Co dalej?

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez krzych Śr paź 16, 2019 9:06  Re: Co dalej?

Taki mały odkop z mojej strony i w sumie nie wiem czy to dobry wątek ale trudno. Jestem na tym forum 10 lat, wcześniej byłem jego czytelnikiem i stwierdzam, że forum f1wm umiera jeśli już nie umarło. Moderacji chyba nie ma żadnej ale w sumie po co skoro udziela się tylko garstka użytkowników w swoim grajdołku w wątku o RK, zagadkach i GP XXX. Serce forum tworzą ludzie, ale jacy ludzie skoro rejestracja jest wyłączona, a na moje pytanie dotyczące takiego stanu rzeczy nikt mi nie odpowiedział. Rozumiem, ktoś kto trzyma nad tym jakąś pieczę może nie ma czasu, ale nawet nie próbuje szukać kogoś kto ten czas ma i chętnie by się zajął ożywieniem tego miejsca. Nie chce by ktoś odebrał tego posta źle, to moje obserwacje. Smutne to trochę.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lolek99 Śr paź 16, 2019 10:19  Re: Co dalej?

Smutne, ale co zrobisz? Facebook, Twitter inne portale społecznościowe, tu siedzi już mało kto. Czasu nie oszukasz.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez bartoszcze Śr paź 16, 2019 13:51  Re: Co dalej?

Ale tak w sumie to w jakich wątkach ma się toczyć dyskusja?
Wątki o GP to naturalne miejsce bieżącej dyskusji (bo brakuje "ogólnego" wątku o aktualnościach).
Pojawiają się dyskusje w wątkach dotyczących zespołów/kierowców, jak i od czasu do czasu w innych wątkach tematycznych.
Że "leżą" wątki o sportach niemotorowych czy na tematy ogólne? W końcu to serwis poświęcony F1.

Pewnie, jest tych postów pewnie mniej niż kiedyś, bo świat się zmienia, także ten cyfrowy. Dawni użytkownicy nie mają czasu czy zajęli się innymi sprawami, a nowe rejestracje zostały wstrzymane raptem na wiosnę - niemniej tych użytkowników całkiem trochę jest jak na mój gust.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez pascal Śr paź 16, 2019 14:01  Re: Co dalej?

Jeżeli nikt nowy nie może się zarejestrować to forum na pewno będzie wymierało. Tak samo jak w społeczeństwie w którym nie rodzą się dzieci, a osoby starsze z czasem odchodzą :)
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez mr_bean2000 Śr paź 16, 2019 17:14  Re: Co dalej?

Tym bardziej biorąc pod uwagę brak możliwości rejestracji nowych użyszkodników, to i tak jest nieźle z aktywnością. Dobrze pamiętam czasy parę lat temu (przed powrotem), ze bywały momenty, gdzie przez kilka dni nikt nic nie napisał na forum. Aktywność uzależniona od poczynań Kubicy, więc jak na dobre wycofa się z F1 to dopiero tutaj będzie stypa (bo następcy nie widać).
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Postprzez bartoszcze Pt paź 18, 2019 21:44  Re: Co dalej?

Mówiąc szczerze to jeśli moderatorzy będą wycinać obszerne posty merytoryczne, to istotnie nikt nie będzie próbował dyskutować na tym forum, bo i po co.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mariusz Śr paź 23, 2019 12:24  Re: Co dalej?

Jestem tu od kwietnia 2005, czyli już 14 lat. Byłem też na wcześniejszej wersji forum, które istniało bodaj od 2003 r. W ostatnich latach mniej wypowiadam się tutaj, ponieważ część dyskusji mnie zupełnie nie interesuje (np. cały dział o rozrywce i innych dyscyplinach sportu), a poza tym - według mnie - poziom wypowiedzi merytorycznie znacznie zmalał. Niestety. Są osoby, które z przyjemnością się czyta i nawet jak mam odmienne zdanie to przyjemnie jest się pospierać tak wirtualnie, bo jest właściwa argumentacja. Jednakże jednozdaniowe opinie albo same heheszki mnie mało interesują.

Także nie piszcie, że dawni użytkownicy tu nie zaglądają. Prawda jest też taka, że sytuacja się zmieniła i spora część konwersacji to portale społecznościowe, bo tam są lajki i życie toczy się szybciej. Z resztą w Waszych postach powyżej dobrze to uchwycono.

Ogólnie tendencja jest taka, że większość specjalistycznych czy monotematycznych for dyskusyjnych w ostatnich obumiera, bo są grupy na FB.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez krzych Śr paź 23, 2019 12:28  Re: Co dalej?

Up.

Pełna zgoda. Tylko, że sytuację dodatkowo pogarsza wyłączona rejestracja na forum. Obawy przed powrotem Mastera ?
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lolek99 Śr paź 23, 2019 22:58  Re: Co dalej?

Akurat Mastera można łatwo poznać, więc jeśli to powód to słaby.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez bartoszcze Cz paź 24, 2019 6:59  Re: Co dalej?

To nie Master jest powodem:
Lukas napisał(a):Dość długa historia ale można ją skrócić tak:
Problem z botami -> chęć zainstalowania reCaptcha2 -> konieczność updateu forum -> konieczność updateu interpretera PHP na serwerze -> strach przed rozwaleniem się strony (nie koduję w PHP -> zablokowanie rejestracji -> dzień dzisiejszy.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis Pn mar 02, 2020 16:52  Re: Co dalej?

krzych napisał(a):Taki mały odkop z mojej strony i w sumie nie wiem czy to dobry wątek ale trudno. Jestem na tym forum 10 lat, wcześniej byłem jego czytelnikiem i stwierdzam, że forum f1wm umiera jeśli już nie umarło. Moderacji chyba nie ma żadnej ale w sumie po co skoro udziela się tylko garstka użytkowników w swoim grajdołku w wątku o RK, zagadkach i GP XXX. Serce forum tworzą ludzie, ale jacy ludzie skoro rejestracja jest wyłączona, a na moje pytanie dotyczące takiego stanu rzeczy nikt mi nie odpowiedział. Rozumiem, ktoś kto trzyma nad tym jakąś pieczę może nie ma czasu, ale nawet nie próbuje szukać kogoś kto ten czas ma i chętnie by się zajął ożywieniem tego miejsca. Nie chce by ktoś odebrał tego posta źle, to moje obserwacje. Smutne to trochę.

Ja z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy na F1WM było wszystko, czego potrzebowałem.

Centrum testowe, wykresy czasów okrążeń, statystyki (średnie pozycje startowe, końcowe itp. z każdego sezonu), podsumowanie startów każdego kierowcy na przestrzeni kariery, statystyki z innych serii wyścigowych itp.

Nie macie pojęcia jak często tym się posiłkowałem w analizowaniu poszczególnych aspektów F1, poszukiwaniu argumentów do dyskusji na forach, obstawianiu wyników w różnych grach i zabawach dotyczących F1 itp.

Teraz już nie ma na F1WM nic. Praktycznie nie ma po co tu zaglądać. :( Wszystko, czego potrzebuję, muszę szukać na innych stronach (a kiedyś miałem wszystko wygodnie w jednym miejscu i po polsku). Pół biedy, że nowe statystyki nie są już dodawane, ale że stare też przepadły, to mnie naprawdę smuci. :( Wydawałoby się, że z czasem powinien iść postęp (szczególnie w dobie tak szybkiego rozwoju technologicznego, jak dzisiaj), ale tu niestety, nie tylko F1Wm się cofnęło w rozwoju, ale nie jest mi znana żadna inna alternatywa, która wszechstronnością i wygodą by dorównywała temu, czym ta strona była swojego czasu.

Panie, kiedyś to było lepiej. :-(
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez bartoszcze Pn mar 02, 2020 19:48  Re: Co dalej?

Anderis napisał(a):Pół biedy, że nowe statystyki nie są już dodawane, ale że stare też przepadły, to mnie naprawdę smuci.

Przecież nie całkiem przepadły.
https://oldf1wm.pl/php/pod_gen.php

Tylko trzeba wpisać adres z palca jak w latach 2000s ;)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis Pn mar 02, 2020 20:01  Re: Co dalej?

O patrz, kompletnie nie wiedziałem, że dostęp do starej strony jeszcze jest możliwy! :D Dzięki.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Pavlos Le Paul Wt mar 03, 2020 12:11  Re: Co dalej?

Jeszcze można wejść przez odnośnik gpm
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez KORraN Śr mar 11, 2020 11:37  Re: Co dalej?

Trochę powiązane - jest jakiś konkretny powód, dla którego utrzymujecie i płacicie za dodatkową domenę oldf1wm.pl zamiast zrobić subdomenę old.f1wm.pl za darmo?
KORraN
 
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 12:43
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron