Co dalej?

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez krzysiek_aleks Pn sie 01, 2011 10:10  Co dalej?

Chyba wszyscy z żalem przyjęliśmy śmierć naszego admina, Maraza. Patrzyłem w skład adminów i tam był tylko Maraz i ktoś jeszcze. On jedyny tu rządził. Jedyny mógł wszystko. Nikt nie miał takiej rangi jak on. Stronę musi ktoś dalej prowadzić. Dlatego też ktoś musi przejąć po nim schedę. Oczywiście, nikt w 100% nie zastąpi Maraza, bo był niepowtarzalny itp., ale trzeba kogoś wyznaczyć na to stanowisko. Jest wielu ekspertów na tej stronie. Campeon, slipstream i wielu innych. Musimy podjąć decyzję dobrą dla strony. Jako zwykły użytkownik mam nadzieję, że strona nie będzie zamknięta, ponieważ F1WM.pl to chyba najlepsza, najpopularniejsza strona o F1 i innych seriach wyścigowych. Wspierająca polskich kierowców (Karol Basz). Wiem, może piszę bez sensu, ale coś trzeba zrobić. Musimy. Dla Maraza.
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Postprzez Darth ZajceV Pn sie 01, 2011 10:13  Re: Co dalej?

Spokojnie. Można powiedzieć, że Marek zabezpieczył serwis i jego działanie absolutnie nie jest zagrożone, a my mamy wszystko pod kontrolą. Będziemy kontynuować jego dzieło, a nie długo pojawi się informacja, co do nowego podziału obowiązków.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Lukas Pn sie 01, 2011 10:22  Re: Co dalej?

Tak jak napisał Paweł, nie ma się czego obawiać. No z pewnością w tym tygodniu nie będzie to wyglądało perfekcyjnie ale serwis nie jest zagrożony.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez kylo1910 Pn sie 01, 2011 10:45  Re: Co dalej?

Mam do was pewną propozycję. Od razu informuję, że nie są to żadne prowokacje, itp., tylko wiadomość, którą możecie wykorzystać.

Mianowicie chodzi o to, że po pewnym czasie artykuł o śp. Marku Roczniaku zacznie przesuwać się w dół artykułów, aż stanie się on niewidoczny dla użytkowników. Każdy ze starych bywalców tego serwisu wie, kim był Maraz. Proponuję stworzyć na stronie głównej serwisu dział, temat bądź coś w tym stylu o Zasłużonych dla serwisu f1wm.pl. Zawierałyby się tam informacje o życiu Marka, jego pasji do F1, działalności na forum oraz takie wypowiedzi, które utknęły w waszych sercach.

Uważam, że to byłby piękny gest, nie mówiąc już o samej pamięci o tak wybitnym człowieku (który zawsze był, jest i będzie z ekipą F1WM), ale również o tym, aby pokazać jego życie jako przykład dla innych osób niepełnosprawnych, chorych, itp., że mimo nieszczęśliwemu zbiegowi losu są w stanie spełniać marzenia i czuć się nie tylko jak zdrowa osoba, ale przede wszystkim być wzorem do naśladowania.
kylo1910
 
Dołączył(a): N mar 27, 2011 17:37

Postprzez Lukas Pn sie 01, 2011 10:51  Re: Co dalej?

Na razie będziemy utrzymywali news na pierwszym miejscu. Później zapewniam, że Marek nie zniknie z naszego serwisu, a co dokładnie powstanie to jeszcze zobaczymy.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Pn sie 01, 2011 10:59  Re: Co dalej?

Straszna wiadomość. Obudziłem się rano, żeby obejrzeć wyścig, a tuż potem wszedłem na stronę serwisu...

Mam nadzieję, że jest tak jak mówicie i stronie nie grozi zawalenie się, aczkolwiek teraz pewnie nie będzie się to wszystko opierało głównie na jednej osobie, tylko kilku naraz. Chociaż nie chce mi się nawet zgadywać, nie mam do tego głowy... Życzę Wam tylko obyście sobie poradzili z udźwignięciem tego wszystkiego.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez slipstream Pn sie 01, 2011 11:03  Re: Co dalej?

Jak i dla Was, tak i dla samej redakcji było to ogromne zaskoczenie, dlatego jedyne o co teraz możemy prosić o odrobina wyrozumiałości i cierpliwości, zanim wszystko zostanie ogarnięte po Marku. Tym bardziej, ze to sam Marek dbał od strony technicznej za serwis (słowa że budował go od fundamentów po dach nie są jedynie metaforą ale i technicznie namacalnym faktem) i o to zastępstwo tak nagle najtrudniej, więc tym bardziej prosimy o wyrozumiałość co do strony technicznej serwisu. Więc jeśli póki co nie pojawiają się żadne "gesty" w serwisie nie jest to absolutnie naszą złą wolą czy niedbalstwem, a jedynie kwestią techniczną. O Marku na pewno f1wm nie zapomni i stosownie to upamiętni.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rafrocket Pn sie 01, 2011 11:07  Re: Co dalej?

Szkoda Maraza.To dla mnie wielki szok. Składam kondolencje. Niech spoczywa w pokoju i niech tam po drugiej stronie spotka Ayrtona Senne.........
Koby nie ma, podpis znika. :(
rafrocket
 
Dołączył(a): N lis 14, 2010 16:39

Postprzez maiesky Pn sie 01, 2011 11:57  Re: Co dalej?

Od pewnego czasu zauważyłem, że Marek budował serwis w oparciu o redakcję złożoną z kilku ludzi. Dzięki temu teraz łatwiej utrzymać funkcjonowanie serwisu. Rozumiem, że jednak on był najważniejszą cegiełką i zarządzał serwisem od strony technicznej. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z kontynuowaniem dzieła. To jest najlepiej zorganizowany i prezentujący się polski portal poświęcony wyścigom.
To już drugi mój kolega, który odszedł po walce z tą chorobą. Niestety już nie będzie mi dane się z Markiem zobaczyć. Ciężko mi się z tym pogodzić. Dziękuję Wam wszystkim, którzy byliście jego prawą i lewą ręką umożliwiając mu realizację marzenia. W was pokładam nadzieje na utrzymanie poziomu. Jeśli w jakiś sposób mogę pomóc, będzie mi miło- czasami myślałem, aby zaproponować Marasowi pomoc w tłumaczeniu czy budowie nowych funkcji. Marek był otwarty na wszelkie propozycje, uważnie słuchał. Jestem mu wdzięczny, że mogłem swoją malutką cegiełkę dołożyć do serwisu i przygarnął mnie pod f1wm.
Nie wiedziałem, że ta choroba go dotknęła- byłem przekonany, że to tylko niesprawność wskutek wypadku. Marzyłem, że będzie taki dzień gdy Marek pojedzie na wyścig kibicować. Jestem więc pełen podziwu jak dzielnie znosił trudy choroby do samego końca.
PS: czy ktoś z kuj-pom jedzie jutro na pogrzeb (okolice Bydgoszczy itp)? Będzie delegacja?
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Adakar Pn sie 01, 2011 12:17  Re: Co dalej?

maiesky napisał(a):PS: czy ktoś z kuj-pom jedzie jutro na pogrzeb (okolice Bydgoszczy itp)? Będzie delegacja?


Myśle, żeby się wybrać.
i jeszcze niedawno odnośnie artykułu o Zanardim z nim pisałem. Szok.

Co do pracy w F1WM i dalszego funkcjonowania, jestem z wami. Wierzę, jestem przekonany, że serwis jest w dobrych rękach.
Ostatnio edytowano Pn sie 01, 2011 14:01 przez Adakar, łącznie edytowano 1 raz
Marek. Dziękuję za wszstko.
simracing.pl
Avatar użytkownika
Adakar
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 9:15
Lokalizacja: WLOCLAWEK
GG: 3471556

Postprzez tu_ru Pn sie 01, 2011 12:32  Re: Co dalej?

Na forum piszę rzadko, choć jestem stałym czytelnikiem, ale w takiej sytuacji trudno pozostać obojętnym. Tak jak już pisałem pod newsem - jest to straszna i zaskakująca (dla osób, które nie wiedziały o jego chorobie) wiadomość, a przed redakcją stoi teraz duże wyzwanie zastąpienia (choć w pewnym stopniu) Maraza. Wypada więc życzyć redakcji powodzenia i wytrwałości w dążeniu do tego celu. F1WM jest zbyt dobre, żeby mogło upaść. :sad:
"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching." - author unknown
tu_ru
 
Dołączył(a): N paź 18, 2009 7:47

Postprzez gregoff Pn sie 01, 2011 14:43  Re: Co dalej?

Serwis będzie istniał. Będzie to już inny serwis i inni ludzie, ale istniał będzie na pewno. Przejściowymi problemami nie wolno się zrażać a na pewno wszystko się uda.

Brak Marka będzie widoczny. Takiego admina nikt nie znajdzie, z dostępem czasu i wiedzy na takim poziomie.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Pieczar Pn sie 01, 2011 14:59  Re: Co dalej?

Szok... Ciężko cokolwiek w tej chwili napisać... Mam tylko nadzieję, że dzieło Maraza będzie kontynuowane i serwis dalej się będzie rozwijał jak do tej pory.

Spoczywaj w pokoju Maraz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez WooQash Pn sie 01, 2011 15:11  Re: Co dalej?

Do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Niecały miesiąc temu pomagał mi z problemami z logowaniem, ciągle się udzielał i pracował nad nowymi funkcjami serwisu. Na pewno serwis da radę, ale przez najbliższe kilka dni nie spodziewam się nic, gdyż jest to zrozumiałe i oczywiście.
No szok, nie wiedziałem o jego chorobie, zapewne jak wszyscy i może dlatego widzieliśmy w Nim normalną osobę, którą w głębi był i zawsze pozostanie.

Życzę Ci nowej, dobrej drogi Marku i będziemy o Tobie pamiętać.
Obrazek
Avatar użytkownika
WooQash
 
Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 14:58
Lokalizacja: Grudziądz
GG: 15766062

Postprzez Mahilda111 Pn sie 01, 2011 15:34  Re: Co dalej?

Jest to dla mnie szok, jeszcze przedwczoraj razem gadaliśmy a teraz już go nie ma. Jestem bardziej przytłoczony jego śmiercią niż wtedy kiedy była Katastrofa Smoleńska i tylu ważnych ludzi w naszym państwie zginęło. O czym to świadczy ? Że tak kocham ten sport i całą jego otoczkę czy Ci ludzie byli dla mnie obojętni ? Tak czy siak, F1WM mam nadzieje że tak prędko nie zginie i będzie dalej trzymało ten poziom - a może nawet i będzie lepszy. Powodzenia!

Marek, zostałeś tutaj, na Wyprzedź Mnie!
Avatar użytkownika
Mahilda111
redaktor
 
Dołączył(a): So sty 29, 2011 9:14

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość