CTDP - rFactor Dynamic HUD

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez hideto N maja 02, 2010 21:40  CTDP - rFactor Dynamic HUD

http://ctdp.net/rfdynhud.html

po krótce, to taki TV style + spotter w formie graficznej.

Co ciekawe dzięki tej grafice wiemy w czasie wyścigu, czy jest sens dalej jechać, ponieważ pokazuje ona zużycie hamulców czy silnika, opon, w zasadzie pokazuje wszystko co rFactor udostępnia i to w czasie rzeczywistym.

Grafika oczywiście żałosna, ale nie o efekt wizualny tutaj chodziło. Ja osobiście czuje się nieco przytłoczony ilością informacji które są mi na defaultowych ustawieniach podawane i nie mogę szybko znaleźć tego czego potrzebuję, jednak to nie problem bo wszelkie elementy można samemu edytować przestawiać dodawać usuwać itp itd.

Bardzo fajna rzecz, przydałoby się jeszcze by ktoś stworzył plugin np html, który będzie na bierząco te wszystkie dane zbierał i podawał na stronę internetową, po co ? po to aby kolega mógł robić za inżyniera wyścigowego i te dane podawać przez komunikator głosowy.

Fajną rzeczą jest, że po 5-6 startach grafika świateł synchronizuje się w pełni z grą.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez misiakow N maja 02, 2010 23:42  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

No, no.. niezła bajer ;) Powiem szczerze, że jestem nieźle zaskoczony tym co ujrzałem po odpaleniu rF'a :-o Taka ilość danych.. żadne inne moteci i spottery niepotrzebne :-P
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez __kamil__ Pn maja 03, 2010 0:25  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Mam pytanie czy te tabele obciążają bardzo naszego PCeta ? czy nie mają dużego wpływu na FPSy i wydajność
Obrazek
Avatar użytkownika
__kamil__
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 15:13
Lokalizacja: www.css-o.pl

Postprzez hideto Pn maja 03, 2010 0:49  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

na pewno obciążają, podejrzewam że w stopniu podobnym lub nieco wyższym niż czysty tv-style.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pietrov Pn maja 03, 2010 7:33  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Bardzo dobry dodatek CTDP. Jestem bardzo zaskoczony iż można tyle danych na raz dostać :-D

Opiszę 3 najważniejsze okienka tego dodatku.

Obrazek
1. Temperatura silnika. Zielona kreska oznacza optymalną temperaturę zaś czerwona już podwyższoną.
2. Temperatura poszczególnych opon z dokładnością do 0.1 Celsjusza. Pokazany jest także wykres miejscowego nagrzania się opony.
3. Temperatura hamulców wraz z określoną optymalną temperaturą.

Obrazek
1. Procentowe zużycie silnika.
2. Procentowe zużycie opon.
3. Procentowe zużycie hamulców.

Obrazek
Wszystko dotyczące paliwa. Jego zużycie na okrążenie, ilość aktualna i waga.
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez Master Pn maja 03, 2010 8:22  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Tylko te okienka co Pietrov opisał są potrzebne. Nic więcej innego. Reszta to totalna bzdura, abyś mógł poszukać gdzie straciłeś tysięczną sek. :-P
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Semai Pn maja 03, 2010 8:40  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Cóż. Używanie wszystkich okienek podczas wyścigu to samobójstwo. Przyjrzeć się można im w czasie treningu. Do tych okienek co wkleił Pietrov dorzuciłbym podgląd na odstęp czasowy do rywali ;]

Podoba mi się też mapka z zaznaczonymi pozycjami rywali (kiedy siedzimy w garażu).

Wygląd ogólny jest cokolwiek słaby - przydałaby się możliwość podmiany kilku grafik na jakieś z TV Style ;]
Mundo will go where he pleases!
Avatar użytkownika
Semai
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 7:10

Postprzez hideto Pn maja 03, 2010 8:42  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

grafikę możesz sobie edytować w configu.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Semai Pn maja 03, 2010 8:45  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Niestety nie całą ;] Kolorki mogę sobie pozmieniać ale chyba tak łatwo całych paneli wymienić się nie da ;]
Mundo will go where he pleases!
Avatar użytkownika
Semai
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 7:10

Postprzez smylas Pn maja 03, 2010 8:48  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Dwa pytania:
1) czy to normalne że zaraz po tym jak wyjadę z boxów, na 1-2s wyświetlają mi się wszystkie grafiki a nie tylko wybrane?
2) dlaczego podczas całego race również wyświetlają się wszystkie grafiki a nie tylko wybrane?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Master Pn maja 03, 2010 8:53  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Bo musisz nadpisać pliki ini: overlay, overlay_RACE, overlay_garage - zapisać poprzez Editora tego huda. I pouruchamiaj wszystko w trybie zgodności z XP i jako administrator.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Figo Pn maja 03, 2010 8:54  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Ciekawe czy ten wynalazek będzie kopał z serwera jak TV Style niegdyś :P
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez Master Pn maja 03, 2010 8:59  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Tych co używają tego hudu nie - tylko tych co nie używają będzie kopać :twisted:

Wczoraj na serwerze LiGNY nikogo nie wykopywało :P
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez pietrov Pn maja 03, 2010 11:10  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

smylas napisał(a):Dwa pytania:
1) czy to normalne że zaraz po tym jak wyjadę z boxów, na 1-2s wyświetlają mi się wszystkie grafiki a nie tylko wybrane?
2) dlaczego podczas całego race również wyświetlają się wszystkie grafiki a nie tylko wybrane?


1. Tak to jest normalne.
2. Pewnie ustaliłeś aby jedno położenie overlay.ini a zapomniałeś o overlay_RACE.ini.

hideto napisał(a):grafikę możesz sobie edytować w configu.


No niestety nie wszystko hideto. Wszystkie pliki graficzne znajdują się w folderze config/data/images. Zaś w reszcie grafik możemy zmienić tylko kolory czcionek i tła.
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez smylas Pn maja 03, 2010 11:36  Re: CTDP - rFactor Dynamic HUD

Dzięki za pomoc, już mi master wszystko wyjaśnił :)
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Następna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron