Newsy i wyniki na komórkach (WAP)

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Easy N sie 10, 2008 21:05  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Maraz napisał(a):Ok, poczytałem dokumentacje i wynika z tego, że nie wszystkie telefony wypisują tytuły kart na samej górze. Zrobiłem więc tak, że w tytule kart jest wizytówka f1wm.pl, a nad tabelką napisane jest jaki to wyścig i co w tabelce jest. Sprawdź deZZ, czy teraz jest ok (plik ten sam: http://www.f1wm.pl/wap/wyniki.wml).


Działa sprawdzane na noki 6680 i sagemie 411 :) Lecz tabelka nie jest na całej stronie, tylko zjechała trochę na lewo :P
Easy
 

Postprzez Endrju Szopen Pn sie 11, 2008 8:24  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Działa, u mnie tylko tabelki nie ma, tylko lista, ale i tak bardzo dobrze ;) Jeszcze z treningów by się wyniki przydały...
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez deZZember Pn sie 11, 2008 13:29  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Maraz napisał(a):Ok, poczytałem dokumentacje i wynika z tego, że nie wszystkie telefony wypisują tytuły kart na samej górze. Zrobiłem więc tak, że w tytule kart jest wizytówka f1wm.pl, a nad tabelką napisane jest jaki to wyścig i co w tabelce jest. Sprawdź deZZ, czy teraz jest ok (plik ten sam: http://www.f1wm.pl/wap/wyniki.wml).

Teraz pięknie widać to, co umieściłeś nad tabelką, reszta bez zmian. Bardzo dobre rozwiązanie, bo tytułów kart mój Samsung nie widzi. Wieczorem podeślę zdjęcia.
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krauza Pn sie 11, 2008 15:03  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Pomysł naprawdę świetny. Szkoda że dopiero teraz, przynajmniej nie musiałbym korzystać z nieszczęsnego onet.lajt.pl na wczasach. Jak już mówił Endriu wyniki treningów by się przydały. Tak prezentuje się to na Nokii 2610:
Przeglądarka WAP: Obrazek
Opera MINI: Obrazek
Co to jest to co wyświetla mi się w OM nad GP Węgier?
Avatar użytkownika
Krauza
 
Dołączył(a): So cze 09, 2007 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy - Śląskie Holywood
GG: 9858509

Postprzez Maraz Pn sie 11, 2008 15:48  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Krauza napisał(a):Obrazek
Co to jest to co wyświetla mi się w OM nad GP Węgier?

To jest definicja menu, które w WAP widać tylko po wciśnięciu klawisza "Opcje". W ten sposób można łatwo przejść z jednej tabelki do innej. Zwykłe przeglądarki chyba zawsze pokazują to menu.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez patgaw Pn sie 11, 2008 16:09  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Maraz mam nadzieje ze te newsy w tym wapie to beda sie pojawialy automatycznie, po tym jak umiescicie je w serwisie, a nie zebyscie musieli je oddzielnie dodawac.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Maraz Pn sie 11, 2008 16:29  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

No taki jest plan, pełna automatyka :) Na dniach będzie gotowa wstępna wersja przeglądarki newsów... Prawdopodobnie docelowo będą dwie oddzielne: jedna tylko newsy F1, druga tylko newsy o innych seriach.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Endrju Szopen Wt sie 12, 2008 11:38  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Pytanie techniczne, bo na telefonach i tych całych WAPach znam się bardzo mało: czy przy połączeniu z WAP coś się płaci...? Jeśli tak to ile...?
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez smylas Wt sie 12, 2008 11:51  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Tak płaci się. A ile zależy od operatora.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Maraz Wt sie 12, 2008 19:45  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Wstępna wersja przeglądarki newsów: http://www.f1wm.pl/wap/newsy.php

Na razie news nie jest dzielony na kilka stron, ale jeśli uznacie, że łatwiej czytałoby się dłuższe z podziałem na strony, to tak zrobię.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez patgaw Wt sie 12, 2008 20:01  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

"Na razie news nie jest dzielony na kilka stron, ale jeśli uznacie, że łatwiej czytałoby się dłuższe z podziałem na strony, to tak zrobię."

nie, to bedzie gorzej, niech zostanie jak jest. nie potrzeba nikomu dodatkowych minut ladowania.

mogl bys jeszcze dodac komentarze - czytanie, bo pisania chyba sie nie da.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Maraz Wt sie 12, 2008 20:11  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

patgaw napisał(a):nie, to bedzie gorzej, niech zostanie jak jest. nie potrzeba nikomu dodatkowych minut ladowania.mogl bys jeszcze dodac komentarze - czytanie, bo pisania chyba sie nie da.

Nie powinno być doczytywania przy podziale na strony, bo news byłby podzielony na "karty" w obrębie jednego pliku wml, a więc cały news byłby wczytany na raz.

patgaw napisał(a):mogl bys jeszcze dodac komentarze - czytanie, bo pisania chyba sie nie da.

No więc trzeba się zastanowić, czy to w ogóle ma sens, skoro nie byłoby możliwości pisania.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez patgaw Wt sie 12, 2008 20:55  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Maraz napisał(a):
patgaw napisał(a):nie, to bedzie gorzej, niech zostanie jak jest. nie potrzeba nikomu dodatkowych minut ladowania.mogl bys jeszcze dodac komentarze - czytanie, bo pisania chyba sie nie da.

Nie powinno być doczytywania przy podziale na strony, bo news byłby podzielony na "karty" w obrębie jednego pliku wml, a więc cały news byłby wczytany na raz.



aha to tak to tak. chociaz i tak jestem sklonny do pozostawienia jak jest.



Maraz napisał(a):No więc trzeba się zastanowić, czy to w ogóle ma sens, skoro nie byłoby możliwości pisania.


czasami sie przydaje samo poczytanie komentarzy. jak jest sie na wakacjach to nie wie sie co sie dzieje na forach, a tam jest duzo przydatnych informacji ktore nie pojawiaja sie jako newsy w zadnych serwisach. a komentarze to odbicie tego co jest na forach. chociaz ty dedydujesz, bo wiadmo ze zdrugiej strony to wiecej miejsca itd...
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Maraz Śr sie 13, 2008 20:19  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Druga wersja przeglądarki newsów gotowa do testów (www.f1wm.pl/wap/newsy.php). Newsy dzielone są już na strony (po kilobajcie z zaokrągleniem do całego akapitu). Ponadto z menu (pod klawiszem "opcje") można wybrać typ newsów (wszystkie, F1, inne serie). Jest też tutaj dodana możliwość skoku do ostatnich wyników F1, ale pliku docelowego jeszcze nie ma - dopiero jutro zabieram się za automatyczny skrypt generujący wyniki (już z treningami). Jak z tym się uporam, to pomyślę nad zrobieniem przeglądarki komentarzy.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Maraz Pt sie 15, 2008 19:08  Re: F1WM.PL na komórkach - testy z WAP

Ok, to z podstawowych założeń chyba wszystko zrobione: są newsy i wyniki, a do tego strona główna z menu, aby adres do wstukania był jak najbardziej krótki (f1wm.pl/wap). Potestujcie, kto jest tym zainteresowany i jak nie będzie większych zastrzeżeń, to dodam na stronie tytułowej serwisu informację, że jest możliwość oglądania newsów i wyników w przeglądarkach WAP. Jak ktoś może, niech zrobi kilka fotek ekranu komórki (strony głównej, wybranej tabelki z wynikami i wybranego newsa).

W wolnej chwili zrobię ewentualnie jeszcze przeglądanie komentarzy, choć nadal nie jestem przekonany, czy jest to konieczne, ale zobaczymy :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości