Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Adaams Cz paź 16, 2008 14:53  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

dzieki wielkie (jeszcze nie sprawdzalem ale Wam wierze), Pierw wlazłem na onet.pl a tam automatem przekierowuje na onet lajt to pomyslalem ze Tu bedzie tak samo :)
Wiec przepraszam za klopot :)
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Adaams
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 8:46
Lokalizacja: Rybnik
GG: 6503382

Postprzez Maraz Cz paź 16, 2008 15:30  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Zawsze warto przeczytać pierwszy post danego tematu :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez maiesky Śr gru 17, 2008 14:24  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

marrak napisał(a):no niestety nie pomoglo
moze to da sie zrobic tylko przez http?
jak bede mial czas to troche sie zorientuje w tym temacie to moze cos sie uda zrobic :)


Chyba o to chodzi, aby był pliczek favicon.ico
Poniżej przykład odwołania http przy ładowaniu strony:
[17/Dec/2008:07:21:27 +0100] "GET /favicon.ico HTTP/1.1" 404 209 <--- w tym przypadku pliku nie ma stąd error 404 (page not found).

Można użyć innej niż favicon.ico nazwy. Robi się to tak (na każdej stronie):

<HEAD>
<LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="http://www.mydomain.com/mydir/myicon.ico">
<TITLE>My Title</TITLE>
</HEAD>


http://en.wikipedia.org/wiki/Favicon
http://mekk.waw.pl/mk/porady/www/968332788

Widzę, że jednak f1wm.pl posiada taką ikonkę, bo w firefox mi się wyświetla obok adresu.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Maraz Śr gru 17, 2008 15:13  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Tak, nawet wrzuciłem specjalnie do folderu /wap ten plik na próbę, ale to raczej nie o to chodzi, zresztą przeglądając strony i kursy dotyczące wap/wml nigdzie nie było napisane, aby tu było przewidziane oficjalnie stosowanie favicon.ico. Być może niektóre telefony to obsługują, ale nie wiadomo w ilu kolorach musi być ikonka (b/w czy więcej) itp.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Adaams Pn gru 22, 2008 16:45  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

A nie szło by Maraz zrobić wersji na PSP ?
Wystarczyłoby pomniejszyć rozdzielczość do 480 x 272 i chyba nic wiecej, ale nie wiem ponieważ się nie znam na tym
Avatar użytkownika
Adaams
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 8:46
Lokalizacja: Rybnik
GG: 6503382

Postprzez smylas Pn gru 22, 2008 16:56  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

A może Maraz zrobisz forum w wersji "lajt" :P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Maraz Pn gru 22, 2008 17:42  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Jeśli jest taki minimalistyczny styl do forum phpbb3 dla urządzeń przenośnych, to mogę zainstalować (będzie jednak bez szybkiej odpowiedzi). Natomiast przerobienie całego serwisu na taką małą rozdzielczość nie wchodzi w grę - stawiam sprawę jasno, żeby nikomu nie robić złudnej nadziei :) Newsy i wyniki - to jest dostępne w wersji dla urządzeń przenośnych i nic więcej nie jest w planach.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez ari2k5 Cz sty 22, 2009 14:45  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

A nie można byłoby dodać tabelek z testami. Bo jak się wchodzi w newsa to widać komunkat:
Tabelka dostępna tylko w pełnej wersji serwisu
??
http://StarePC.pl - bo komputery są jak wino
ari2k5
 
Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 10:54
Lokalizacja: Blachownia
GG: 11539347

Postprzez Maraz Cz sty 22, 2009 15:38  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Rzecz w tym, że specjalnie dla WAP musiałaby być za każdym razem przygotowywana odrębna tabelka w skróconej wersji, żeby mieściło się to na ekranie telefonu. Tu nie mogę za bardzo zrobić automatu jak z wynikami GP, ponieważ wyniki testów są umieszczane u nas bezpośrednio w newsach w uniwersalnym formacie tabelkowym, który służy nie tylko do testów, co utrudnia sprawę. Pomyślę, co da się zrobić.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Maraz Pn sty 26, 2009 21:53  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Dobre wieści w sprawie tabelek z testami w newsach WAP - tak się akurat składa, że wprowadzamy powoli nowy system do przechowywania wyników testów F1 i wyników wyścigów innych serii na f1wm.pl, który umożliwił łatwe przygotowanie uproszczonych tabelek dla WAP. Tak więc już od najbliższych testów czy opisów wyścigów z wybranych innych serii w newsach przez WAP będzie widać wyniki. W tej chwili można zresztą sprawdzić, jak to wygląda, jeśli komuś zechce się wrócić do newsów z testów w Algarve - tam są już wyniki w nowym systemie podmienione.

I tu od razu jeszcze jedna sprawa - tu zrobiłem tabelki bez tabelek, czyli jest to w takiej formie zrobione:
1.R. Rodriguez 1h06:23,303
2. K. Kobayashi +0:00,632
3. S. Yamamoto +0:03,971
...

Z uwagi na to, że właściciele Nokii z wynikami F1 przez WAP mają problemy z tabelkami, które mają źle rozkładane kolumny tabelek, mogę wprowadzić powyższą formę także do wyników. Czasy nie będą wówczas w równej kolumnie, ale chyba całość będzie lepiej rozplanowana, więc jeśli chcecie tak, to mogę zrobić - nie ma problemu.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Javkens Pn sty 26, 2009 21:56  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Przecież każdy z dostęp do internetu przez kom ma zainstalowaną albo Opere Mini, albo używa systemowej przeglądarki. Może lepiej pozostać przy formie obecnej i nie udoskonalać już f1wm.pl for WAP ?
Avatar użytkownika
Javkens
 
Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 14:14
GG: 3734864

Postprzez patgaw Pn sty 26, 2009 23:14  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Javkens napisał(a):Przecież każdy z dostęp do internetu przez kom ma zainstalowaną albo Opere Mini, albo używa systemowej przeglądarki.



no i czego ty tutaj nie kumasz? ze ci co maja nokie i uzywaja "systemowej przegladarki" maja problemy?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Javkens Wt sty 27, 2009 14:10  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Tylko, że systemowe przegląrki otwarzają już normalnie strony, a tym którym nie otwarza się normalnie starczy Opera Mini, która działa nawet na SE k300.
Avatar użytkownika
Javkens
 
Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 14:14
GG: 3734864

Postprzez Easy Wt sty 27, 2009 14:44  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Oryginalnie dostarczane z system telefonu Nokia tego nie potrafią. Tabelki wyglądają co najmniej dziwnie i może ktoś nie chce Opery instalować. Woli korzystać z czegoś co jest dostarczane z telefonem koniec kropka. I nie upieraj się przy swojej teorii, ja wolę oryginalną przeglądarkę w fonie która działa lepiej od Opery :P
Easy
 

Postprzez Easy N mar 01, 2009 9:38  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Przydało by się zmienić stopkę w serwisie wap, bo jest nadal tam (c) 1999-2008 F1WM.PL ;) Wiem, że sie czepiam o małe szczegóły, ale fajnie jak jest wszystko aktualne.
Easy
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość