Kącik setupowy i technika jazdy

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Crow, janek#, Grekyy, Kojot, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez Rubiq Cz sie 27, 2009 14:58  Kącik setupowy i technika jazdy

Pytanko do panów, którzy w zeszłym sezonie jeździli FWD: jakiego poziomu hamowania silnikiem używaliście? :)
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Unikalny.Nick Cz sie 27, 2009 15:02  Re: Kącik setupowy

Zawsze i wszędzie 5
Unikalny.Nick
 
Dołączył(a): Śr sie 22, 2007 11:48

Postprzez Czarinio Cz sie 27, 2009 15:06  Re: Kącik setupowy

A ja mam pytanie ogólne i być może odnośnie setupa. Co mogę zrobić by mieć lepszy S3 ? W secie kwalifikacyjnym mój rekord w tej części toru to 19:9, gdzie w zeszłym roku Miczek spokojnie wykręcał prawie pół sekundy lepszy czas.
Czarinio, dumny użytkownik Forum f1wm.pl od Oct 2007.
Avatar użytkownika
Czarinio
 
Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 15:26
Lokalizacja: Szczecinek
GG: 11270173

Postprzez Rubiq Cz sie 27, 2009 15:13  Re: Kącik setupowy

Najlepiej nagraj onboard. Tak "na sucho":

- zawsze ważniejsza jest prędkość wyjścia niż wejścia; być może za szybko jedziesz pierwszy zakręt tej szybkiej szykany i musisz kombinować, jak zmieścić się drugiej - a za tym idzie utrata prędkości
- bardzo istotna jest też linia jazdy w ostatnim zakręcie - ja zawsze rzucam się od razu do wewnętrznej, chwilę przy niej jadę i jak najszybciej otwieram przepustnicę na maksa, tak żeby przy maksymalnym możliwym skręcie kół na wyjściu (bez wprowadzania auta w podsterowność) lewymi kołami wjechać na tarkę.
- spróbuj bardziej miękki przedni stabilizator poprzeczny, a jeśli nie pomoże to twardszy tylni

Zawsze i wszędzie 5


Hmmm... Ja zawsze skłaniałem się w kierunku 0.

EDIT: Zmieniłem nazwę tematu na troszkę bardziej odpowiedni. ;)
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Grekyy Cz sie 27, 2009 15:24  Re: Kącik setupowy i technika jazdy

Ja kombinowałem z hamowaniem silnikiem bo czasem trochę to dawało, np. pamiętam że np. na Brnie zmniejszałem jego siłę (czyli zwiększałem wartość). Z zawieszenia i dyferencjału (pomimo FWD) też czasem coś wyciskałem (właśnie Brno, Oschersleben, czy Snetterton). Ale tu już nie ma jednej szkoły bo każdy powie Ci coś innego :P
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez B4ndit Cz sie 27, 2009 16:12  Re: Kącik setupowy

Jak ja ustawiam hamowanie silnikiem to zalezy od toru. Macau ustawilem niski brake map, zeby auto samo mi hamowalo i zwalnialo bez uzycia hamulca w jak najwiekszej ilsoci zakretow w S1/S2. Przy duzych wartosciach engine brake map, czesciej trzeba by uzywac hamulca w zakretach, co mogloby powodowac niestabilnosci auta (a setmass tego bardzo nie lubil ;) ). Skolei na torach gdzie byly dlugie zakrety ktore chcialo sie przejezdzac bez gazu, albo leciutko hamujac silnikiem, to dla wygody ustawilem wysoki brake map.

Wogole engine brake map traktowalem jako cos co nie poprawia czasow, tylko odrobinke ulatwia mi jazde.
Czarinio napisał(a):A ja mam pytanie ogólne i być może odnośnie setupa. Co mogę zrobić by mieć lepszy S3 ? W secie kwalifikacyjnym mój rekord w tej części toru to 19:9, gdzie w zeszłym roku Miczek spokojnie wykręcał prawie pół sekundy lepszy czas.

Jak wrzucisz onboard to moze zobaczymy gdzie tracisz czas. Gwarantuje ci, ze nie jest to wina setupu :-) (no chyba ze skrzyni)
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez LUKE Wt wrz 01, 2009 19:34  Re: Kącik setupowy i technika jazdy

Czarnino proboj z balansem
Avatar użytkownika
LUKE
 
Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 21:43
Lokalizacja: Koło
GG: 214550

Postprzez Figo Śr wrz 02, 2009 8:59  Re: Kącik setupowy i technika jazdy

LUKE napisał(a):Czarnino proboj z balansem

Balans jest chyba zablokowany?
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez Byczek Śr wrz 02, 2009 9:44  Re: Kącik setupowy i technika jazdy

pewnie chodzi o hamulce ;)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -Stanisław Lem
Avatar użytkownika
Byczek
 
Dołączył(a): N kwi 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra
GG: 3234185

Postprzez Figo Wt sie 24, 2010 12:38  Re: Kącik setupowy i technika jazdy

Jaki poziom hamowania silnikiem należy ustawiać w RWD?
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez LUKE Wt sie 24, 2010 13:36  Re: Kącik setupowy i technika jazdy

def jest dobry.
Avatar użytkownika
LUKE
 
Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 21:43
Lokalizacja: Koło
GG: 214550


Powrót do LiGNA WTCC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron