Drżący gaz i hamulec w rFactor

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez Matis131 N paź 04, 2009 16:27  Drżący gaz i hamulec w rFactor

Witam.

Posiadam kierownicę Logitech Formula Force EX. Od niedawana zaczęły się problemy w rFactor. Otóż nie mogę dokładnie regulować gazem. Jeżeli wcisnę np. połowę to gaz drży. Wiadomo, że nogi nie da się utrzymać by było idealnie, ale to nie to. Hmm... Jakby to opisać. Powiedzmy silnik wysokoobrotowy motocykla lub silnik w rajdówce na odcięciu... Czyli obroty skaczą. Dzieje się tak tylko przy częściowym dodaniu gazu. Jak dam na maksa jest okej... Dodam, że w innych grach też jest okej.

Co to może być ?
Avatar użytkownika
Matis131
 
Dołączył(a): Pt sty 02, 2009 19:38
Lokalizacja: Puławy
GG: 8044618

Postprzez Bronze N paź 04, 2009 16:38  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Jest na forum dział o kierownicach więc tam to napisz ,a nie zakładasz nowy temat :wink:
Avatar użytkownika
Bronze
 
Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 14:07
Lokalizacja: Heppenheim
GG: 1400118

Postprzez krzych N paź 04, 2009 16:54  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Na 100% potencjometry do wymiany. Temat do kosza.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Grekyy N paź 04, 2009 16:54  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Potencjometry, tak to wygląda niestety ''/ Problem może w innych grach może nie być tak wyraźny bo nie przenoszą tak bezpośrednio pracy pedałów i kierownicy. Niestety w kierownicach z serii Formula, nieważne czy Vibration czy z Force Feedback, jest to częsty mankament. Możesz znaleźć sporo o zuytych potencjometrach na forum i się upewnić czy to na pewno to. Możńa je regenerować sprayem "kontakt" ale idealnie już nie będą działać. Ot i wada tych logitechów.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez ir3n3usz Pn paź 05, 2009 9:34  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

krzych napisał(a):Na 100% potencjometry do wymiany. Temat do kosza.


Do kosza?? Zapewniam, że nie...do kosza i nie do wymiany.

Wystarczy użyć środka do regeneracji potencjometrów "Kontakt PR", kosztuje mniej niż 10zł w każdym sklepie z podzespołami elektronicznymi. W większości przypadków pomaga. U mnie działają teraz idealnie, jakby były nowe potencjometry.
Mała rada dla wszystkich. Przy intensywnym używaniu kierownicy można profilaktycznie używać tego preparatu, zdecydowanie wydłuża żywotność kierownicy i pedałów.
Avatar użytkownika
ir3n3usz
 
Dołączył(a): Śr lip 04, 2007 15:13

Postprzez Marcin388 Pn paź 05, 2009 9:57  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Kwestia teraz czy czyściłeś już je wcześniej. Jeśli tak to powoli ich żywotność będzie się kończyła, a jeśli nie to wystarczy psiknąć i będą jak nowe. ;)
Avatar użytkownika
Marcin388
 
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 9:56
Lokalizacja: Września
GG: 485880

Postprzez hideto Pn paź 05, 2009 10:48  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Marcin388 napisał(a):Kwestia teraz czy czyściłeś już je wcześniej. Jeśli tak to powoli ich żywotność będzie się kończyła, a jeśli nie to wystarczy psiknąć i będą jak nowe. ;)

dokładnie tak, jeśli to tylko kwestia kurzu i brudu, to kontakt pomoże, jednak wycierania się ścieżek potów nic nie zatrzyma. Także jeśli masz kiere od nowości to problem w zasadzie nie istnieje, psikasz kontaktem i masz z głowy na kilka miesięcy.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AutoryteT Pn paź 05, 2009 14:47  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Miałem to samo i wymieniłem kierownicę i nie żałuję. Zrób to samo :-P
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez krzych Pn paź 05, 2009 14:53  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

ir3n3usz napisał(a):
krzych napisał(a):Na 100% potencjometry do wymiany. Temat do kosza.


Do kosza?? Zapewniam, że nie...do kosza i nie do wymiany.

Wystarczy użyć środka do regeneracji potencjometrów "Kontakt PR", kosztuje mniej niż 10zł w każdym sklepie z podzespołami elektronicznymi. W większości przypadków pomaga. U mnie działają teraz idealnie, jakby były nowe potencjometry.
Mała rada dla wszystkich. Przy intensywnym używaniu kierownicy można profilaktycznie używać tego preparatu, zdecydowanie wydłuża żywotność kierownicy i pedałów.



Owszem, można tak zrobić tylko po co ? Wydawać 10 zł na środek do wskrzeszania potów, skoro problem i tak prędzej czy później wróci (na pewno prędzej). Ceny potencjometrów zaczynają się od okolo 3-3,50 zł za sztukę. Troche wysiłku ma się problem z głowy na następne powiedzmy 2 lata. Sam już robiłem taki zabieg w swojej kierownicy i jestem zadowolony. Zgadzam się, taki środek potrafi cuda czynić z potami, ale jeśli ktoś chce zrobić to porządnie...
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcin388 Pn paź 05, 2009 14:57  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Zdarzają się też wypadki, że jak raz na rok czy dwa przeczyścisz to drugie tyle działa bez zarzutów.


Miałem to samo i wymieniłem kierownicę i nie żałuję. Zrób to samo :-P


Zasponsorujesz mu? Jeśli tak to wpisuję się na listę!

Nienawidzę czegoś takiego:

Nie działa? Wymień na nowe! :???:
Avatar użytkownika
Marcin388
 
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 9:56
Lokalizacja: Września
GG: 485880

Postprzez AutoryteT Pn paź 05, 2009 17:06  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Nie. Napisałem co ja z tym zrobiłem, bo to było nieznośne.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez ir3n3usz Pn paź 05, 2009 19:46  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

krzych napisał(a):Ceny potencjometrów zaczynają się od okolo 3-3,50 zł za sztukę. Troche wysiłku ma się problem z głowy na następne powiedzmy 2 lata. Sam już robiłem taki zabieg w swojej kierownicy i jestem zadowolony.


Potencjometry za 3zł różnią się znacznie od tych w Logitechu to po pierwsze, a po drugie wytrzymują góra miesiąc. Wiem, bo wymieniałem potencjometry w kierze Trusta i szybciutku padły.
W pedałach nawet nie mogłem wymienić, bo nie mogłem nigdzie kupić potencjometrów, które osiągają pełną rezystancję po przekręceniu o 30st. takie są w pedałach.
Avatar użytkownika
ir3n3usz
 
Dołączył(a): Śr lip 04, 2007 15:13

Postprzez MarK Wt paź 06, 2009 19:16  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Przeczyścić >> jak się da wymienić >> wywalić i kupić nowe :razz: .

Przy czym tak jak poprzednicy pisali przeczyszczenie to pomoc krótkotrwała, a czy trzeba to robić to zależy pewnie od stopnia dbania o sprzęt i jakości potencjometrów. Wymienić nie jest prosto wbrew pozorom bo dobre potencjometry to wcale nie kilka zł, no i jednak jakieś minimalne zdolności manualne mieć trzeba, a jak widzę powyżej kolega pisze nawet, że z dostaniem takich potencjometrów jest problem. Wywalić i kupić nowe - ja mam od razu takie podejście, że wolę się dłużej rok albo dwa nawet bez sprzętu pomęczyć, ale kupić potem lepszej klasy, zamiast co dwa - trzy lata zmieniać. Jak na razie to podejście się sprawdza :) .

BTW. To szok normalnie jaki teraz sprzęt robią. Mi potencjometry w kierze M$ Sidewinder po 6-7 latach użytkowania zaczęły dopiero drgać minimalnie, a w sumie kiera 10 letnia jest sprawna do dziś :o . No ale z drugiej strony to też sprzęt nie do zdarcia był.

PS. Jest jeszcze opcja HARDCORE - ściągasz w sterownikach czułość osi, ale nie polecam :evil: .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Grekyy Wt paź 06, 2009 20:47  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Dobrze też pomyśleć, zamiast wynalazków typu formula o Saiteku, choćby R220. B4ndit bardzo chwalił działanie chyba 10letniego R220. Optyczne poty zamiast analogowych i nie ma tematu.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Matis131 Śr paź 07, 2009 15:49  Re: Drżący gaz i hamulec w rFactor

Problem rozwiązany. Rozebrałem i zauważyłem, że kabelek jest przyszczypnięty przez obudowę. Nie wiem jakim cudem bo nigdy nie rozbierałem pedałów. Przeczyściłem wszystko i śmiga ;) Dzięki za podpowiedzi ;)
Avatar użytkownika
Matis131
 
Dołączył(a): Pt sty 02, 2009 19:38
Lokalizacja: Puławy
GG: 8044618

Następna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron