Prośba do redakcji

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez F1 Bastek Pn mar 19, 2012 20:13  Prośba do redakcji

Nie wiem, który z moderatorów pisze rezultaty wyścigów, ale mam do niego jedną dużą uwagę. Od sezonu 2010 w wynikach GP pojawia się coraz więcej błędów - np. błędy ortograficzne czy też krótkie ''wycofał się''. Wiadomo, że zawsze jest jakiś powód nieukończenia przez kierowcy wyścigu. Czasami zawodnicy nie wspominają dokładnie o problemach technicznych, ale zawsze znajdą się obszerniejsze wypowiedzi na stronie danego teamu. Choć problem jest prozaiczny, to jednak wolę, aby redakcja szła do doskonałości i w miarę możliwości poprawiała błędy :). Lista wyścigów z błędami to: GP Chin 2010, GP Hiszpanii 2010, GP Węgier 2010, GP Australii 2011 i 2012, GP Monako 2011, GP Kanady 2011, GP Wielkiej Brytanii 2011, GP Niemiec 2011, GP Belgii 2011, GP Włoch 2011 i GP Korei Południowej 2011. Myślę,że domyślicie się błędów. Pozdrawiam :-)
Ostatnio edytowano So wrz 29, 2012 10:41 przez F1 Bastek, łącznie edytowano 1 raz
'' Lepiej umrzeć, niż zdradzić swoich przyjaciół ''.
F1 Bastek
 
Dołączył(a): So wrz 24, 2011 13:28

Postprzez forza_f1 Pn mar 19, 2012 20:45  Re: Prośba do redakcji

@F1 Bastek - szczerzę mówiąc to nie moge się dopatrzyć tych błędów ortograficznych w wynikach wyścigów.
Co do 'wycofał się' to kierowcy czasem sami z siebie się wycofują, jak np. Kubek w GP Węgier w 2010. Nie wiem, czy pamiętasz, ale wtedy po błędzie lizakowego zderzył się z Sutilem w pitlane. Dostał za to karę zatrzymania się w boksach na 10 sekund i spadł tak daleko, że, pomimo iż nie miał żadnej usterki, sprowadzili go do garażu. Dodatkowo, jeżeli chodzi o poprzednie GP to często, wyniki są uzupełniane w ciągu ok 1 tygodnia, ponieważ nie odrazu wszystko wiadomo nt. przyczyny wycofania się. Akurat teraz w wynikach na f1.com jest już napisane dlaczego nie ukończyli wyścigu.
Pamiętaj, ze moderatorzy to też ludzie, którzy pracują, chodzą do szkoły itd., itp. i nie zawsze mają czas na robienie wszystkiego całkiem na bieżąco. :wink:
Jak dla mnie temat do usunięcia
"As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A.Senna
Avatar użytkownika
forza_f1
 
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 9:38
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Postprzez F1 Bastek Pn mar 19, 2012 21:07  Re: Prośba do redakcji

@forza_f1
Pamiętam doskonale :). Mam na myśli sytuacje, w których wiadomy jest powód nieukończenia wyścigu przez kierowcę, a mimo tego jest krótkie ''wycofał się''. Natomiast błędy ortograficzne są tylko i wyłącznie przy ew. przypisach.
Np. w Wikipedii wszystko jest uzupełnione na bieżąco.
Ostatnio edytowano So wrz 29, 2012 10:42 przez F1 Bastek, łącznie edytowano 1 raz
'' Lepiej umrzeć, niż zdradzić swoich przyjaciół ''.
F1 Bastek
 
Dołączył(a): So wrz 24, 2011 13:28

Postprzez forza_f1 Pn mar 19, 2012 21:17  Re: Prośba do redakcji

W Wikipedii jest to uzupełniane na bieżąco, ponieważ tam każdy może tam uzupełniać, na f1wm! jest to tylko grupa 10(?) moderatorów/redaktorów ;)
I faktycznie te błędy zauważyłem, ale są to zwykle literówki ;)
"As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A.Senna
Avatar użytkownika
forza_f1
 
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 9:38
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Postprzez F1 Bastek Pn mar 19, 2012 21:30  Re: Prośba do redakcji

Zapomniałem jeszcze dodać, że często pojawiały się sytuacje z błędami czasowymi, tzn. na przykład na końcu są same zera, a nie rzeczywisty czas. Owszem - są to tylko proste sprawy, ale mimo wszystko wolę by serwis stawał się coraz lepszy. Myślę, że zwrócicie na to uwagę :-) .
Ostatnio edytowano So wrz 29, 2012 10:44 przez F1 Bastek, łącznie edytowano 1 raz
'' Lepiej umrzeć, niż zdradzić swoich przyjaciół ''.
F1 Bastek
 
Dołączył(a): So wrz 24, 2011 13:28

Postprzez SoBcZaK Wt mar 20, 2012 22:22  Re: Prośba do redakcji

Taką małą sugestie mam odnośnie serwisu a mianowicie czy nie dało by się częściej aktualizować tych najważniejszych wydarzeń na głównej? No bo z czasem dochodzą nowe newsy na stronę a tymczasem w najważniejszych wydarzeniach widnieje news "FIA wyznaczyła strefy DRS podczas wyścigu o GP Australii".
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez marrak Śr mar 21, 2012 19:15  Re: Prośba do redakcji

Ja też się dołączam do postu powyżej: w poniedziałek wieczorem jako główny news wyświetlały się wyniki kwalifikacji :evil:
Przydało by się podzielić newsy na takie które się 'nie przeterminowują' i takie które trzeba ściągać np. rezultaty Q nie powinny być nigdy wyżej niż wyniki wyścigu
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Darth ZajceV Cz mar 22, 2012 0:40  Re: Prośba do redakcji

Nie ma takiej możliwości. Rotator ustawia newsy wg. godziny publikacji i nie da rady, żeby kwalifikacje wskoczyły przed wyścig. Z resztą gdy je dziś ścigałem to były dobrze. Może po prostu przeglądaliście jakąś inną stronę na innej karcie i po przejściu na WM pokazało wam Q, albo DRS, bo rotator działa cały czas jak strona jest włączona, nawet jak strona sie nie wyświetla.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez SoBcZaK Cz mar 22, 2012 12:29  Re: Prośba do redakcji

Darth ZajceV napisał(a):Nie ma takiej możliwości. Rotator ustawia newsy wg. godziny publikacji i nie da rady, żeby kwalifikacje wskoczyły przed wyścig. Z resztą gdy je dziś ścigałem to były dobrze. Może po prostu przeglądaliście jakąś inną stronę na innej karcie i po przejściu na WM pokazało wam Q, albo DRS, bo rotator działa cały czas jak strona jest włączona, nawet jak strona sie nie wyświetla.


Nie wiem na ile to się odnosi do mojej prośby ale przeglądając w tym momencie stronę główną to ten rotator wyświetla mi:
FIA potwierdza lokalizację strefy DRS na torze Sepang
Jenson Button wygrywa Grand Prix Australii
Patryk Szczerbiński kierowcą Verva Racing Team
Rusza kolejna edycja Grand Prix Managera!

I moje pytanie skąd się tutaj dalej bierze informacja o tym, że rusza kolejna edycja GPM? (dla przykładu) Czy jest to news niezmiernie ważny i aktualny?
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Lukas Cz mar 22, 2012 22:45  Re: Prośba do redakcji

No tak, GPM jest ważnym elementem F1WM i cieszy się sporą popularnością :) Poza tym pewnie po tym weekendzie wypadnie z rotatora. Ogólnie każdy ma inną gradację ważności newsów, więc nigdy nie dogodzimy każdemu :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez robertunio So lut 09, 2013 12:45  Re: Prośba do redakcji

Mam bardzo, bardzo garaca prosbe do redakcji.
Czy w towarzyszacych artykula tabelkach z wynikami pokazujacymi uzyskane czasy okrazenia w kolumnie "Opony" moglaby byc zamiast powtarzajacej sie z gory do dolu literki P informacja - rowniez w postaci literki - o rodzaju miesznki uzytej do uzyskania danego czasu. Np. S , S , M, H , I , W ???
Avatar użytkownika
robertunio
 
Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 23:47

Postprzez Lukas So lut 09, 2013 14:29  Re: Prośba do redakcji

Jeśli nam pokażesz wiarygodne źródło, z którego można wziąć takie dane to tak :)

A tak na serio, temat wałkowany milion razy, nie ma takiej opcji niestety.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez McLuke Pn sty 27, 2014 18:25  Re: Prośba do redakcji

Ja mam propozycję, a w zasadzie prośbę: czy ktoś z redakcji mógłby pokusić się o napisanie artykułu opisującego wszystkie zmiany na sezon 2014 i chociaż krótką charakterystykę każdej z nich? Na pewno przydałoby się coś takiego, zwłaszcza dla mniej ogarniętych fanów ;)
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez Darth ZajceV Pn sty 27, 2014 18:41  Re: Prośba do redakcji

Zajmę się tym po pierwszych testach ;)
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez cichy Pt mar 14, 2014 18:46  Re: Prośba do redakcji

Jakbyście w rozpisce zmienili

Polsat / Sky / RTL / Nova.. lub Nova / RTL na końcu to będę wdzięczny, oczy przyzwyczaiły się do pierwszych dwóch tabelek, niby szczegół a lekko irytuje :P

PS. gadałem już z Darthem, ale napisze i tu, bardzo proszę o udostępnienie opcji "video" dla dailymotion! Dziękuje!
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron