Analiza GP na wykresach

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez maiesky Pt maja 07, 2010 13:23  Re: Analiza GP na wykresach

Tak, celowo dobrałem kolory podobne, ale różne jasnością żeby dało się rozróżnić.
Oglądasz na monitorze LCD? Może masz w nim możliwość szybkiej zmiany profilu na żywszy (a'la Entertainment jak w Samsungu)? Jeśli ci powiem, że ja nie mam problemu z rozróżnieniem, to nie rozwiąże to problemu :).
Prośba do innych: napiszcie jak wygląda czytelność u was, czy też macie problem z czytelnością.
Ostatnio edytowano Pt maja 07, 2010 13:24 przez maiesky, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Kajek Pt maja 07, 2010 13:24  Re: Analiza GP na wykresach

Reszte łatwo odróznic, głównie mi chodzi o pare Renault.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Dżejson Pt maja 07, 2010 19:24  Re: Analiza GP na wykresach

Mogę być niemiarodajny bo mam starego CRT, który w każdej chwili może wybuchnąć, ale mi nie sprawia żadnego problemu odróżnienie koloru żółtego od pomarańczowego :) Trochę imho zbyt podobne są za to kolorki kierowców Williamsa, aczkolwiek problemu to dla mnie żadnego nie stanowi, nie męczę oczu żeby rozkminić który to który. Aha i jak już przy kolorach jestem to Vettel jest z deczka zbyt jaskrawy ;)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez maiesky So maja 08, 2010 20:41  Re: Analiza GP na wykresach

Zmiana w wykresach z sesji treningowych: czasy prezentowane są na skali upływającego czasu sesji dzięki czemu widać nie tylko kto ile i jak jeździł, ale też kiedy.
Przy kolorach Renault i Vettela nie grzebałem :)
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Kid Cz maja 13, 2010 11:14  Re: Analiza GP na wykresach

maiesky, mam takie głupie pytanie: skąd masz dokładne czasy okrążeń każdego kierowcy w traningach?? O ile się nie mylę to na live-timingu wyświetla się tylko aktualnie najlepszy czas danego kierowcy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kid
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Roxana Cz maja 13, 2010 15:38  Re: Analiza GP na wykresach

Kid napisał(a):maiesky, mam takie głupie pytanie: skąd masz dokładne czasy okrążeń każdego kierowcy w traningach?? O ile się nie mylę to na live-timingu wyświetla się tylko aktualnie najlepszy czas danego kierowcy.


na stronie fia.com zawsze dostępne są takie informacje.
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez maiesky Pn maja 31, 2010 22:04  Re: Analiza GP na wykresach

Dodałem pod tabelką historii najszybszych okrążeń małe podsumowanie, aby było wiadomo kto ile razy błysnął ustanowieniem fastest lap :)
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky N cze 27, 2010 12:23  Re: Analiza GP na wykresach

Witam ponownie.
Dodałem możliwość konfigurowania kolejności ustawienia wykresów- można to zrobić strzałkami "góra" i "dół" po lewej stronie belki tytułowej.
Ukryć można również wykres straty (dotąd nie miał tej opcji). Generalnie ukrywanie pozwala zmniejszyć wielkość całości w pionie dla tych, co mają niską rozdzielczość włączoną (nie trzeba będzie tyle przewijać ekranu) oraz przyspieszy odświeżanie pod Internet Explorerem na słabych komputerach ponieważ ukryty wykres nie musi być rysowany.
Tym, którym 2 wykresy nie mieszczą się w pionie na ekranie polecam przeglądać stronę w pełnym oknie (klawisz F11). Myślę o tym, aby zmniejszyć wielkość wykresów celem usnięcia takiej niedogodności.
Kolejność wykresów jest pamiętana w ciasteczku i każdy kto ma włączone w przeglądarce cookies będzie miał zapamiętane swoje ustawienie.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez deeze Śr wrz 22, 2010 12:44  Re: Analiza GP na wykresach

maiesky: Mam jedno pytanie/sugestię. Fajnie zostało to rozwiązane na F1 Fanatic, gdzie po najechaniu myszką na odpowiednie okrążenie wyścigu wszystkim kierowcom poniżej wypisanym zmienia się czas okrążenia - pokazując ten wykręcony właśnie na okrążeniu. Czy coś takiego (nie wiem, dodatkowo/w zamian) byłoby lepsze? Czy to w ogóle do zrobienia jest :-) Czy nie można po prostu by zaadoptować tego pomysłu u nas :)
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez maiesky Śr wrz 22, 2010 13:11  Re: Analiza GP na wykresach

Cześć.
Przede wszystkim dziękuję za uwagę- niewiele mam komentarzy odnośnie aplikacji, więc każdy mnie szczególnie cieszy :)
Jest to do zrobienia.
Czy to jest lepsze? Zależy do czego porównywać i kto jakie ma wymagania :) - teraz po prawej stronie dostępny jest czas tylko jednego kierowcy jeśli kursorem zbliżymy się do punktu na wykresie, ale działanie nie zawsze jest wygodne, bo czułość zmienia się w zależności od powiększenia- to jest błąd biblioteki z której korzystam (w przyszłym sezonie zmienię na nowszą i ta niedogodność zniknie, poza tym nowa wersja usuwa inne ograniczenia i doda mi nowe możliwości dla manipulacji danymi).

Na pewno nie da się zaspokoić wszystkich życzeń bo każdy ma inne preferencje, ale możliwość konfiguracji pod siebie zamiast narzucania tych samych rozwiązań wszystkim użytkownikom na sztywno byłaby rozwiązaniem.

Pare pomysłów czeka w kolejce, jak czas pozwoli może na ten weekend wprowadzę wyróżnienie kierowcy na Lap Chart.
Java script nie jest najszybszy, a chcę żeby mnogość funkcji nie spowolniła działania aplikacji na słabszych maszynach.
Jak wogóle oceniasz szybkość działania (u siebie)?

Korzystając z okazji zapytam czy interesuje was możliwość :
- przeglądania na pełnym ekranie zamiast w małym oknie jak jest teraz,
- uruchomienia nawet kilku okienek z wykresami,
-

Mi brakuje informacji z treningów na jakich oponach był wykonany przejazd (wykresy z treningów też sa dostępne od niedawna jeśli ktoś tego nie zauwazył)- dałoby to możliwość lepszego porównania i oceny zachowania. Nie mam jednak źródła, ktoś kto ogląda treningi musiałby notować takie szczegóły. Musze pogadać z Markiem- może dałoby się wprowadzić to przez system podobny do komentowania?
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky N wrz 26, 2010 20:16  Re: Analiza GP na wykresach

deeze napisał(a):maiesky: Mam jedno pytanie/sugestię. (...) Czy nie można po prostu by zaadoptować tego pomysłu u nas :)

Zrobiłem- czas podawany jest dla kierowców zaznaczonych i obecnych na wykresie czyli jeśli zmienimy kierowców ale nie odświeżymy wykresu to tak nie zadziała (nie oszukamy aplikacji) :)
Jutro dodam też to do dolnego wykresu straty.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Gie So paź 23, 2010 18:48  Re: Analiza GP na wykresach

Może nie do końca dobry wątek ale czy nie dałoby się dorzucić do tych statystyk
http://www.f1wm.pl/php/pod_gen.php?rok=2010&dzial=4
Liczbę przejechanych km wyścigowych zarówno poszczególnych kierowców jaki i zespołów.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Maraz So paź 23, 2010 19:54  Re: Analiza GP na wykresach

Da się zrobić, choć przy zespołach nie będzie wyliczanego % dystansu całego sezonu, bo w dawnych latach zespoły wystawiały różną liczbę samochodów, zatem wtedy wyliczenie byłoby bardzo utrudnione lub niemożliwe, a skrypt musi pasować do każdego sezonu z 1950-2010.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Maraz Cz paź 28, 2010 18:48  Re: Analiza GP na wykresach

Gie napisał(a):Może nie do końca dobry wątek ale czy nie dałoby się dorzucić do tych statystyk
http://www.f1wm.pl/php/pod_gen.php?rok=2010&dzial=4
Liczbę przejechanych km wyścigowych zarówno poszczególnych kierowców jaki i zespołów.

No to dorobiłem zliczanie kilometrów przy okrążeniach i zestawienie jest teraz dostępne też dla konstruktorów:
http://www.f1wm.pl/php/pod_gen.php?rok=2010&dzial=24
Pamiętaj jednak, że to dotyczy tylko dystansu pokonanego w wyścigach - nie obejmuje kwalifikacji, ani treningów.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Krystian792 Pn lis 08, 2010 21:49  Re: Analiza GP na wykresach

Dlaczego na wykresie z ostatniego GP nie da się zobaczyć jakie czasy robił Klien?
Podpis na urlopie.
Avatar użytkownika
Krystian792
 
Dołączył(a): So sie 29, 2009 17:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości