Wieszania się rFactora

Informacje o grze, modach, trybie on-line itd.

Moderator: Ekipa Gry

Regulamin działu
1. Zakaz publikowania linków do nielegalnych gier/modów/cracków;
2. Zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym łamaniem zabezpieczeń gier/modów - piratom nie pomagamy;
3. Zanim zadasz pytanie sprawdź czy problem nie został już omówiony i rozwiązany.
4. Nie dubluj tematów.
5. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Zaśmiecasz w ten sposób temat uniemożliwiając szybkie dotarcie do ważnych informacji i zajmujesz czas moderatorów, którzy muszą po tobie sprzątać. Wszelkie pogawędki można realizować poprzez komunikator bądź PW. Forum do tego nie służy.
6. Grafiki umieszczaj w postaci linku bądź miniatur z odnośnikiem.

Postprzez Adrianaldo Pn lip 26, 2010 20:16  Re: Wieszania się rFactora

A dzieje ci się tak tylko z rF'em, czy z innymi grami również? Proponowałbym ci sprawdzić na czymś innym. Możliwe, że już grafika nie wytrzymuje. Ja osobiście miałem podobny problem do ciebie i ostatecznie musiałem wymienić kartę, bo wysiadała :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Adrianaldo
 
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Katowice

Postprzez gornik Pn lip 26, 2010 20:27  Re: Wieszania się rFactora

Użyj programu GameBooster, wyłącza wszystkie zbędne programy, defragmentuje pamięć ram, i gra powinna wtedy przyśpieszyć. A jeżeli nie przyśpieszy czyli coś ze sterownikami/sprzętem.

http://www.pcworld.pl/news/353510/Game. ... racza.html

Powinno i tak zaktualizować się do najnowszej wersjii
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Fainy4 Pn lip 26, 2010 20:38  Re: Wieszania się rFactora

Z innymi grami mi się tak nie dzieje. Jutro sprawdze jeszcze tego GameBoostera ale wątpie żeby to coś dało.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez gornik Pn lip 26, 2010 21:00  Re: Wieszania się rFactora

Jeżeli nie da to oznacza że albo coś z grą albo ze sterownikami/dx albo jeszcze czymś innym (no nie wiem, chyba nawet może być z dźwiękiem), ale skoro mówisz że inne gry ok to wątpię aby to był sprzęt.

A tak a pro po, to o jakie ci gdy chodzi?? (lepiej jakbyś podał, bo chcę wiedzieć czy to gry bardziej wymagające czy mniej)
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Fainy4 Pn lip 26, 2010 21:21  Re: Wieszania się rFactora

gornik z tych lepszych to CoD4, PES 2010, CS:S no i chyba Speedway Liga też ma przyzwoite wymagania.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez gornik Pn lip 26, 2010 21:32  Re: Wieszania się rFactora

Czyli sprzęt odpada, i sterowniki też po części, lecz nie zaszkodziło by zaktualizować je. Ale dalej podtrzymuje zdanie żebyś sprawdził ten program.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Fainy4 Wt lip 27, 2010 9:16  Re: Wieszania się rFactora

Ten program nic nie dał... Jeszcze spróbuje reinstallki choć wątpie że by to coś pomogło.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez Adrianaldo Wt lip 27, 2010 11:13  Re: Wieszania się rFactora

To może tak... Na początku zrób ten re-instal rFactora i wgraj jakiś inny mod niż ten WTCC. Może chodzić również o jakiś tor (nie wiem, czy próbowałeś na różnych). Teraz następna sprawa... Dzieje ci się tak tylko jak jedziesz wyścig? Poza tym dzieje ci się tak tylko na Singlu, czy na Multi również (nic nie wspomniałeś)? Może za dużo kierowców jest na torze i komp nie wyrabia :P Jeżeli nadal będziesz miał ten problem, to zrób wszystko żeby detale były na jak najniższym poziomie. Nie wgrywaj TV Style ani Spottera. Wyłącz nagrywanie powtórek i ustaw rF'a pod wydajność, a nie jakość :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Adrianaldo
 
Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Fainy4 Wt lip 27, 2010 13:39  Re: Wieszania się rFactora

Adriano to tak. Sprawdzałem to tylko na standardowym torze Toban Raceway. Reinstalke robiłem i nic. Te ustawienia pod wydajność zrobiłęm i dalej to samo. TV Style ani nic innego nie mam. Testowałem to na standard rFactor Lite i na WTCC i jest tak samo. Zobacze jeszcze na inne tory. Jeśli chodzi o multi to nie wiem i dzieje mi się tak tylko podczas wyścigu. Wcześniej mi się nic nie działo nawet jak było 22 zawodników.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez Pakomaster10 Wt lip 27, 2010 14:37  Re: Wieszania się rFactora

Sterowniki sprawdź, czy masz najnowsze. Polecam program DriverMax
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Fainy4 Wt lip 27, 2010 14:42  Re: Wieszania się rFactora

Pakomaster10 napisał(a):Sterowniki sprawdź, czy masz najnowsze. Polecam program DriverMax


Heh to sprawdzałem. Teraz patrzyłem na inne tory i faktycznie trochę mniej się wiesza, ale nadal da się odczuć te zwiechy :/.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez Fainy4 Wt lip 27, 2010 21:42  Re: Wieszania się rFactora

Zainstalowałem nowe sterowniki - nic. Normalnie nic nie pomaga.
Teraz próbowałem na najsłabsze detale jakie mogą być ustawić + jeszcze zmieniłem na rozdzielczość 800 x 600 16 bit :nieśmiały: I co prawda nie zawieszało się, ale ja przy takiej grafice grać nie moge... Może są jeszcze jakieś propozycje?

PS. Sorry za post pod postem.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez eracny Śr lip 28, 2010 8:38  Re: Wieszania się rFactora

Czyli twoj komp nie ogarnia, nie ma innego rozwiazania niz gra na najnizszych ustawieniach. Nie chcesz grac na takich to nie graj wcale.
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fainy4 Śr lip 28, 2010 9:29  Re: Wieszania się rFactora

Nie sądze by to była wina komputera. Wcześniej wszystko chodziło dobrze (przed formatem), a komputer był bardziej zaśmiecony.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Postprzez Fainy4 Śr lip 28, 2010 11:07  Re: Wieszania się rFactora

Teraz sprawdzałem ponownie na minimalnych detalach razem z najmniejsza rozdzielczoscia i tez sie wiesza wiec to jednak nie wina kompa.
Fainy4
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 10:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do rFactor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron