Protesty WTCC 2012

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Crow, janek#, Grekyy, Kojot, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez pyciek Cz mar 01, 2012 15:45  Protesty WTCC 2012

W tym temacie można składać protesty po każdym wyścigu. Ponieważ temat nie był stworzony przed wyścigiem w Brazylii można protesty z I rundy zgłaszać do soboty do godziny 16. Podczas pozostałych rund mamy 48h od zakończenia rundy, czyli do środy 23:00. Zgłoszenie musi zawierać osoby uczestniczące w kolizji, okrążenie, krótki i treściwy opis sytuacji. Zgłoszenie będą rozstrzygane najpóźniej przed startem następnego poniedziałku wyścigowego.
pyciek
redaktor
 
Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 21:02
Lokalizacja: Ozorków
GG: 6217299

Postprzez king81 Cz mar 01, 2012 18:47  Re: Protesty WTCC 2012

Race 1
czas: 4:05
Wojciech Gumiński stuka w tył mojego auta na wyjściu z zakrętu powodujac utratę kontroli i spadek o 5 pozycji.
Avatar użytkownika
king81
 
Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 10:59
GG: 3723157

Postprzez Grekyy Pn mar 05, 2012 19:54  Re: Protesty WTCC 2012

Interlagos:

Start do R1 - upomnienie dla Byczka. RA, jednak starajcie się nie przeholować na początku.
Start do R2 - upomnienie dla Unikalnego. Na zimnych hamulcach trzeba uważać... zbyt późne hamowanie, spin i zamęt jak w R1.

King81 vs clovibeck - RA. Za takie stuknięcia nie będziemy karać do momentu, aż nie będziecie ich złośliwie nadużywać. To akceptowane w WTCC zjawisko - w BMW strata oczywiście większa niż byłaby w samochodzie FWD.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez bioly74 Wt mar 13, 2012 14:09  Re: Protesty WTCC 2012

Infineon,
Race 2
Czas: Pierwsze okrążenia

Zawodnik jadący przede mną, w tym czasie na P2, notorycznie i totalnie po chamsku zamyka mi drzwi przy próbie wyprzedzania, powodując spore zagrożenie na torze.

Długo się zastanawiałem czy zgłaszać całą sytuacje, bo przez awarie kompa i tak nie dojechałem do mety, ale jestem zdania, że perfidne zachowania trzeba wytykać i w miarę możliwości karać, więc komisjo, do dzieła :-)
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez K11 Wt mar 13, 2012 18:28  Re: Protesty WTCC 2012

Można prosić o replay z kwalifikacji?
Si-Gung klawiszy
K11
 
Dołączył(a): Wt maja 06, 2008 21:34
Lokalizacja: Polska

Postprzez Grekyy Pn mar 26, 2012 22:15  Re: Protesty WTCC 2012

Przypominam o 42h godzinach na kolejne protesty.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez K11 Wt mar 27, 2012 17:20  Re: Protesty WTCC 2012

Będę podawać minuty i sekundy (w/g replaya), w których były dane zdarzenia...


Kwalifikacje: (wyjazdy poza tor na hotlapach)

M Prawucki - cały hotlap, 6 wyjazdów za tor, przynajmniej 4 razy zyskał

A Boguslawski - 8:16 (druga szykana), 8:56 (Ascari)

O Stabno - 10:31 (druga szykana), 10:44 (pierwsza Curva di Lesmo), 10:51 (druga Lesmo), 11:13 (Ascari)

R Bogusz - 3:53 (druga szykana)

J Murzyn - 10:12 i 10:14 (druga szykana), 10:26 (1. Lesmo), 10:33 (2. Lesmo), 10:55 (Ascari)

L Krawczuk - 3:32 i 3:33 (druga szykana), 4:18 i 4:20 (Ascari)

L Gregeracki - 4:36 (druga szykana), 4:51 (1. Lesmo), 4:58 (2. Lesmo), 5:18-5:20-5:22-5:25 (Ascari)

D Kurowski - 5:41 (druga szykana)

M Bogusz - 3:21 i 3:23 (druga szykana), 3:42 (2. Lesmo), 4:02 i 4:06 (Ascari)

A Radomski - 10:12 (pierwsza szykana), 10:38-10:39 (druga szykana), 10:51 (1. Lesmo), 10:59 (2. Lesmo), 11:25 (Ascari)


Wyścig 1: (każdy, kto znajduje się na tej liście, ścinał tak często, że nie trzeba podawać miejsc - wystarczy popatrzeć chwilę na replay)

A Radomski - ciągłe ścinanie toru; jazda ponad 120 km/h podczas okrążenia formującego

J Murzyn - ciągłe ścinanie

D Kurowski - ciągłe ścinanie

M Bogusz - małe ścięcia, ale dużo

R Bogusz - sporo różnych ścięć toru

L Gregeracki - ciągłe ścinanie

A Boguslawski - ciągłe ścinanie

W Guminski - dużo ścinania, także w bezpośredniej walce

M Prawucki - dużo ścięć

L Krawczuk - dużo ścięć

J Barczak - jak wyżej

O Stabno - j/w

B Pyciarz - też sporo ścięć

R Jablonski - j/w

R2 nawet nie zerkam, bo na 99% było podobnie jak w R1. Ale też składam protest w sprawie ścinania w R2.


Dawno mi się nie zdarzyło, żebym obstawiał tyły. Replaye dają po części wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. Ponad 2/3 stawki albo nie zna zasad, albo ma je (i innych "graczy") gdzieś. I to nawet admin. Przykre, śmieszne, żenujące... sam nie wiem.

-- Wt mar 27, 2012 18:10 --

Jeszcze dopisuję jedną rzecz z R2:

Damian Kurowski, czas powtórki około 3:15 (L2T1) - wyprzedzenie mnie (K Jankowski) po ścięciu toru

I zadam drugi raz ważne pytanie odnośnie fragmentu regulaminu:
6.8. Zebranie 5 kar Q skutkuje zakazem udziału w następnym wyścigu ligowym.

Co to są kary "Q"?
Si-Gung klawiszy
K11
 
Dołączył(a): Wt maja 06, 2008 21:34
Lokalizacja: Polska

Postprzez MalarzF1 Wt mar 27, 2012 19:54  Re: Protesty WTCC 2012

Z tym moim FL, to mnie rozbawiłeś...

Właściwie, to mogę Ci pogratulować dwóch rzeczy - tego, że tak skrupulatnie to wszystko odnotowałeś i okrążenia formującego, na którym Twoje zachowanie było poza wszelką krytyką.
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez Rubiq Wt mar 27, 2012 22:29  Re: Protesty WTCC 2012

K11 napisał(a):Co to są kary "Q"?


Odsyłam do punktu 6.6.3 regulaminu.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez K11 Śr mar 28, 2012 7:28  Re: Protesty WTCC 2012

I po co odsyłasz, skoro tam nie ma wyjaśnienia żadnego?
6.6.3. Opuszczenie toru na najszybszym okrążeniu kwalifikacyjnym: zakaz udziału w sesji kwalifikacyjnej podczas następnego wyścigu ligowego w którym ukarany zawodnik będzie brał udział oraz kara Q.


Malarz, wypisałem przypadki łamania zasad i tyle. Chyba nie masz problemu, co?
Si-Gung klawiszy
K11
 
Dołączył(a): Wt maja 06, 2008 21:34
Lokalizacja: Polska

Postprzez Master Śr mar 28, 2012 8:58  Re: Protesty WTCC 2012

Przestańcie ludzie z tymi ścinkami. Taka zabawa "kto ściął a kto nie" kilka lat temu rozwaliła ligę. Głupota.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Rubiq Śr mar 28, 2012 17:38  Re: Protesty WTCC 2012

K11 napisał(a):I po co odsyłasz, skoro tam nie ma wyjaśnienia żadnego?
6.6.3. Opuszczenie toru na najszybszym okrążeniu kwalifikacyjnym: zakaz udziału w sesji kwalifikacyjnej podczas następnego wyścigu ligowego w którym ukarany zawodnik będzie brał udział oraz kara Q.


Malarz, wypisałem przypadki łamania zasad i tyle. Chyba nie masz problemu, co?


Wszystko jest napisane, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Karę Q otrzymuje się w przypadku ścięcia w qualu, a po zebraniu 5 takich kar otrzymuje się DQ na następny weekend.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez MalarzF1 Śr mar 28, 2012 17:58  Re: Protesty WTCC 2012

Proponuję karę doliczenia 25s do R1 dla całej stawki z wyłączeniem K11, za ciągłe ścinanie toru oraz karę doliczenia 25s do R1 dla K11, za głupotę na okrążeniu formującym.

Sądzę, że R2 nie ma co ruszać, bo karać dwa razy za ten sam czyn, kiedy po pierwszym razie, nikt tego nie krytykował, byłoby równie nieuczciwe.
- :wink:

K11, jakbyś faktycznie był tak przejęty tym faktem ścinania toru, to byś o tym pisał podczas treningów. Na pewno nie obeszłoby się to bez echa dla administracji i może dostałbyś po prostu oficjalne przyzwolenie na głębokie cięcie tarek, bo tak tu się jeździ już od lat.

Proponuję Ci złożenie wniosku do FIA, bo problem leży znacznie głębiej...

Pierwszy film na YT, po wpisaniu "monza onboard":

59s...

Takie protesty, jeżeli już coś mają zmienić w lidze, to na pewno atmosferę, więc na przyszłość, abstrahując od tego czy masz rację, proponuję pisać o takich sprawach od razu.

Zaskarżanie całej stawki, jak ma już coś pozostawić, to będzie to niesmak...
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez K11 Śr mar 28, 2012 18:49  Re: Protesty WTCC 2012

Rubiq napisał(a):
K11 napisał(a):Wszystko jest napisane, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Karę Q otrzymuje się w przypadku ścięcia w qualu, a po zebraniu 5 takich kar otrzymuje się DQ na następny weekend.

Na litość boską, rzadko kto tak dobrze czyta ze zrozumieniem jak ja, a ktoś próbuje mi wmówić, że jest inaczej?
Przeczytaj moje pytanie, które zamieściłem na początku:
Co to są kary "Q"?

A jeśli napiszę "Na czym polega kara Q?", to zrozumiesz? :)
Nie obchodzi mnie, za co się dostaje tą karę i w jaki sposób, tylko CO to jest.

Malarz...
Proponuję karę doliczenia 25s do R1 dla całej stawki z wyłączeniem K11, za ciągłe ścinanie toru oraz karę doliczenia 25s do R1 dla K11, za głupotę na okrążeniu formującym.

A to tu jest tak, że każdy może proponować kary? Myślałem, że od tego jest administracja, więc źle myślę?
A odnośnie mojego FL - składasz protest w tej sprawie czy co? Konkretnie wal, bo nie wiem czy mam to olać czy wyjaśnić czy jak?

Uważam, że twoje propozycje wiele sensu nie mają. Nie sądzisz, że kara powinna przynajmniej odbierać to, co delikwent zyskał na wykroczeniu, a w większości przypadków odbierać więcej? Przykładowo - gdy ktoś nieprzepisowo zdobył jedną pozycję, to jeśli karą jest przesunięcie do tyłu w wynikach, nie przesuwa się go nawet o jedną pozycję, tylko o kilka. Logiczne, że nie może zyskać na złamaniu zasad.

K11, jakbyś faktycznie był tak przejęty tym faktem ścinania toru, to byś o tym pisał podczas treningów. Na pewno nie obeszłoby się to bez echa dla administracji i może dostałbyś po prostu oficjalne przyzwolenie na głębokie cięcie tarek, bo tak tu się jeździ już od lat.

1. Nie mogłem wcześniej tego zauważyć, że ktoś ścina. Na treningach jeździłem mało, a jak już to sam lub prawie sam. A bezpośrednio przed wyścigiem nie miałem czasu patrzeć na innych.
2. Czy tylko ja umiem czytać? Przyklejony temat na górze działu WTCC viewtopic.php?f=26&t=8349
Priorytetem jest regulamin i ustalone zasady, więc takie gadanie ("Na pewno nie obeszłoby się to bez echa dla administracji i może dostałbyś po prostu oficjalne przyzwolenie na głębokie cięcie tarek, bo tak tu się jeździ już od lat.") ma znikomy sens.

-- Śr mar 28, 2012 19:00 --

MalarzF1 napisał(a):Takie protesty, jeżeli już coś mają zmienić w lidze, to na pewno atmosferę, więc na przyszłość, abstrahując od tego czy masz rację, proponuję pisać o takich sprawach od razu.
Zaskarżanie całej stawki, jak ma już coś pozostawić, to będzie to niesmak...

Dopiero po wyścigu zauważyłem problem, więc zgłosiłem to. Chyba nie powiesz, że źle zrobiłem? xD
Nie ma znaczenia czy ścinała jedna osoba, czy 15. Zgłosić masz prawo nawet pojedyncze ścięcie lub lekkie puknięcie. A jeśli ktoś rżnął bez przerwy, to jak tu tego nie zgłaszać? Wyłącznie takie przypadki zgłaszałem.
Tylko w jednym przypadku napisałem, że ścięcia były małe, a to po to żeby pan Bogusz nie wyszedł na ścinacza, bo jechał o wiele ładniej niż połowa stawki.

A co ma ten filmik z YT do tematu wnieść?
Si-Gung klawiszy
K11
 
Dołączył(a): Wt maja 06, 2008 21:34
Lokalizacja: Polska

Postprzez Grekyy Śr mar 28, 2012 19:13  Re: Protesty WTCC 2012

Panowie, to wątek do zgłaszania, nie dyskusji, więc przenieście sobie ją gdzie indziej, bo będzie bałagan.

K11 - sprawdzę powtórki kwalifikacji i może ktoś dostanie karę, chociaż patrząc na ocenę np. mojego okrążenia, widzę że większość wniosków będzie odrzucona. Pooglądaj sobie jak do tarek podchodzą kierowcy samochodów turystycznych i GT.

Oprócz prawa pisanego, kochanego przez legalistów, jest tzw. prawo zwyczajowe, czy po prostu "zwyczaj" podejścia do pewnych kwestii i tak samo jest w prawdziwych wyścigach. Tylko jeśli ktoś zyskał w kwalifikacjach na kompletnym ścięciu zakętu/szykany na pełnym gazie, będzie ukarany.

Jeśli zwyczaje tu nie odpowiadają... to cóż ; )

To, że zachowanie na FL i L1 będzie rozpatrywane z urzędu, nie muszę przypominać.

Z Monzą był niestety zawsze problem, więc trzeba by na przyszłość zmienić wersję toru.

Jak mówiłem wyżej, dyskusja gdzie indziej, a tu czekam na kolejne wnioski.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Następna strona

Powrót do LiGNA WTCC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron