

A że jak na demo to dostaliśmy dużo więcej niż bym przypuszczał to już pisałem ; ]

Co do fizyki - zawieszenie pracuje bardzo dobrze i wdać że robi to właściwie cały czas. Mimo wszystko, Rubiq, nie spodziewałbym się aż takich komplementów pod adresem tego aspektu od jednego z najgorliżwszych wojowników o możliwie trudną fizykę w LiGNIe ; ]

To ja może rzucę kilka pytań do Hideto - czy znane są planowane zmiany jakie zajdą przed ogłoszeniem pełnej wersji? Druga kwestia... czy za mod na rok 1994 odpowiada ta sama ekipa? Rendery sugerują, że wykonanie będzie na dużo wyższym poziomie... ciężko jednak ocenić po samych statycznych obrazkach ; ]
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Cinek Śr lis 26, 2008 16:24  Re: F1 1991 MMG 1.00

Kod: Zaznacz cały
No rumours, only facts. I don't think Cherry lied, he's always seemed like a good guy... but somewhere along the line several of his models haven't been used, and FIVE of the teams' cars in this mod are from the GP4 mod, uncredited, and without permission. It's undeniable. Anybody can open one of the Tyrrell livery dds and see "Erik van Leeuwen and Lloyd Davies 2004-2005" written on it! From my end it's no vendetta, I'm only stating the truth - and that is that for whatever reason this mod, in its current form, contains unauthorised and stolen content. FWIW, all Cherry's cars are mapped to a single 1024x1024 texture. The GP4 cars use GP4-standard texturing, which is three 1024x1024 textures per team. Hell, I made part of the Tyrrell's texture (the cockpit shell) myself back in 2005! And I refuse to take this to PMs because this is not the first time this has happened with this mod, and this mod group. This needs to be in public, unfortunately. Once again, at least the Dallara, Jordan, Tyrrell, Minardi and McLaren are from the GP4 mod.
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez ventylator Śr lis 26, 2008 17:40  Re: F1 1991 MMG 1.00

Jeśli to prawda, to: :-o
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mishka Śr lis 26, 2008 17:46  Re: F1 1991 MMG 1.00

1 tor nie wystarczył, to trza było i modele zakosić :P I znowu będzie afera...
Obrazek Obrazek ニッポンを元気に!
Avatar użytkownika
Mishka
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 3:09

Postprzez Kubuś Fatalista Śr lis 26, 2008 17:55  Re: F1 1991 MMG 1.00

Mishka napisał(a):1 tor nie wystarczył, to trza było i modele zakosić :P I znowu będzie afera...


Dzwięki np. Williamsa są bardzo podobne zresztą prawie identyczne jak w modzie 94 do F1C.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Magic Śr lis 26, 2008 17:56  Re: F1 1991 MMG 1.00

Dodam tylko, że wszystkie tekstury ramion są identyczne, zupełnie jak w GP4. Dziwne.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez hideto Śr lis 26, 2008 17:59  Re: F1 1991 MMG 1.00

Po 1, Jeśli mowa o torze Bahrain to nie był to tor CTDP, jedynie budynek z pit line został przez SteveB wzięty bez pozwolenia od ctdp.

po 2, nie jest to demo takie jak powstało do MMG2007, jest to demo umożliwiające graczom aktywne uczestniczenie w ukończeniu modu, poprzez zgłaszanie bugów. Taki był plan od początku.

* Re-mapping and re-painting the dash's in a new style so they are all working.
* Re-modeling the cars to a better quality, ESPECIALLY the mirrors
* Re-modeling the tyres and re-texturing them
* Physics to be edited in accordance to feedback from the community with the demo
* Final engine sounds for all teams
* Driver Body suits to be painted
* Car Liveries to be raised in level of quality for standard pack and new High Detail Pack


Te bugi znaliśmy już przed wydaniem Dema i oficjalnie o nich napisaliśmy.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Master Śr lis 26, 2008 18:00  Re: F1 1991 MMG 1.00

A tak się chłopcy wyśmiewali z RFT :D
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Grekyy Śr lis 26, 2008 18:04  Re: F1 1991 MMG 1.00

Oj, już nie ma co bawić się w detektywa ; ] Lista podejrzeń padła już na RFC w komentarzach do modyfikacji i tyczy się głównie modeli z moda 1991 (http://1991mod.drivingitalia.net/news/) do GP4 oraz pojedyńczych tekstur z CCWS. Jeśli o wersję na Gp4 chodzi to szpilałem w nią kiedyś bardzo dużo, ale nie skojarzyłbym nigdy tych modeli - jednak na silniku rF prezentują się inaczej (lepiej). W każdym razie nie wygląda to nadzbyt wesoło dla MMG - możliwe, że kilka osób swoją głupotą zepsuje opinie całej grupie. Szkoda, bo wygląda na to że mod nie jest tego wart.

Dyskusja na RFC sprowadza się aktualnie do wielkiej kłótni, niektórzy domagają się nawet usunięcia moda. Proponuję zostawić tą kwestię i czekać na komunikat od MMG i reakcję adminów rFactor Central.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez kamil.pl5 Śr lis 26, 2008 21:13  Re: F1 1991 MMG 1.00

zostawiając sprawę plagiatu czy nie na bok to chciał bym zauważyć że przez to że tak łatwo zniszczyć bolid to nie wiem czy ktoś z was zauważył że jak się jedzie wyścig z AI to połowa robi sobie zaraz po starcie "kuku" i w niebo latają spojlery a po poboczach toczą się koła...

Swoją drogą ciekawy jestem co z tego wyniknie jeśli się naprawdę okaże że to jest plagiat...
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez Kajek Śr lis 26, 2008 21:18  Re: F1 1991 MMG 1.00

w demach MMG tak jest zawsze :lol:
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości