Analiza GP na wykresach

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez chmiel Wt cze 09, 2009 16:08  Re: Analiza GP na wykresach

A dałoby się w tabeli "Pozycje na okrążeniach" zaznaczyć pit stopy tak, jak jest to w "Czasach okrążeń"?
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez maiesky N lip 26, 2009 16:16  Re: Analiza GP na wykresach

chmiel napisał(a):A dałoby się w tabeli "Pozycje na okrążeniach" zaznaczyć pit stopy tak, jak jest to w "Czasach okrążeń"?

Cześć
Dopiero tę uwagę przeczytałem (wstyd).
Tak, da się- dopiszę to do listy zmian w najbliższym czasie, tym razem poprawiłem czytelność:
Wykresy tempa dla GP Węgier są już dostępne;
http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok=2009&nr=10&dzial=29

Czasy na okrążeniu wyjazdowym po tankownaiu są zrównane do czasu okrążenia zjazdowego, aby wykresy były czytelniejsze.
Za jakiś czas pojawi się możliwość wyboru prezentacji (oryginalny czas lub przyjazny dla oka).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez chmiel N lip 26, 2009 18:29  Re: Analiza GP na wykresach

maiesky napisał(a):Dopiero tę uwagę przeczytałem (wstyd).

Spokojnie. ;) Ważne, że przeczytałeś. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez maiesky Pn lip 27, 2009 11:07  Re: Analiza GP na wykresach

Czasy na okrążeniu wyjazdowym po tankownaiu są zrównane do czasu okrążenia zjazdowego, aby wykresy były czytelniejsze.
Za jakiś czas pojawi się możliwość wyboru prezentacji (oryginalny czas lub przyjazny dla oka).
Pozdrawiam


Właśnie zdałem sobie sprawę, że modyfikując czasy wyjazdowe są przekłamania na wykresie Strata do zwycięzcy
Wkrótce zostanie to poprawione.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky Pt sie 21, 2009 11:34  Re: Analiza GP na wykresach

Z okazji GP w Walencji wziąłem się do pracy i idąc za przykładem zespołów przygotowaliśmy mały pakiet zmian w aplikacji Wykresy GP.
Zmiany prawdopodobnie zostaną załadowane w niedzielę i nowy wykres już będzie można analizować na udoskonalonej aplikacji.

Jak zawsze czekam na opinie i uwagi o ewentualnych błędach lub niedoskonałościach.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Dżejson Pt sie 21, 2009 14:51  Re: Analiza GP na wykresach

A co ze sposobem wyświetlania okrążeń "pitstopowych" ? Będzie można wybierać między starym a nowym sposobem ? Coś o tym wspominałeś ;)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez maiesky Cz sie 27, 2009 13:12  Re: Analiza GP na wykresach

Pakiet na Walencję został pomyślnie zaaplikowany i od niedzieli macie nowe mozliwości i wygląd.
Dostepna jest już też zaktualizowana instrukcja, aczkolwiek myślę że obsługa jest intuicyjna.

Proszę o komentarze odnośnie wprowadzonych zmian i uwagi co jeszcze warto dodać bądź zmienić.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez deeze N sie 30, 2009 23:07  Re: Analiza GP na wykresach

Bardzo fajna sprawa, osobiście konkretnych możliwych zmian na razie nie widzę :dobrze:
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez chmiel Pn sie 31, 2009 17:08  Re: Analiza GP na wykresach

Ja również. Moja wcześniejsza sugestia została uwzględniona, bardzo się cieszę, wszystko jest wg mnie OK i nie widzę nic do poprawy. Dobra robota!
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez maiesky Wt wrz 08, 2009 14:00  Re: Analiza GP na wykresach

Dzięki panowie, nie mniej na laurach nie zamierzam spocząć i będę doszlifowywał wykresy.
Tymczasem podrzuciłem dane do GP Włoch 2007, systematycznie będę uzupełniał dane aż będzie kompletny sezon. Jeśli chodzi o wcześniejsze to potrzebuję danych, a niestety FIA za darmo ich nie udostępnia, a nie znam innego źródła.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky Pn wrz 14, 2009 9:13  Re: Analiza GP na wykresach

Wczoraj w nocy wprowadziłem małą poprawkę mianowicie teraz przy włączonej opcji Łagodne pit-stopy nie ma żadnej "górki" na wykresie czyli przejście od czasu sprzed zjazdu do czasu po wyjeździe jest płynne (poprzednio jeśli wjazd do alei zabierał kilka sekund, to na wykresie nadal widoczny był mały szczyt- nie zadowalało mnie to). Oczywiście fakt zjazdu na danym okrążeniu nadal jest zaznaczony małym kółkiem.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky Pn wrz 28, 2009 9:37  Re: Analiza GP na wykresach

Od dzisiaj wykres straty nie przyjmuje za punkt odniesienia zwycięzcę wyścigu, lecz przedstawia stratę do prowadzącego na każdym okrążeniu.
Poprzednia wersja może powróci jako opcja.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky Wt paź 06, 2009 9:34  Re: Analiza GP na wykresach

Dodalismy z Markiem dwie tabele pod wykresami w ramach Analizy najszybszych okrążeń:
- Rozkład najszybszych okrążeń
- Okrążenia z marginesem 1% względem najlepszego czasu kierowcy

Pierwsza przedstawia historię ustanawiania FL (fastest lap time) podczas GP
Druga obrazuje konsekwencję jazdy kierowcy czyli na ile był wstanie wycisnąć max z bolidu i jechać tempem nie gorszym niż o 1% wzlędem swojego najlepszego czasu okrążenia.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez maiesky Pt maja 07, 2010 13:03  Re: Analiza GP na wykresach

Kto ma ochotę, to może przeanalizować czasy z sesji treningowej na dynamicznych wykresach:
http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok=2010&nr=5

W zalezności ile kierowcy jeździli, co testowali itp wykresy będą mniej lub bardziej czytelne więc nie należy się zrażać tylko po jednej sesji. Sugeruję nie wybierać wszystkich od razu bo będzie jedynie bardzo kolorowo :).
W przyszłości może pomyślę nad odfiltrowaniem nic nie wnoszącyh czasów, aby poprawić czytelność przy większej ilości kierowców.
Jeśli chcecie, to wrzucę archiwalne dane dla poprzednich GP.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Kajek Pt maja 07, 2010 13:17  Re: Analiza GP na wykresach

Czy specjalnie kierowcy obu teamów mają tak podobne kolorki? kropki Witka i Kubicy starasznie się zlewają.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron