Uderzająco podobny alias

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez fordern Pt sie 14, 2009 22:14  Uderzająco podobny alias

Witajcie
dziś wieczorem przypadkiem znalazłem stronkę, której adres jest następujący
http://www.f1wm.net/
Moim zdaniem Maraz powinien ubiegać się o zmianę skrótu, bo zbyt kojarzy się on z pierwszym WM. No i jakaś grzywna, aby miał z czego mi za znalezienie zapłacić :D

PS Nazwa sama w sobie jest do dupy :-D Nijak się to komponuje z Formułą 1 :dusi:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez patgaw Pt sie 14, 2009 22:54  Re: Uderzająco podobny alias

Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Javkens Wt wrz 01, 2009 7:42  Re: Uderzająco podobny alias

Maraz, a nigdy nie zastanawiałeś się nad przemianowaniem serwisu na wyprzedz-mnie.pl wm.pl ?
Na stronie pojawia się coraz więcej newsów z innych serii wyścigowych co osobiście mnie cieszy :)
Avatar użytkownika
Javkens
 
Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 14:14
GG: 3734864

Postprzez Maraz Wt wrz 01, 2009 9:04  Re: Uderzająco podobny alias

Domena wm.pl zajęta (portal Warmii i Mazur), a z kolei wyprzedz-mnie.pl trochę za długa. Priorytetem i tak wciąż jest F1 i to się nie zmieni, więc raczej spokojnie możemy zostać przy f1wm.pl.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez George Wt wrz 01, 2009 10:07  Re: Uderzająco podobny alias

Zawsze można zrobić tak, że po wpisaniu f1wm.pl automatycznie przekieruje nas na wyprzedz-mnie.pl :P Tak jak na naszej klasie, wpiszemy nk.pl wrzuca nam nasza-klasa.pl.
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez Maraz Wt wrz 01, 2009 10:13  Re: Uderzająco podobny alias

Tylko pytanie: po co? Dodatkowa domena to dodatkowy wydatek (.pl to najdroższe domeny ze standardowych), a ja nie widzę korzyści z posiadania kolejnej domeny. Gdyby wm.pl było wolne to inna sprawa, ale od początku było zajęte, dlatego stanęło na f1wm.pl.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Easy Wt wrz 01, 2009 11:58  Re: Uderzająco podobny alias

A do tego 120zł drogą nie chodzi wcale, do tego serwer za 800zł i mamy sporą sumę.
Easy
 

Postprzez Endrju882 Wt wrz 01, 2009 12:13  Re: Uderzająco podobny alias

Właśnie, Maraz ile kasy musiałeś włożyć w ten serwis, nie od razu miałeś sponsorów - masz jakieś korzyści z serwisu? takie pytanie laika ;)
Endrju882
 
Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 15:09

Postprzez haha_xd Wt wrz 01, 2009 12:27  Re: Uderzająco podobny alias

Jasne, że ma. :P Gdzieś słyszałem lub widziałem, że wartość f1wm.pl to granice 100.000 złotych Polskich... :wink:

Oczywiście, informacja jest dość bardzo teoretyczna.
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Maraz Wt wrz 01, 2009 12:31  Re: Uderzająco podobny alias

Powiem tyle, że różnie bywa i w tej chwili np. nie jest zbyt wesoło, ale w wakacje zwykle spadają przychody z reklam, więc mam nadzieję, że we wrześniu sytuacja się poprawi. Nie ma jednak powodów do paniki - po prostu dostosowujemy swoje możliwości do warunków. Na szczęście zmniejszyła się niedawno opłata za serwer (jesteśmy na home.pl i przy nowych parametrach konta nie przekraczamy już limitu transferu, co powodowało znaczne skracanie umowy), zatem przynajmniej w tym względzie jest lepiej. Dodam też, że nasza sytuacja jest dość specyficzna i z pewnością jest tutaj niewykorzystany potencjał reklamowy, ale żeby to zmienić muszą zajść pewne zmiany organizacyjne. To jednak wszystko, co mogę teraz powiedzieć na ten temat, zresztą nie jest to kwestia, która nadaje się do dyskusji na publicznym forum :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez deZZember Wt wrz 01, 2009 20:53  Re: Uderzająco podobny alias

Nazwa domenowa, to przeżytek, więc po co kupować następne? :grin:

Spotykam wiele, coraz więcej, osób w swoim najbliższym (i nie tylko) otoczeniu (fakt, nie są to informatycy/informatyczki), którzy używają wyszukiwarki internetowej (w domyśle: google) do wchodzenia na różne strony - wielokrotnie na te same, bez pamiętania ich adresów!!! Bo po co zapamiętywać? Wystarczy w google wpisać wyraz czy dwa i kliknąć na którymś z pierwszych wyników (albo ślepy traf). Zapamiętanie całych fraz jest łatwiejsze niż adresów. Nie przesadzam - kto dziś używa przedrostka "www." albo końcówki "com.pl". Widziałem wielokrotnie coś takiego w przypadku: "onet poczta" (zamiast zapamiętywania aliasu poczta.onet.pl), czy zwykłe "mail" (zamiast gmail.com, czy właściwie mail.google.com - w googlu jest to na pierwszym miejscu ;) ). W przypadku WM wystarczy wpisać zwykłe "f1 wm" i wtedy Maraz dowolnie może modyfikować alias, byle był on wypozycjonowany na ten właśnie ciąg. Ba, można także tu trafić wpisując "f1"! I po co zapamiętywać adresy (wszystko jedno czy długie, czy krótkie)?

Na moją firmową stronę ponad 1/3 wejść odbywa się poprzez przeglądarkę google, a łącznie z wszystkich przeglądarek będzie prawie połowa. Odejmując także wejścia z innych stron (podlinkowania, referery, czy tam jakkolwiek to nie nazwać), to może tylko z 2/5 jest wejść bezpośrednich. A może jeszcze mniej, bo nie chce mi się wyszukiwać wejść z RSS'a...

I to ogólny trend zauważony także przez specjalistów - Bartosiewicz (kierownik Działu Domen, NASK):
Obecnie, lepiej wydać pieniądze na marketing lub dobre pozycjonowanie, zamiast na 'atrakcyjną' nazwę domenową. Proszę zauważyć, że np. drobna zmiana polityki Google w zakresie preferencji przy umieszczaniu na liście wyników wyszukiwania, gdzie wyszukiwana fraza jest zgodna z nazwą domeny, spowodowałaby, że wiele obecnie 'atrakcyjnych' nazw straciłoby na wartości.
(...)
Jestem prawie pewien, że Google osiągnie taką jakość wyników wyszukiwania, że domeny za 5 lat przestaną być atrakcyjne, a przeglądarki internetowe nawet nie będą miały standardowo paska do wprowadzenia nazwy domeny przez użytkownika...Wtedy - za 10 lat - zostaniemy z ok. 5-7 milionami domen – tyle ile będzie potrzeba dla firm i niektórych osób fizycznych. Reszta ruchu będzie pochodziła z wyszukiwarek, a dokładniej to z Google, bo pozostali konkurenci zupełnie się nie liczą na rynku

Źródło: http://komputerwfirmie.gazeta.pl/itbizn ... domen.html

Generalnie zgadzam się z nim...
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gregoff Wt wrz 01, 2009 20:56  Re: Uderzająco podobny alias

Maraz napisał(a):Powiem tyle, że różnie bywa i w tej chwili np. nie jest zbyt wesoło, ale w wakacje zwykle spadają przychody z reklam, więc mam nadzieję, że we wrześniu sytuacja się poprawi. Nie ma jednak powodów do paniki - po prostu dostosowujemy swoje możliwości do warunków. Na szczęście zmniejszyła się niedawno opłata za serwer (jesteśmy na home.pl i przy nowych parametrach konta nie przekraczamy już limitu transferu, co powodowało znaczne skracanie umowy), zatem przynajmniej w tym względzie jest lepiej. Dodam też, że nasza sytuacja jest dość specyficzna i z pewnością jest tutaj niewykorzystany potencjał reklamowy, ale żeby to zmienić muszą zajść pewne zmiany organizacyjne. To jednak wszystko, co mogę teraz powiedzieć na ten temat, zresztą nie jest to kwestia, która nadaje się do dyskusji na publicznym forum :)


Jakie zmiany i czy coś planujesz??:)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Endrju882 Wt wrz 01, 2009 21:44  Re: Uderzająco podobny alias

Wszyscy redaktorzy będą musieli pewnie zrzute zrobić :lol:
Endrju882
 
Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 15:09

Postprzez impr Wt wrz 01, 2009 21:51  Re: Uderzająco podobny alias

Myślałem, że Crow podzieli się z serwisem tą planowaną składką ligową dla WSZYSTKICH userów zarejestrowanych na forum, w końcu na nowe lustro ze 12 tysięcy pójdzie, kolejny urlop na północy Polski to grosze, więc mogło by sporo zostać...
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez B4ndit Śr paź 14, 2009 2:24  Re: Uderzająco podobny alias

deZZember napisał(a):Nazwa domenowa, to przeżytek, więc po co kupować następne? :grin:

Spotykam wiele, coraz więcej, osób w swoim najbliższym (i nie tylko) otoczeniu (fakt, nie są to informatycy/informatyczki), którzy używają wyszukiwarki internetowej (w domyśle: google) do wchodzenia na różne strony - wielokrotnie na te same, bez pamiętania ich adresów!!! Bo po co zapamiętywać? Wystarczy w google wpisać wyraz czy dwa i kliknąć na którymś z pierwszych wyników (albo ślepy traf). Zapamiętanie całych fraz jest łatwiejsze niż adresów. Nie przesadzam - kto dziś używa przedrostka "www." albo końcówki "com.pl". Widziałem wielokrotnie coś takiego w przypadku: "onet poczta" (zamiast zapamiętywania aliasu poczta.onet.pl), czy zwykłe "mail" (zamiast gmail.com, czy właściwie mail.google.com - w googlu jest to na pierwszym miejscu ;) ). W przypadku WM wystarczy wpisać zwykłe "f1 wm" i wtedy Maraz dowolnie może modyfikować alias, byle był on wypozycjonowany na ten właśnie ciąg. Ba, można także tu trafić wpisując "f1"! I po co zapamiętywać adresy (wszystko jedno czy długie, czy krótkie)?

Na moją firmową stronę ponad 1/3 wejść odbywa się poprzez przeglądarkę google, a łącznie z wszystkich przeglądarek będzie prawie połowa. Odejmując także wejścia z innych stron (podlinkowania, referery, czy tam jakkolwiek to nie nazwać), to może tylko z 2/5 jest wejść bezpośrednich. A może jeszcze mniej, bo nie chce mi się wyszukiwać wejść z RSS'a...

I to ogólny trend zauważony także przez specjalistów - Bartosiewicz (kierownik Działu Domen, NASK):

tak odkopuje temat, ale az zal nie wtracic swoich paru groszy ;) Jak dla mnie, to google jest (poza slownikiem, kalkulatore, przelicznikiem walut i prognoza pogody...) graficzna nakladka na DNS'a ;)
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron