Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Darth ZajceV Wt sie 16, 2011 18:48  Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Znakiem szczególnym naszego forum było to, że Maraz jako jego administrator jako jedyny dysponował kolorowym nickiem. Jako, że zadania pełnione przez niego zostały podzielone na kilka osób wprowadziliśmy dodatkowe kolory, które odpowiadają konkretnym zadaniom.

Kolorem zielonym będzie oznaczony Szef Moderatorów, którym zostanie Campeon.

Kolorem pomarańczowym będą oznaczone osoby odpowiedzialne za stronę Redakcyjną czyli Lukas oraz Darth ZajceV.

Kolor fioletowy przypadł osobie odpowiedzialnej za techniczną stronę naszego serwisu, jednak obecnie nowy informatyk jest na etapie wdrażania się w system i zostanie przedstawiony później.

Podział kolorystyczny ma ułatwić użytkownikom orientację w nowym podziale funkcji na forum, a przez to także komunikację. Wszelkie pytania i sugestie mile widziane :)
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Sar trek Wt sie 16, 2011 19:05  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Fajnie, czerwony był Maraza, i tak powinno zostać.

Ale pomarańczowy mógłby być nieco ciemniejszy.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez WPR Wt sie 16, 2011 20:38  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Bardzo dobry pomysł, ale popieram przed mówcę, że pomarańczowy mógłby być trochę ciemniejszy.
Avatar użytkownika
WPR
 
Dołączył(a): So lut 06, 2010 14:55

Postprzez cichy Wt sie 16, 2011 22:38  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

A ja to odbieram lekko negatywnie, nie wiem, może się mylę.. ale mi szczerze przyjemniej się tu rozmawiało, dyskutowało itp., kiedy nie wiało mi kolorowymi nickami, jakimiś wyznacznikami itp., itd.. tzn. nie chcę wprowadzać chaosu i tu jakiegoś ruchu równości.. ale nasuwa mi się pytanie? Czy na prawdę jest to nam potrzebne?

Dodatkowo "Wy" unikniecie różnych dzikich akcji, nowi użytkownicy nie będą bali się negatywnie wypowiadać co do Waszych decyzji, czy też ich prostować.. bądź też nie będziemy zmuszeni czytać durnych komentarzy, różnych hejterów nastawionych anty do wszystkich wyżej niż Ci "szarzy"

ps. i nie uznam campa naczelnym z tym avatarem :twisted: och, ach, tak pół żartem, pół serio teraz :D
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Mexi Wt sie 16, 2011 23:31  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Zgadzam się z cichym, to niepotrzebne - każdy wie kto tutaj stoi wysoko na stronie, dodatkowe kolorki nie są potrzebne. Ewentualnie jeden wspólny dla ekipy.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Dasqez Wt sie 16, 2011 23:39  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Na większości for internetowych takie rozróżnienia są na porządku dziennym i nikomu to nie przeszkadza. Rozumiem, że niektórzy mogą się z tym nie zgadzać, ale ja nie mam zupełnie nic przeciwko.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MalarzF1 Wt sie 16, 2011 23:50  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Kwestia przyzwyczajenia.
Dla starych użytkowników, to nowa sytuacja, ale nowi muszą wiedzieć kto jest kim i do kogo z czym się zwrócić.
Nie można udawać, że każdy jest równy. :-P
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez cichy Śr sie 17, 2011 5:41  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Na większości for internetowych takie rozróżnienia są na porządku dziennym

wydaje mi się, że właśnie dlatego wm cieszy się taką popularnością.. bo tego nie ma, a raczej tego "nie widać".
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Audi Śr sie 17, 2011 6:00  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Wątpię, by ktoś wybierał dane forum ze względu na kolory nicków :P Na pewnym forum muzycznym jest ponad 160 000 zarejestrowanych userów, a mają tam z 10 rang, kolorów nicków, do tego system thanksów i plusów.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Lukas Śr sie 17, 2011 9:46  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Wprowadziliśmy to jedynie by usprawnić współpracę z użytkownikami. Teraz wiadomo od razu, że jak ktoś ma sprawę związaną z serwisem to pisze do mnie lub Dartha, a jak załóżmy techniczną to napisze do "filetowego" :) Marek był "wszystkim w jednym". Teraz, by serwis mógł dalej pracować musieliśmy to rozbić na kilku ludzi - stąd te kolorki.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Mexi Śr sie 17, 2011 10:13  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

To dajcie sobie jeden wspólny kolor, zresztą tak jak pisałem, wystarczy wejść w "ekipę" i od razu wiadomo do kogo pisać. Zresztą, napisane macie pod nickiem funkcję. Imho jest to ułatwienie dla niepełnosprytnych, każdy myślący znajdzie was tam, gdzie szukało się i za Maraza.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Lukas Śr sie 17, 2011 10:41  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Ale czyż nie prościej widzieć to po kolorach? :> Po co robić trzy czynności, wchodzić gdzieś, szukać, jak można mieć wszystko na tacy? :D Wyczuwam tu chęć utrudnienia sprawy tylko po to, by po prostu było trudniej :) W temacie o zmianach w serwisie mieliśmy liczne prośby o wyjaśnienie kwestii kto czym kieruje - także jest to zwykła odpowiedź na prośby (dostałem też kilka wiadomości z pytaniem kto co robi i do kogo się zgłaszać). Tak jak napisałem 2 posty wyżej, nie ma opcji by znaleźć Marka v2.0 czyli osoby znającej się i zajmującej się wszystkim . Dlatego też nadawanie jednego koloru wszystkim kierującym czymś byłoby ewidentną dezorientacją ludzi.

Tak samo obawy wywyższania się kolorów są nieuzasadnione. Campeon już od paru dni prowadzi forum i gdyby miały wystąpić oznaki wywyższania się to już dawno by nastąpiły. Ja niczego takiego nie zauważyłem, wszystko działa po staremu. Ufam mu i wydaje mi się, że wy też powinniście. Cichy - mówię to jako fan McLarena :D

Fakt, pomarańcz bije po oczach, ale to tylko kwestia wybrania czegoś bardziej stonowanego :)

PS. przyciemniłem nieco
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez MalarzF1 Śr sie 17, 2011 11:36  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

Master w swoim usuniętym poście, nieświadomie poruszył ważną kwestię. Czy osobom którym nowe kolorki przeszkadzają, przeszkadzałyby one nadal, gdyby też je mieli? :-P

Bez przesady z tymi rangami. Nie mamy tu podziału typu "Nabijacz postów", "Myśliwy", "Łowca spamu", "Super user", "Nowicjusz", "Stary wyjadacz" itd., tylko podstawową hierarchię, wynikającą z pełnionych obowiązków.
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez slipstream Śr sie 17, 2011 12:00  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

No już bez przesady. Aż 4 osoby dostaną swoje "oznaczenia" i od razu ma to rzutować na całe forum. Ja rozumiem kwas jakby się tego namnożyło i obdarowano kolorkami połowę użytkowników, ale czy to aż tak "boli" 4 podstawowe osoby funkcyjne wyróżnić? Tym bardziej, znając tych użytkowników (zgadzając się lub nie z poglądami) i tak wiadomo że nie chodzi o narzucanie się jak choćbym ja, skromny slipstream, zechciał jakiś rażący kolorek żeby było mnie jeszcze więcej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez krzysiek_aleks Cz sie 18, 2011 7:42  Re: Podział funkcji w serwisie - objaśnienie

To kto do jasnej anielki jest szefem teraz? Campeon czy Lukas?!
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron