G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez misiek3510 Wt sty 13, 2009 21:45  G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

Witam serdecznie,

rozpoczynam ten wątek ponieważ wydaje mi się, że nie mamy takiej usystematyzowanej wiedzy w jednym miejscu na temat ustawień G25 w rFactorze.

Doświadczone osoby poproszę o info na jakich ustawieniach poszczególnych parametrów jeżdza i w poszczególnych modach wraz z krótkim opisem dlaczego wybrali taką konfigurację.

Ustawienia z panelu sterowania:

Rotation - na ilu stopnaich macie ustawiony obrót?
Overall Effects strenght - ile procent?
Spring Effect strenght - ile procent?
Damper Effect strenght - ile procent?

Czy włączacie Centering Spring i jesli tak to na ile procent?
I czy ewentualnie zaznaczacie Allow Game To Adjust Settings?

Ustawienia z panelu opcji w grze:

Force Feedback Effects - jaki poziom wybieracie?
Force Feedback Strenght - ile procent (+ czy minus) ?

I na koniec moje krótkie pytanie czy te opcje z gry pokrywają się w jakiś sposób z tymi opcjami z panelu sterowania?

I czy ewentualnie coś jeszcze przestawiacie w grze (edycja jakiś plików *.ini itp.) ?

I czy warto wgrać plugin RealFeel, czy jest może coś lepszego?

Pozdrawiam
Misiek
Avatar użytkownika
misiek3510
 
Dołączył(a): N cze 17, 2007 11:07
Lokalizacja: Poznań
GG: 1700851

Postprzez Javkens Wt sty 13, 2009 21:57  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

Ciekawy wątek. Tym bardziej, że właśnie dzisiaj dostałem w swoje rące pierwszą kierownicę z FFB - DFP.
Centering Spring - czy ta funkcja wpływa na ciężkość przy obracaniu kierownicy?

Są dwa pluginy FFB. Jeden RealFeel i drugi LeoFFB.
Avatar użytkownika
Javkens
 
Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 14:14
GG: 3734864

Postprzez kmk Wt sty 13, 2009 21:58  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

ja powiem prosto, wszystko co wymieniłęś to strasznie indywidualne wartości są,
ustawienia FFB są jak ulubiona pozycja seksualna, każdy ma takie z jakimi mu najlepiej,
a stopień skrętu zależy od symulatora
kmk
 

Postprzez lechf1 Wt sty 13, 2009 22:12  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

viewtopic.php?f=12&t=5234&start=0 w tym temacie już coś ktoś mówił trochę o G25
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez Darondi Wt sty 13, 2009 22:16  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

Javkens napisał(a):Centering Spring - czy ta funkcja wpływa na ciężkość przy obracaniu kierownicy?

Tak. Im więcej sobie ustawisz, tym ciężej koło kierownicy będzie się kręcić, ale będziesz miał bardzo dobre wyczucie samochodu. Ja mam 150% i kontry zakłada się bardzo przyjemnie. ;)
Ale uważam, że temat powinien odnosić się do kierownic typu DFP, DFGT i g25, ponieważ w nich opcje są podobne, i można mniej więcej sobie pomagać w tego typu sprawach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez Kajek Wt sty 13, 2009 22:25  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

Mysle ze mozna zmienic nazwe na DFP, DFPGT i G25 - ustawienia w róznych modach.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez lechf1 Wt sty 13, 2009 22:25  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

Jakimś specem nie jestem,ani klasowym graczem, ale jeśli można to się wypowiem. Rotation mam 360, dla F1 chyba w sam raz. Overal na 100 a reszta na 0. w grze efekty low, siła FF 58% bodajże, i chyba nie ma jak narazie czegoś lepszego niż real feel plugin FF
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez misiek3510 Wt sty 13, 2009 22:27  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

No właśnie większość ustawia te wartości:
Spring Effect strenght - ile procent?
Damper Effect strenght - ile procent?
na zero, od czego one tak naprawdę są?
Avatar użytkownika
misiek3510
 
Dołączył(a): N cze 17, 2007 11:07
Lokalizacja: Poznań
GG: 1700851

Postprzez dodgers Wt sty 13, 2009 23:14  Re: G25 i ustawienia w róźnych modach

Rotation - Mody typu GT, WTCC 900*, OW 475*, z wyjątkiem F1 starszych np '79,'88, gdzie daję 720. Jakieś osobiste skrzywienie ;)
Overall Effects strenght - 105
Spring Effect strenght - 0
Damper Effect strenght - 0

Czy włączacie Centering Spring i jesli tak to na ile procent?
Włączam, ale ustawiam 0%. Nie pamiętam czemu, ale jeździ się ok

I czy ewentualnie zaznaczacie Allow Game To Adjust Settings?
Nie zaznaczam, bo używam tylko 1 profilu do wszystkich gier. Przy Race07 (GTR:Evo) coś się czasem potrafi przestawić (ma to związek z podłączonym padem Logitech) i trzeba kombinować, więc kiedy potrzeba zmieniam kąt obrotu.


Ustawienia z panelu opcji w grze:

Force Feedback Effects - niski
Force Feedback Strenght - zależy od moda (każdy mod mam w oddzielnej instalce), ale w granicach 65-80. W ow ustawiam większą siłę.

I czy warto wgrać plugin RealFeel, czy jest może coś lepszego?
Dla mnie zestaw RFFB + LeoFFB odpowiednio ustawiony jest najlepszym wyjściem. Oczywiście dużo też zależy od moda, bo czasem FF jest niereformowalne i optymalne ustawienia są niemal nieosiągalne.
Avatar użytkownika
dodgers
moderator
 
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 20:39
Lokalizacja: Wyszków
GG: 6423043

Postprzez SoBcZaK Wt sty 13, 2009 23:28  Re: G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

Rotation - Mody typu GT, WTCC 900*, OW 475*,

bzdura!
popatrz sobie na onboardy takich aut GT i zobaczysz, że oni tylko na nawrotach obracają do 360* a tak to przeważnie obracają kołem do 180*. W dodatku zauważ, że przeważnie w tego typu modach kąt obrotu w grze wynosi 15* co w zupełności wystarcza do pokonywania zakrętów i jakbyś tak dał 900* dla 15* to byś nigdy nie wyrobił na zakręcie.
Co do OW to tez nie widzę sensu dawania wiecej niż 360*....
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez patgaw Wt sty 13, 2009 23:33  Re: G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

mi sie lepiej jezdzi z real feelem, a to latego, ze bez niego jak np jade po prostej to nie wiadomo po co kierownica mi sie trzesie. jak byl bym zainteresowany tym czy sa wyboje to bym sobie telemetrie sprawdzil. to samo tarki, jak bez rffb sie na nie najedzie, to kierwonica skreca w strone tarki, czyli b. latwo wyjechac poza tor, nie wiadomo znowu po co. slepy nie jestem, i widze ze najechalem na tarke.
jak ma sie rffb to zalecane ustawienia sa na low.
a co do ustawien, to jezdze na takich: http://prs.simracing.pl/forum/f167/usta ... post144632

co do stopnia skretu, to jeden woli tak, a inny woli jak mu nogi smierdza.
ja np mimo ze mam tylko 180 stopni, to i tak zazwyczaj mam stering locka cos kolo 17-18 wiec w praktyce obracam kierowcice do ok 75 stopni w jedna strone. inni wola robic po 900 stopni i to ich sprawa. w prawdziwej f1 jest 270 stopni.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez dodgers Śr sty 14, 2009 0:19  Re: G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

Lol Sobczak, coś się tak zbulwersował?. JA jeżdżę tak jak mi wygodnie. Jeżeli używam takich ustawień, to znaczy, że do czegoś się jednak przydają. Przy 900* w GT mam Lock w grze 25. jeździ się bardzo wygodnie i precyzyjnie. z kapelusza tych wartości przecież nie wyciągam.... A Ty żeś wyskoczył jakbym co najmniej powiedział, że jeżdżę precyzyjnie na klawierce....

EDIT:
popatrz sobie na onboardy takich aut GT i zobaczysz, że oni tylko na nawrotach obracają do 360*

masz na myśli obrót 360 w jedną stronę? i co? dalej myślisz że zapasu nie mają? mają, tylko w warunkach normalnej jazdy to jest niepotrzebne, ale w niektórych sytuacjach się to przyda


patgaw w real F1 mają 270 (tyle mozna zauwazyć przy wprowadzaniu do boksu) ale również w jedną stronę , co daje i tak 540*
Avatar użytkownika
dodgers
moderator
 
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 20:39
Lokalizacja: Wyszków
GG: 6423043

Postprzez SoBcZaK Śr sty 14, 2009 7:46  Re: G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

masz na myśli obrót 360 w jedną stronę? i co? dalej myślisz że zapasu nie mają

wiem, że mają ale to bez sensu dawać sobie taki duży kąt bo przecież parkowania w mieście nie robisz, no ale jak wolisz tak graj :)
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Unikalny.Nick Śr sty 14, 2009 13:53  Re: G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

SoBcZaK napisał(a):
masz na myśli obrót 360 w jedną stronę? i co? dalej myślisz że zapasu nie mają

wiem, że mają ale to bez sensu dawać sobie taki duży kąt bo przecież parkowania w mieście nie robisz, no ale jak wolisz tak graj :)

Dlaczego bez sensu? Przecież jeśli ustawisz sobie te 360 stopni i dasz steering lock na załóżmy 15, to równie dobrze możesz ustawić 720 stopni i steering lock na 30 - wyjdziesz na to samo, ale w razie potrzeby możesz o wiele więcej zakręcić kierą.
w prawdziwej f1 jest 270 stopni.

Bzdura. Nie raz widziałem jak zakręcają grubo ponad 400 stopni(czyt. 200 stopni w jedną stronę).
Unikalny.Nick
 
Dołączył(a): Śr sie 22, 2007 11:48

Postprzez Lerain Śr sty 14, 2009 15:24  Re: G25, DFP, DFGT - ustawienia w róźnych modach

Na Monaco widzialem jak kimi krecil o 270 w jedną strone.
Avatar użytkownika
Lerain
 
Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 9:02

Następna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron