Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Maraz N mar 01, 2009 10:53  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Poprawione na 2009 :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez fordern N lip 05, 2009 19:39  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Zauważyłem błąd - ilekroć wejdę na wyniki z WTCC, zwycięzca wyścigu jest także na dole listy, kilka pozycji za ostatnim (w przypadku R1, Engstler jest 20, a Tarquini pierwszy i... 25 :twisted: ) kierowcą, i ze znaczną stratą... To nie jest pojedynczy przypadek ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Maraz N lip 05, 2009 20:16  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Naprawione - to były wpisy dotyczące pole position, które w wersji dla WAP zapomniałem wcześniej odfiltrować w skrypcie.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Krystian792 Pt mar 12, 2010 17:06  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Wchodząc w Ostatnie wyniki F1 zamiast automatycznie otworzyć się GP Bahrajnu 2010 otwiera się GP Abu Zabi 2009.
Podpis na urlopie.
Avatar użytkownika
Krystian792
 
Dołączył(a): So sie 29, 2009 17:44

Postprzez Maraz Pt mar 12, 2010 20:49  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Postaram się to zaraz naprawić.

Edit: Zrobione.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez yasmarina Wt kwi 06, 2010 11:15  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Jak byś mógł dodać nazwy teamów w wynikach to byłbym ci bardzo wdzięczny. :smile:


ps. Gdzie można znaleźć wyniki WTCC
yasmarina
 
Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 11:12

Postprzez Maraz Wt kwi 06, 2010 12:26  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

yasmarina napisał(a):Jak byś mógł dodać nazwy teamów w wynikach to byłbym ci bardzo wdzięczny. :smile:

Z nazw zespołów zrezygnowałem celowo, żeby tabelka mieściła się nawet na małych wyświetlaczach.

yasmarina napisał(a):ps. Gdzie można znaleźć wyniki WTCC

Tak normalnie tylko w pełnej wersji serwisu (http://www.f1wm.pl/php/inneserie.php?seriaid=10&sezon=2010&dzial=2), ale jeśli będziesz oglądać newsa z opisem wyścigu WTCC przez WAP, to w treści zobaczysz uproszczony wynik.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez owca Cz cze 03, 2010 10:18  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Chciałbym zgłosić problem z funkcjonowaniem WAP'owskiej wersji WM.

Kiedy kliknie się w ''ostatnie wiadomości o F1" czy "wiadomości o innych seriach" i załaduje się lista newsów, to klikając na samej górze w link "< poprzednie" nic się nie dzieje. Przeglądarka zamiast wyświetlić newsy z poprzednich dni, po prostu przeładowuje stronę raz jeszcze i wyświetla to samo (10 najnowszych wiadomości). Nie da się w żaden sposób zmusić jej do wyświetlenia listy starczych wiadomości.

Coś jest nie tak, nigdy wcześniej czegoś takiego nie było. Sprawdzałem to w sumie na trzech różnych komórkach i na wszystkich występował ten sam problem. Zauważyłem to dzisiaj w nocy, wczoraj jeszcze wszystko działało normalnie.
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Postprzez Maraz Cz cze 03, 2010 12:22  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Naprawione. Zepsuło się wczoraj, kiedy po aktualizacji systemu galerii musiałem dokonać pewnej zmiany w konfiguracji na serwerze dotyczącej poprawy bezpieczeństwa. Zmiana ta wymagała poprawek w kilka skryptach i o paru rzeczach zapomniałem, tak więc jeśli gdzieś jeszcze zauważycie brak reakcji na wybór strony lub jakiejś pozycji, to dajcie znać. Być może wszystko jest już ok, ale jakby co to piszcie.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez maiesky Cz lip 01, 2010 13:00  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Witam.
Czy dałoby się w sekcji "Powiedzieli po wyścigu" zrobic linki przez nazwy zespołów zamiast numery podstron? Nieraz interesują mnie konkretne zespoły i trzeba się przebijać strona po stronie w poszukiwaniu tej interesującej.
Byłoby to miło, dzięki.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Maraz Cz lip 01, 2010 13:16  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Ciężka sprawa, ponieważ wymagałoby to stworzenia specjalnego mechanizmu dla newsów z wypowiedziami, który na podstawie analizy treści dokonywałby innego podziału na strony niż normalnie (wg zespołu zamiast długości akapitów). Mogę spróbować to zrobić, ale nie gwarantuję, że uda mi się to w zadowalający sposób. Im bardziej skomplikowany będzie skrypt przetwarzający newsy dla wersji WAP, tym łatwiej będzie spowodować jego błędne działanie lub nawet jakąś martwą pętlę z powodu użytej sekwencji znaków lub nazw.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez maiesky Cz lip 01, 2010 13:24  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Dokładniej mówiąc to nie chodziło mi o to, aby każdy zespół zaczynał się od nowej podstrony. Może być koniec wypowiedzi poprzedniego zepołu i początek kolejnego na tej samej podstronie, ale to i tak będzie lepsze niż zgadywanie czy Sauber zaczyna się na 13ej czy na 19 podstronie :).
Zauważyłem, że zespoły oddzielasz linią "---------------------------" więc stosunkowo łatwo znajdziesz gdzie zaczyna się nowy zespół. Jeśli będzie problem z wyłowieniem nazwy zespołu, albo są one zbyt długie i kłopotliwe to może w inny sposób wyróżnić taki link np numer podstrony i #?
Ostatnio edytowano Cz lip 01, 2010 13:30 przez maiesky, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Maraz Cz lip 01, 2010 13:29  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Aha, czyli chciałbyś tylko nawigację wg zespołów, a podział na strony może zostać taki jak dotychczas? No to trochę ułatwia sprawę.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez maiesky Cz lip 01, 2010 13:32  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Tak tak, podział na podstrony może być taki jak teraz, tylko żeby dało się szybciej namierzyć podstronę, gdzie zaczyna się nowy zespół. Co Ty na to? Co Wy na to?
PS: edytowałem poprzedni post w międzyczasie, przeczytaj jego końcówkę.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Maraz Pt lip 02, 2010 19:49  Re: Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Ok, zrobiłem wstępną wersję nawigacji po zespołach w newsach z wypowiedziami. Na pierwszej stronie nad linkami do stron są wypisane linki w postaci skróconych nazw zespołów - prowadzą one do stron, na których zaczynają się poszczególne zespoły.

W dalszej kolejności spróbuję zrobić alternatywny podział na strony w takim newsie z wypowiedziami, aby każdy zespół był na oddzielnej stronie.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron