Opis kariery kierowcy

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez dan193t Cz gru 22, 2011 19:27  Opis kariery kierowcy

Przed zeszłym sezonem pojawiła się super nowość, a więc streszczenie kariery zawodników rok po roku, były to kilku zdaniowe wpisy, w pełni obiektywne, rzeczowe i gramatycznie poprawne... obecnie pojawiają się uzupełnienia tych profili o kolejny sezon i... wpisy są dłuższe, ale są strasznie chaotyczne, odczuwa się subiektywizm (np. nadmiar epitetów... seria 10 podiów buttona dla niektórych jest genialna, dla innych nie... można było sobie to słowo darować, w opisach z pozostałych lat, nie ma ani jednej, tego typu wpadki) i irytujące nawiązanie do konkretnego roku, np czytając taki wpis w 2013 już będzie nieaktualny. Jest wiele miejsc w których można się wypowiadać stosując różne, urozmaicone środki stylistyczne, czy własne przypuszczenia, ale nie w tego typu notkach.

Podam przykład:
[Buemi]
Sezon upływa pod znakiem desperackiej walki o utrzymanie się w zespole i programie Red Bulla. Warunki mocodawców są bardzo ostre, dlatego Buemi daje z siebie wszystko, by pokonać Jaime. Niestety pech w końcówce roku pozbawia go szans na zbliżenie się do Hiszpana. Pokazał determinację, ale jak wiadomo, to nie wszystko, czego oczekuje kierownictwo.


Pierwsze dwa zdania okej, potem pojawia się "niestety", dlaczego niezadowolenie redbulla mam odczuwać jako stratę czy jakąś przykrość ? Ostatnie zdanie już całkiem bez sensu.. Zero rzeczowości
Spójrzcie też w opis Rubensa... nawet ciężko go przeczytać z powodu błędów w stosowaniu języka polskiego.

Podejrzewam, że starsze wpisy zrobił nieodżałowany, poprzedni redaktor naczelny, a osoba go zastępująca jest nazbyt ambitna w swojej pracy, psuje pracę poprzednika i nie potrafi tak zbudować zdań, aby zachować odpowiedni charakter tekstu.

Temat chciałbym poruszyć, mając na uwadze dobro serwisu, chciałbym zobaczyć czy inni poprą moje zdanie, jeśli będę w mniejszości to uznam, że to tylko sprawa mojego gustu, jeśli zaś inni widzą podobny problem to aby nie być tylko zrzędzącym krytykiem, sam mogę zgłosić się do napisania tych notek, nie chcę żadnych uprawnień na stronę, wystarczyłoby gdybym wysłał owoc mojej pracy adminowi na PW
dan193t
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 19:04
GG: 7039396

Postprzez forza_f1 Pt gru 30, 2011 16:42  Re: Opis kariery kierowcy

Przyznam, że faktycznie coś w tym jest. W opisie Barrichello pierwsze co mi się nasunęło to brak kilku przecinków. U Alonso jest tak:
Bardzo solidny sezon w wykonaniu Hiszpana. Bolid nie pozwala mu na bezpośrednią walkę z Red Bullem, oraz często również McLarenem, ale mimo to 10 razy staje na podium i zwycięża w GP Wielkiej Brytanii. Ferrari miało problem z rozgrzewaniem twardszych mieszanek Pirelli, co było głównym zmartwieniem Alonso. Pokonuje z ogromną przewagą partnera zespołowego, który praktycznie ani razu nie był w stanie mu dorównać. Fernando w 2011 roku wycisnął wszystko co tylko mógł z bolidu.

Opis sezonu, nagłe wtrącenie na temat bolidu i znowu sezon, zakończenie. O wiele lepiej byłoby zachować konsekwentność i w pierwszej kolejności opisać sezon, podać przyczynę (bolid) i krótkie zakończenie.
U Button'a znowu przecinki.
Tak jak @dan193t bardzo chętnie udzielę się do napisania nowych notek oraz poprawienia aktualnych.
"As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A.Senna
Avatar użytkownika
forza_f1
 
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 9:38
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie


Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron