Lista zyczeń do IPM

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez BMW driver Pt sie 07, 2009 19:55  Lista zyczeń do IPM

Myślę, że juz wiecie, iż od jakiegoś czasu jestem członkiem International Pro-Modding Group (FSONE). Zajmuję się tam jak narazie malowaniem kasków. Jak wiadomo każdy wydany mod ściera się z nieuniknioną falą krytyki. Jest ona potzrebna, by twórcy modyfikacji mogli poprawiać się i udoskonalać swoje prace. Tak więc wpadłem na pomysł, żeby simracerzy z tego forum wypisywali w tym temacie to co chcieliby aby ukazało się w modzie. Myślę że w ten sposób będziecie mogli zagrać w takiego moda w jakiego chcielibyście grać, a i zadowolenie z moda wzrośnie. Więc proszę prezentować swoje oczekiwania, jak i pomysly lub sugestie (co powinno być w upgrade'ach, jakie malowania miały by się znależć w modzie, itp.). Na koniec zbiorę wszyskie posty razem i pokarzę "bosom" IPM.
Ostatnio edytowano Pt sie 07, 2009 20:12 przez BMW driver, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
BMW driver
 
Dołączył(a): Pt sie 29, 2008 19:18
Lokalizacja: Kraczkowa

Postprzez hideto Pt sie 07, 2009 20:04  Re: Lista zyczeń do IPM

To może ja zacznę.

Chciałbym aby FSONE w swoim modzie miało wreszcie bolidy odpowiednio przeskalowane względem opon i siebie wzajemnie, bym nie siedział w miniaturowym Super aguri, albo Ferrari z ogromnymi oponami. Pod tym względem mam największe zastrzeżenia i to bym chciał byście poprawili. Trochę wam brakuję pod względem graficznym do ctdp czy mmg, nie wiele co prawda, ale na pewnym poziomie jest trudno przeskoczyć to oczko wyżej. Liczę że mod na 2009 rok będzie pod tym względem dopracowany. Bo wiem jak pracujecie i gdy są jakieś problemy z modelem, to jest ten problem zazwyczaj olewany - a szkoda, bo potencjał jest na prawdę duży. Aha i niech się ludzie angielskiego nauczą ;-)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez krzych Pt sie 07, 2009 20:13  Re: Lista zyczeń do IPM

To może ja jako drugi.

Wiele oczekiwałem od Waszych prac i nie raz sie zawiodłem niestety. FSONE 2008 było najlepszych modem Waszej grupy, jednak mam pewne zastrzeżenia co do tekstur, które wyglądaja troche zabawkowo. Nie wiem czego to wina. Nie chodzi o połysk ale o barwy. Czasem sa po prostu zbyt rażące w oczy. Całość wygląda jakby bolid byl z klocków lego IMO. Dla porównania w MMG, każdy bolid czy to w menu, czy w grze prezentuje sie wspaniale, ma klase. Liczę, że uda Wam sie dorównać.
Druga rzecz to ta sama o ktorej wspomniał Hideto, a mianowicie opony. W FSONE 2008 śa one za wielkie, wręcz ogromne w stosunku do całości bryły bolidu.
Trzecia rzecz, to INTRO - po co one komuś kto obejży je MOŻE raz, albo wcale i za każdym razem bedzie wciskał ESC. W FSONE 2008 miało ono 123 MB podajże... IMO 123 MB całkowicie zbędne.

Tyle narazie. Jak coś wymyśle jeszcze to napiszę. Podro !

EDIT: Przydałby sie taki Panel jak w CTDP 2006 z podobnymi funkcjami.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sato1991 So sie 08, 2009 0:36  Re: Lista zyczeń do IPM

To moze ja uzupelnie podium.

Chcialbym aby fizyka byla troche trudniejsza. Przy wylaczonych pomocach jezdzi sie za latwo, przy MMG z wylaczonym TC meczylem sie kilka dobrych dni nad opanowaniem bolidu i przyznaje ze nadal je mam, a w FSONE nawet sie tej fizyki nie uczylem, bo nie bylo czego.
Tekstury. Bolidy jednak troche sa za jasne, te kolory przyprawiaja mnie o mdlosci, a przy nizszych ustawieniach graficznych cale modele (wraz z oponami!) blyszcza sie jak psu jajca.
Mozna to nazwac spamem, ale tak, opony. Zrobcie troche mniejsze, dobrym przykladem jest tu LMT, po filmikach widac ze postarali sie ludzie i wyglada to bardziej realistycznie.

Przepraszam ze znow powtarzam, ale Hideto byl szybszy, co poradzic. Niech naucza sie angielskiego, w koncu jest to jakis mod "miedzynarodowy" a na forum moge sie tylko polapac w "lol".

To chyba tyle, jak cos wymysle to dam znac. W razie czego kom :*:* bussska
Nico Rosberg - najładniejsza kobieta w F1.
Sato1991
 
Dołączył(a): N wrz 21, 2008 19:11

Postprzez Lalu So sie 08, 2009 9:27  Re: Lista zyczeń do IPM

To ja bym prosił jeszcze o angielskie nazewnictwo w nazwach plików (może komuś wydać się to bez sensu, ale co tam) - wiecie Equipos, itd., dokładniejszych testów moda (żeby nie było takich drobnych błędów jak w FS08). Co do upgradów i malowań - ok. 3 -4 wersji każdego bolidu w zupełności by wystarczyło. No i na koniec - bardziej zoptymalizowany instalator - ponad 1 GB to chyba nieco za dużo.
Lalu
 
Dołączył(a): Pt paź 24, 2008 19:07
Lokalizacja: Szczecin
GG: 13817997

Postprzez BMW driver Śr sie 12, 2009 14:16  Re: Lista zyczeń do IPM

a jeżeli chodzi o fizykę, to jaka on powinna być według was?
Avatar użytkownika
BMW driver
 
Dołączył(a): Pt sie 29, 2008 19:18
Lokalizacja: Kraczkowa

Postprzez juras70 Śr sie 12, 2009 14:33  Re: Lista zyczeń do IPM

Trudna :evil: :twisted:
Avatar użytkownika
juras70
 
Dołączył(a): Pn sie 11, 2008 15:32

Postprzez hideto Śr sie 12, 2009 14:36  Re: Lista zyczeń do IPM

Z fizyką jest tak, że jak będzie 100 graczy to 1000 koncepcji jak ona powinna wyglądać. Ja osobiście jestem przeciwnikiem mega hipa supa nigga trudnych fizyk bo to ma tyle wspólnego z prawdziwą F1 co przyszły tor we Wrocławiu.

To co każdy uważa za 'realizm' jest w większości przypadków kompletną bzdurą, o czym pisał chociażby Kuba Giermaziak, już nie wspominając o Takashim Kogure. Także, wg mnie i tak nikomu się nie dogodzi.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez eracny Śr sie 12, 2009 15:52  Re: Lista zyczeń do IPM

Fizyka taka żeby szło się wybronić kontrą, ale bez przesady. IMO w 08 było za łatwo.
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pakomaster10 N sie 16, 2009 22:08  Re: Lista zyczeń do IPM

Powinny być 2 rodzaje fizyk: łatwa (klawiatura/kierownica) i trudna (kierownica), pamiętając o amatorach :D
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Jenson N sie 16, 2009 22:33  Re: Lista zyczeń do IPM

Po co robić 2 fizyki? Grasz na klawie czy tam nawet na kierownicy - jest za ciężko to sobie włączasz kontrole trakcji i tyle. Koniec problemu.
Myślał Webber o niedzieli a w sobote KERS odcieli.
Avatar użytkownika
Jenson
 
Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 20:47

Postprzez Blue Screen N sie 16, 2009 22:38  Re: Lista zyczeń do IPM

A ja chciałbym, żeby to jakoś mocniej zostało spakowane i szybciej się instalowało, a nie fsone08 zajmuje 1GB, rozpakowuje się z 10 minut i jeszcze 10 minut się coś inicjuje podczas instalacji.
Nie masz pomysłu - KUP GO || Brak funduszy :P
Avatar użytkownika
Blue Screen
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 20:24
GG: 3054999

Postprzez Figo N sie 16, 2009 22:39  Re: Lista zyczeń do IPM

A ja bym chciał, żeby paliwo było podawane w kilogramach, a nie litrach.
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez eracny Pn sie 17, 2009 6:00  Re: Lista zyczeń do IPM

Jenson napisał(a):Po co robić 2 fizyki?

Dokładnie. Rfactor to symulator, więc nie rozumiem gości którzy na siłę próbują na klawie jeździć ./ Jak chcecie pograć na klawie, to z otwartymi rękami czeka na was f1c ...
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pakomaster10 Pn sie 17, 2009 6:13  Re: Lista zyczeń do IPM

F1C to szajs :-(
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Następna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości