Pytanie do Marka na temat handlu w serwisie

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Rama Pn gru 31, 2007 10:51  Pytanie do Marka na temat handlu w serwisie

Jako ze ostatnio mialem na zbyciu [ciach] postanowilem je sprzedac za przyslowiowe grosze.
Moj post byl dwukrotnie kasowany. Rozumiem. W regulaminie jest zakaz handlu na forum. OK. To rozumiem ale nie rozumiem jednego.

Co to za handel gdy sprzedaje 45 plyt DVD za 35zł. Jedna czysta plyta kosztuje 1zł - 1.10zł, a ja chcialem sprzedac nagrane juz plyty jakie mi zalegaja na polce ktore wychodza po 0.77zl za sztuke.

Kolejne me pytanie brzmi. Gdybym mial ksiazke (a mam ich sporo) i chcialbym ja sprzedac bo trafilby mi sie dubel (urodziny itd) to tez nie moge.
Rozumiem ze nie, bo to nie zgodne z regulaminem.

A kierownice - uzywana... Moge napisac ogloszenie o tresci... posiadam kierownice np. Logic tech i chce sprzedaz za 100zł bo mam nowa - lepsza...
Rozumiem ze nie, bo to nie zgodne z regulamiem.

A jak ktos ma uszkodzona kierownice i nie moze sobie jej naprawic bo nie potrafi... I ktos pisze ze mu moze ja naprawic za symboliczna oplata...
Rozumiem ze tez nie mozna bo to przeciez dzialalnosc handlowa... a to jest nie zgodne z regulaminem....

A ogloszenia allegro - jest caly watek poswiecony temu. Wklaja sie linki i jest ze SPRZEDAM. Tez wg mnie jest to nie zgodne z regulaminem jesli powyzsze rzeczy sa nie zgodne to dlaczego allegro jest zgodne.

No to jeszcze jeden wniosek....
Gdybym w watku o allegro zrobil cos takiego: Archwialne wyscigi F1 tanio i dal link do SWOJEJ PRZYGOTOWANEJ STRONY http:// czy byloby to usuniete.
Prosze Marka (Maraz'a) o wyjasnienie bo wiele niescislosci jest w tym zakresie.
Pozdrawiam i zycze udanej dzisiejszej imprezy.
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Maraz Pn gru 31, 2007 11:09  

Po prostu - przyjęliśmy zasadę, że nie promujemy rozpowszechniania materiałów objętych prawem autorskim, zwłaszcza jeśli ma być za to opłata (nieważne jak duża, chodzi o zasadę). Dlatego usuwamy posty, w których są linki np. do pirackich kopii gier, albo gdzie ktoś oferuje np. wyścigi z TV na DVD. Gdybyś utworzył aukcję na allegro i podał do niej link w tamtym temacie, to też zostałby usunięty. Tu można ogłaszać to, co się normalnie kupiło i chce się sprzedać (oryginał), a nie coś ściągnięte z internetu, co jest objęte prawem autorskim. To jest ta zasadnicza różnica. Taka aukcja jest po prostu niezgodna z naszym prawem.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Rama Pn gru 31, 2007 12:04  

A podrobki T-Shertów np. z Ferrari czy inne kolekcje.
Takie rzeczy tez sie zdazaja w necie...
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez deZZember Pn gru 31, 2007 12:08  Re: Pytanie do Marka na temat handlu w serwisie

Przedstawię swoją osobistą opinię.

Rama napisał(a):Co to za handel gdy (...)

Rozpowszechnianie materiałów objętych prawem autorskim - jeżeli nie ma się na ten proceder pozwolenia - jest niezgodne z prawem. Samo rozpowszechnianie, nawet za darmo. Forum może być uznane za pośredniczące w tym, może nawet za paserstwo.

Rama napisał(a):Kolejne me pytanie brzmi. Gdybym mial ksiazke (a mam ich sporo) i chcialbym ja sprzedac bo trafilby mi sie dubel (urodziny itd) to tez nie moge.
Rozumiem ze nie, bo to nie zgodne z regulaminem.

Jeżeli to książka związana z F1 i gdybyś wystawił na portalu aukcyjnym, to ja nie widziałbym problemów - oprócz jednego: jeżeli nawet tylko 1/4 userów forum by tak zrobiła, to to forum zamieniłoby się w jakieś biuro ogłoszeń :D . Zapis w regulaminie ma chronić nas przed piratami i zaśmiecaniem forum jakimiś ogłoszeniami. Jeżeli nie ma bałaganu, ogłoszenia sprzedaży nie są nagminne, dotyczą F1 i wszystko jest zgodne z prawem (jest to oryginał książki, nie kserówka czy e-book), to ja osobiście nie widzę problemu. A czemu musi być portal aukcyjny? Bo nie chcemy być pośrednikami handlowymi. Dlaczego, to już się domyślisz.

Rama napisał(a):A kierownice - uzywana... Moge napisac ogloszenie o tresci... posiadam kierownice np. Logic tech i chce sprzedaz za 100zł bo mam nowa - lepsza...
Rozumiem ze nie, bo to nie zgodne z regulamiem.

Taki przedmiot nawet wystawiony na aukcji nie jest w żaden sposób powiązany z tematem forum dyskusyjnego. Wywaliłbym bez zastanowienia.

Rama napisał(a):A ogloszenia allegro - jest caly watek poswiecony temu. Wklaja sie linki i jest ze SPRZEDAM. Tez wg mnie jest to nie zgodne z regulaminem jesli powyzsze rzeczy sa nie zgodne to dlaczego allegro jest zgodne.

Na ten temat wypowiedziałem się wyżej. Z resztą w tym temacie podawane są tylko linki - forum nie jest pośrednikiem w sprzedaży. W twoim ogłoszeniu o sprzeddaży tych płyt - już takowym jest. A to do czegoś obliguje (przepisy prawne), więc lepiej unikać kłopotów i kasować takie ogłoszenia.

Rama napisał(a):Gdybym w watku o allegro zrobil cos takiego: Archwialne wyscigi F1 tanio i dal link do SWOJEJ PRZYGOTOWANEJ STRONY http:// czy byloby to usuniete.

:-) no comment.

Rama napisał(a):Prosze Marka (Maraz'a) o wyjasnienie

Przepraszam, że się wtryniłem (nie mam na imię Marek). To moje osobiste zdanie.
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maraz Pn gru 31, 2007 13:24  

Rama napisał(a):A podrobki T-Shertów np. z Ferrari czy inne kolekcje.
Takie rzeczy tez sie zdazaja w necie...

Na to odpowiedział już w zasadzie deZZember - wyrażamy zgodę na informowanie w odpowiednim temacie o jakichś ciekawych aukcjach na allegro dotyczących legalnego towaru i to w sytuacji, gdy nie jest to robione nachalnie. Krótka notka, link i tyle, w wydzielonym do tego temacie. Nie pozwalamy na wykorzystywanie naszego forum do reklamy działalności handlowej (masowe aukcje, sprzedaż detaliczna) i rozprowadzania materiałów objętych prawem autorskim bez posiadania odpowiedniej zgody.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Rama Pn gru 31, 2007 16:47  

No to moje kolejne pytanie.

Ktory z regulaminu ja naruszylem.

Oto i regulamin:
Co nie będzie tolerowane:
- brak kultury (wliczając w to przeklinanie),
- obrażanie innych użytkowników forum lub kogokolwiek,
- celowe wszczynanie kłótni, zwłaszcza pomiędzy przeciwnikami/zwolennikami jakiegoś kierowcy,
- pisanie odpowiedzi zupełnie nie związanych z danym tematem,
- pisanie bardzo krótkich wypowiedzi nie wnoszących nic ciekawego do dyskusji
- nadużywanie WIELKICH liter
- nagminne popełnianie błędów ortograficznych lub całkowite zapominanie o interpunkcji (np. tasiemcowe zdania bez początku i końca). Osoby mające problemy z pisownią powinny korzystać z narzędzi umożliwiających sprawdzanie błędów od razu w formularzach na stronach www (np. Google Toolbar),
- podawanie źródeł do ściągania materiałów objętych prawem autorskim (dotyczy przede wszystkim oprogramowania, muzyki i filmów),
- nachalna reklama innych serwisów lub for dyskusyjnych, poświęconych F1 i nie tylko (dopuszczalne jest napisanie tylko raz w odpowiednim dziale na forum - nie w "Aktualnych wydarzeniach", że pod wskazanym adresem znajduje się taki to a taki serwis - kolejne próby reklamy tej samej strony skończą się natychmiastowym zablokowaniem użytkownika),
- reklama działalności handlowej.

To nie jest zeby sie klocic. Poprostu nie rozumiem o co chodzi i chce ze by to zostalo wyjasnione.

Jesli ten punkt:
- reklama działalności handlowej.
No to allegro jest do kasacji bo tam ludzie handluja (cale firmy handluja)

Jesli ten:
- podawanie źródeł do ściągania materiałów objętych prawem autorskim (dotyczy przede wszystkim oprogramowania, muzyki i filmów),

To chcialem zauwazyc ze nic nie podawalem do sciagniecia.

PS1. Uwazam ze albo trzeba dopracowac regulamin, albo trzeba zezwolic na ogloszenia tego typu - teraz Twoj wybor Marek.
PS2. Dobrze wiesz Maraz ze przez przypadek znalazlem kilka bledow w Twoim serwisie i Cie o tym poinformowalem. To takze uznaj za takowa informacje na temat bledu.
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez 5cuderi4 Pn gru 31, 2007 17:12  

Rama napisał(a):To chcialem zauwazyc ze nic nie podawalem do sciagniecia.
Ale tak czy siak, chciałeś sprzedać coś co ściągnąłeś, i tak jak już napisał Maraz:
Maraz napisał(a):Nie pozwalamy na wykorzystywanie naszego forum do (...) rozprowadzania materiałów objętych prawem autorskim bez posiadania odpowiedniej zgody.
A Ty raczej nie posiadasz praw autorskich tych relacji wyścigów. ;)
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Rama Pn gru 31, 2007 17:18  

Plyty "sprzedalem" wiec juz mi nie zalezy na tym czy bedzie to mozna zrobic czy nie...
Nawet troche zaluje ze sprzedalem bo okazalo sie dzis ze kumpel by je wzial i nie musilaby nikt z modow usuwac tego posat i sie wnerwiac.
Przezyl bym tez o jedna klotniej mniej z kobieta gdy siedziala na kompie a mi zalezalo zeby wejsc do skrzynki PW i komus odpisac.

Tak wiec wiele nerwow nie potrzebnych.

Teraz tylko chce aby zostal albo dopracowany regulamin, albo i nie... Juz mnie to kila po stopach.

PS. Moglem napisac ogloszenie ze sprzedam 50 pustych plyt firmy X za jakas tam cene... i tez by zeszly a dla fanow F1 gdyby byly nagrane jeszcze wyscgi to by bylo juz calkiem super.
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez slipstream Pn gru 31, 2007 17:25  

Rama napisał(a):Teraz tylko chce aby zostal albo dopracowany regulamin

:arrow: Prawo autorskie

Przy czym prawo autorskie dotyczy wszystkich podmiotów czerpiących z tej działalności dochód. Przykład z kierownicą jest jak najbardziej nietrafiony bowiem podlega innym regulacjom prawnym, kiedy to zazwyczaj wraz z zakupem towaru nabywasz prawa do tego konkretnie produktu.

Wstawione po 3 minutach 16 sekundach:

Rama napisał(a):Moglem napisac ogloszenie ze sprzedam 50 pustych plyt firmy X za jakas tam cene... i tez by zeszly a dla fanow F1 gdyby byly nagrane jeszcze wyscgi to by bylo juz calkiem super

Wtedy podlegało by to nowej ustawie mówiącej o tym, ze w reklamie produktu nie wolno podawać nieprawdziwych danych, więc jeśli mówisz że masz do sprzedania czyste płyty a jednak byłoby coś na nich nagrane jest to wprowadzanie klienta w błąd.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Rama Pn gru 31, 2007 17:26  

Widze ze kolejna osob mnie nie rozumie....

Chodzi mi o ten punkt
- reklama działalności handlowej.

Czyli allegro. Wiec albo sie trzymamy regulaminu, albo mamy go gdzies.
Teraz bedzie ze na allegro moga sprzedawac indywidualni ludzie... Zgodze sie, ale mozna takze handlowac jako firmy i zaloze sie ze nie jest to w zaden sposob kontrolowany... Wiec albo skasowac watek o allegro, albo usunac powyzsze zdanie z regulaminu forum.

Juz zostawcie te wasze PRAWA AUTORSKIE gdzies... bo juz to zostalo 5 postow wyzej wyjasnione.

JESZCZE JEDNO :)
Tak narzekaja Ci moderatorzy na mnie i na te prawa autorskie, a sami moderatorzy byli zainteresowani kupnem tych plyt - to taka mala ciekawostka. Normalnie jak do nie dawna rzad... mowil co innego, a robil co innego.
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez TobaccoBoy Pn gru 31, 2007 17:37  

Rama, ale przez te prawa autorskie już wiele forów za takie "niewinne" rzeczy zamykano. FOM ściga jak może wszelkie przejawy handlem treściami, które należą do nich.

To jest forum dyskusyjne, nie Allegro, które działa na innych zasadach prawnych niż ten serwis. Zreszta, Allegro co roku wypłaca duże odszkodowania za naruszanie praw autorskich i innych norm wpisujących się w handel nielegalnymi produktami (treściami).
TobaccoBoy
 

Postprzez slipstream Pn gru 31, 2007 17:42  

Rama napisał(a):Tak narzekaja Ci moderatorzy na mnie i na te prawa autorskie, a sami moderatorzy byli zainteresowani kupnem tych plyt - to taka mala ciekawostka.

Mnie w to nie mieszaj.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SoBcZaK Pn gru 31, 2007 17:48  

TobaccoBoy napisał(a):ale przez te prawa autorskie już wiele forów za takie "niewinne" rzeczy zamykano. FOM ściga jak może wszelkie przejawy handlem treściami, które należą do nich.

TobaccoBoy mam pytanie: w jaki sposób FOM wyszukuję takie fora na których sa nielegalne linki lub handle? czy porozumiewają sie z jakimiś organami ściganie w Polsce np. i proszą ich żeby przeszukali na polskich forach takich linków lub osób? W jaki sposób odbywa sie ściganie i zamykanie?...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Rama Pn gru 31, 2007 17:50  

Dobra... Zamkniejcie temat, skasujcie go... Zrobice co chcecie.
Bo ja nie jestem w stanie Wam wytlumaczyc o co mi chodzi, a Wy przyeczpilsicie sie tylko jednego i chyba nie chcecie daleszej dyskusji...

Spadam na impreze... bawcie sie dobrze i wszystkiego naj w nowym roku.

Dobre pytanie sobczak.
Powiem tylko ze na zagranicznych forach jest wprost propagowane i dawane sa linki do relacji z TV. Najczesciej a wrzucane na rapidshire, megaupload, ale jest tez kilka serwisow torrentowych z ktorych bez problemu mozna takie rzeczy pobrac.
Znam jeden dosc konkretny ktory ma juz ponad 7.000 pzoycji i to nie tylko F1, ale sa tez Rajdy, F3, GP2, WSbR itd.
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Maraz Pn gru 31, 2007 18:03  

Rama napisał(a):PS1. Uwazam ze albo trzeba dopracowac regulamin, albo trzeba zezwolic na ogloszenia tego typu - teraz Twoj wybor Marek.
PS2. Dobrze wiesz Maraz ze przez przypadek znalazlem kilka bledow w Twoim serwisie i Cie o tym poinformowalem. To takze uznaj za takowa informacje na temat bledu.

I tak to właśnie traktuję :) Regulamin został poprawiony.
Co nie będzie tolerowane:
- podawanie źródeł do ściągania materiałów objętych prawem autorskim lub wszelkie inne próby rozpowszechniania takich materiałów
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron