Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Jak powinna działać nawigacja następny/poprzedni news:

Ankieta wygasła So gru 05, 2009 12:02

przechodzić do następnego/poprzedniego newsa z kategorii, w jakiej jest ten aktualny oglądany
12
38%
przechodzić do następnego/poprzedniego newsa z dowolnej kategorii
5
16%
przechodzić do następnego/poprzedniego newsa z dowolnej kategorii (z wykluczeniem LiGNA)
15
47%
 
Liczba głosów : 32

Postprzez Maraz So lis 28, 2009 12:02  Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

Ostatnio dokonywałem kolejnych zmian mających na celu optymalizację skryptów serwisu i przy okazji mechanizmu wyszukiwania następnego/poprzedniego newsa (linki '<<' i '>>') stwierdziłem, że warto byłoby chyba wspólnie ustalić, jaki sposób ustalania następnego/poprzedniego newsa byłby najlepszy. W tej chwili jest tak, że jeśli oglądany jest news o F1, to '<<' i '>>' prowadzą do następnego/poprzedniego newsa o F1 (pierwsza opcja w ankiecie), ale może wolelibyście, aby prowadziły do następnego/poprzedniego newsa z dowolnej kategorii, niezależnie od tego, jaki akurat news jest wyświetlony?
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez krzych So lis 28, 2009 18:00  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

Zagłosowałem na pierwszą opcję. Według mnie powinno przeskakiwać do newsa poprzedniego/następnego w danej kategorii. Jak czytam załużmy newsy o F1 to nie chcę żeby mi przechodziło do czegoś innego.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez chmiel So lis 28, 2009 18:55  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

A ja jestem za 3. opcją, bo wszystkie newsy poza LiGNĄ mnie interesują.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pepik So lis 28, 2009 22:21  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

W zasadzie jest mi to obojętne, jak będzie działać nawigacja newsów, ponieważ:

1) Ze strony głównej serwisu wybieram tylko te, które mnie interesują (bez względu na kategorię)
2) Otwieram je zawsze w nowych kartach i nie bawię się w używanie nawigacji :wink:

Swój głoś oddałem na opcję numer 2 (w ogóle są newsy z LiGNY???)
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Maraz N lis 29, 2009 10:28  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

Newsy LiGNA mogą być widoczne, gdy przegląda się listę wiadomości i wybrane są wszystkie typy (http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php), a w opcjach serwisu nie ma się wybranego pomijania newsów ligi. Można też wybrać z listy rozwijanej typ LiGNA i wtedy widać tylko newsy ligowe (http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?typ=4). Na stronie tytułowej serwisu nie ma pokazywanych newsów LiGNA. Generalnie to co dotyczy LiGNA jest w dziale ligi.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez deeze N lis 29, 2009 18:59  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

A czy nie ma takiej opcji, żeby wprowadzić dwie strzałki np. < i << , z których jedna będzie prowadzić do newsa w kategorii, a druga do byle jakiej kategorii wyłączając LiGNA? Albo, co moim zdaniem jest jeszcze lepszą opcją, po prostu wprowadzić w tych opcjach na stronie głównej dla każdego usera możliwość własnego wyboru stylu przeglądania.

EDIT: A osobiście zagłosowałem na 3. opcję, gdyby nie było takiej możliwości...
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Maraz N lis 29, 2009 19:21  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

deeze napisał(a):Albo, co moim zdaniem jest jeszcze lepszą opcją, po prostu wprowadzić w tych opcjach na stronie głównej dla każdego usera możliwość własnego wyboru stylu przeglądania.

No tak, właściwie nie wiem, czemu od razu o tym nie pomyślałem - takie rozwiązanie zadowoli wszystkich. W takim razie powyższa ankieta posłuży do ustalenia, jaki tryb będzie domyślny dla niezalogowanych użytkowników.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Maraz So gru 05, 2009 14:05  Re: Nawigacja następny/poprzedni news (ankieta)

Ok, zmiany wprowadzone. W opcjach serwisu (http://www.f1wm.pl/ustawienia.php) pojawiła się możliwość wyboru trybu działania linków nawigacyjnych. Dla niezalogowanych użytkowników jako domyślny wybrałem pierwszy tryb: "przechodzi do następnego/poprzedniego newsa z kategorii, w jakiej jest ten aktualny oglądany".
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713


Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron