Nowości w serwisie

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Gie Wt lut 05, 2013 22:46  Re: Nowości w serwisie

A kto zrobił te mapkę bo nie mogę znaleźć na forum takiego usera.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Lukas Wt lut 05, 2013 23:50  Re: Nowości w serwisie

Czytelnik o pseudonimie JChG, nie ma go na forum z tego co kojarzę, przypomnij się Gie w weekend to ruszę temat do przodu i zobaczymy co da się zrobić w kwestii kubków :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Gie Śr lut 06, 2013 9:23  Re: Nowości w serwisie

Może niech zrobi taką mapkę, uaktualnioną, i chętni we własnym zakresie zamówią sobie takie kubki. Na Allegro w całkiem przyzwoitej cenie można takie zamówić.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez artur_fan_f1 Cz mar 07, 2013 19:33  Re: Nowości w serwisie

ho ho ho! już święta? ;P

edit: chodzi mi o tło serwisu
Six Champions It Is True, But We Still Waiting For You Robert!!!

2008 True Champion: Felipe Massa!!!
Avatar użytkownika
artur_fan_f1
 
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 19:36
Lokalizacja: ŁDZ

Postprzez MPOWER Cz mar 14, 2013 15:41  Re: Nowości w serwisie

Mam kilka pytań odnośnie forum :)
1) Dlaczego podczas wyboru ze strony głównej forum otwiera mi się nowe okno w przeglądarce a z poziomu forum wejście na stronę główną przechodzi w główną od razu?
2) Czy kiedyś to Was nie zastanawiało, dlaczego forum jest otwarte z poziomu niezarejestrowanych userów i każdy może czytać nasze "wypociny"? Dlaczego tak jest?
3) Jak wygląda to technicznie aby nie było możliwości komentowania na SG a tylko byłby podobny temat na forum i tutaj tylko można by było komentować? ( to jest propozycja ;) )
4) Zakładamy, że propozycja nr 3 nie jest brana pod uwagę....Czy jest możliwość zwiększania ilości znaków przy komentowaniu artykułu ?
5) Czy znajdą się opcję wyłączenia z poziomu profilu tematów (działów) które Nas nie interesują?
6) Fajną opcją byłoby, gdyby klikając na nazwę użytkownika post zaczynał się od @user - ułatwiałoby to pisanie ;)

Na razie tyle :)
Przy okazji wielki szacunek dla chłopaków, którzy tutaj poświęcają swój cenny czas aby F1WM było na takim dobrym poziomie jakim jest :)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Lukas Cz mar 14, 2013 15:52  Re: Nowości w serwisie

1. Tak jest wygodniej, poza tym wszystkie link z forum otwierają się w tym samym oknie, zachowana jest konsekwencja, którą kiedyś wspólnie omawialiśmy.
2. A dlaczego miałoby być zamknięte? Jeśli ktoś nie chce nic pisać to nie musi się rejestrować.
3. Moim zdaniem bez sensu, przecież jedno nie wyklucza drugiego. Poza tym komentarze to nie dyskusje na forum, więc czemu z nich rezygnować?
4. Nie jest brana pod uwagę, bo od dyskusji jest forum, a komentarze od wygłaszania... komantarzy :D Swoją drogą i tak można dodawać baaardzo długie komenty :)
5. Tutaj nie wiem, czy np nowsze wersje phpBB to oferuję? Bo własnej łatki raczej nie przewidujemy :)
6. Byłoby fajnie, ale nie wiem czy jest taka możliwość - może ktoś mnie poprawi :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez MPOWER Cz mar 14, 2013 16:02  Re: Nowości w serwisie

1) Komu wygodniej temu wygodniej :P Jakbym chciał otwierać w nowym oknie/nowej karcie to użyłbym prawego przycisku myszki ;)
2) Większość for tematycznych (nie mówię o F1) nie pozwala przeglądać poziomu forum bez zarejestrowanie się, stąd moje pytanie
3) i 4) - oszczędza czas. Mi jako użytkownikowi, bo nie muszę przeskakiwać z SG na forum (nie wszyscy się udzielają tu i tu) oraz też Wam....bo nie musicie pilnować wpisów zgodnie z regulaminem na dwóch oddzielnych stronach.
5) To byłaby fajna opcja, ponieważ nie musiałbym tyle kółkiem na myszce kręcić :-D
6) Na pewno w starych wersjach phpBB była. Raczej nie chodzi mi o to, że klikając na Ciebie pojawi się nowe okno i zaczyna się @Lukas, ale chodzi o to, że podczas pisania tekstu klikając na Ciebie dodaje mi @Lukas. Twój nick jest prosty ale niektórzy mają takie skomplikowane, że można się pomylić ;)

Jak coś mi jeszcze więcej w głowę wpadnie to napiszę.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Lukas Cz mar 14, 2013 17:17  Re: Nowości w serwisie

MPOWER ale to chyba nie chodzi o to, żeby całą stronę przeprojektować pod Ciebie co? Są jednak inni użytkownicy i w wielu dziedzinach musi się opierać o pewne kompromisy, a to że Tobie jest mniej wygodnie coś robić... Wybacz ale póki co skupiamy się na nieco innych rzeczach niż ekstremalne personalizowanie serwisu :) Wprowadzając Twoje zachcianki, zrazimy sobie inną frakcję użytkowników. Takie coś nie ma sensu.

Ogólnie co do pomysłów to od razu mówię, żeby proponować coś z głową, a nie dlatego że "nie chce mi się kręcić kółkiem".

Przykładowo: forum ma największą bolączkę z botami, które nie imają się jakiejkolwiek captchy - jeśli ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić to chętnie wysłucham :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Gie Cz mar 14, 2013 17:45  Re: Nowości w serwisie

Ostatnio musiałem się zarejestrować na jakimś ruskim forum i zamiast captchy było pytanie (oczywiście po rosyjsku) - Jakiego koloru jest logo w lewym górnym rogu ekranu :) Odpowiedź trzeba było napisać oczywiście też po rosyjsku. Może coś w ten deseń? :)

Problem z otwieraniem linków w nowych kartach rozwiązałem bardzo prosto. Na wielu forach tak jest że nie otwierają się w nowych kartach. Nauczyłem się we wszelkie linki klikać kółkiem od myszki. Chyba większość myszek ma teraz tam przycisk. Niezależnie na jakim forum jestem zawsze linki otwierają mi się w nowych oknach.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Lukas Cz mar 14, 2013 17:58  Re: Nowości w serwisie

Gie - i tak też jest teraz. Po długich bataliach i dyskusjach pozostawiliśmy na forum otwieranie w tej samej karcie.

Żaby nie było, że nic nie zmieniamy :D Na głównej dodaliśmy rozpiskę Kondzia "Motosport w TV", a w przygotowaniu idzie cosik minimalnie większego. Pewnie wrzucimy jakiś news na głównej to zobaczycie :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez MPOWER Cz mar 14, 2013 18:28  Re: Nowości w serwisie

MPOWER ale to chyba nie chodzi o to, żeby całą stronę przeprojektować pod Ciebie co? Są jednak inni użytkownicy i w wielu dziedzinach musi się opierać o pewne kompromisy, a to że Tobie jest mniej wygodnie coś robić... Wybacz ale póki co skupiamy się na nieco innych rzeczach niż ekstremalne personalizowanie serwisu :) Wprowadzając Twoje zachcianki, zrazimy sobie inną frakcję użytkowników. Takie coś nie ma sensu.

Przecież nie mam na myśli, że macie wszystko przeprojektować. Podałem pomysły. Ale fajnie byłoby mieć opcję do wyboru również z tym kółkiem na myszce :) A wtedy każdy wg swoich upodobań spersonalizowałby swój profil aby przeglądać F1WM.
Dla mnie jest wygodniejsze na pewno to, że strony otwierają się w automacie tak jak strony a nie po klikaniu jako nowe okno. (sam o wygodzie napisałeś wcześniej)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Lukas Cz mar 14, 2013 21:04  Re: Nowości w serwisie

https://play.google.com/store/apps/deta ... W5ld3MiXQ..

Na głównej nieco później będzie newsik :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez SirKamil Śr kwi 17, 2013 19:26  Re: Nowości w serwisie

Warto byłoby dawać podsumowania postojów w podmenu każdego wyścigu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez chmiel Śr kwi 17, 2013 21:14  Re: Nowości w serwisie

Zgadzam się. Przydałaby się też aktualizacja zakładki "Użycie opon i inne dane", bo obecnie wyświetlają się dane z 2012 roku.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez bufcik So kwi 20, 2013 1:26  Re: Nowości w serwisie

A miało nie być wyskakujących reklam...:(
Avatar użytkownika
bufcik
 
Dołączył(a): Pt lis 19, 2010 1:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron