Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez zajc Wt paź 23, 2012 22:04  Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Witam :)

Uzależniony F1WM jestem od ponad 5 lat... w maju kupiłem telefon z Androidem i strasznie zaczęło brakować mi wersji mobilnej (wiadomo, że "pełny serwis" jest zbyt ciężki na telefon). W wolnej chwili stworzyłem pod siebie czytnik newsów, ale wyszedł dość fajnie, więc napisałem do redakcji. Pomysł się spodobał i może niedługo to będzie oficjalna wersja na telefony. :)

W tym momencie zapraszam do testowania i zgłaszania uwag / błędów.

Dostępne są takie funkcje:
* Szybki dostęp do najnowszych wiadomości
* Przeglądanie galerii zdjęć oraz komentarzy w newsach
* Wyniki ostatnich wyścigów
* Klasyfikacje generalne
* Kalendarz sezonu
* Informacje o godzinach transmisji najbliższego wyścigu (widoczne na 3-4 dni przed nim)

Info techniczne: większość kodu siedzi po stronie serwera. Appka na Androida to tak naprawdę przeglądarka z ustawioną stroną startową. Spełnia swoje zadanie, ale będę chciał coś z nią zrobić, bo po kilkudziesięciu pobraniach mogą się w niej reklamy pojawiać :(.

Serwis jest dostępny tylko przez telefony komórkowe.
* Android: Możesz ją pobrać skanując poniższy kod QR lub pobrać i wrzucić na tel appkę (link). Ważne, żeby odblokować "nieznane źródła" w ustawieniach systemu.
* iOS (iPhone): Uruchom stronę http://f1wm.iqstudio.pl/ - wybierz (+) Dodaj zakładkę -> Dodaj jako ikonę.
* Windows Phone i inne: (nie testowałem), ale wystarczy wpisać w przeglądarce adres http://f1wm.iqstudio.pl/

Appka dla Androida
Obrazek

Kilka screenów:
Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

więcej...
Avatar użytkownika
zajc
 
Dołączył(a): N paź 14, 2012 0:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Lukas Wt paź 23, 2012 22:11  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Zapraszam do testów :) Od razu chcę uprzedzić, że aplikacja została pomyślana jako "lekka", więc nie zamierzamy pakować do niej 100% serwisu. Jeśli ktoś potrzebuje dokładnych danych, to może wchodzić przez przeglądarkę na pełną wersję. Apka ma być łatwa, miła i przyjemna :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez mai Śr paź 24, 2012 9:48  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Przekonała mnie aplikacja android i często korzystam z podobnych funkcji iphon
Avatar użytkownika
mai
 
Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 14:51
Lokalizacja: wrocław
GG: 8759095

Postprzez Carolius Śr paź 24, 2012 12:57  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

:D Fajna appka na Andka :D Po testowałem i jest okey :D Ma najważniejsze funkcje i nie jest zapchana :)
Lubię gdy ktoś w F1 ma nowe pomysły. Nie lubię gdy nowe rozwiązania są zakazywane.
Avatar użytkownika
Carolius
 
Dołączył(a): N lis 27, 2011 0:28

Postprzez dragon92 Śr paź 24, 2012 18:40  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Opera Mini i normalna wersja strony juz nie jest "zbyt ciężka".
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez krzysiu111 Pt paź 26, 2012 18:18  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Testowane na Samsungu Omni i900 (Windows Mobile 6.5 i Opera Mini 10) i działa znakomicie :) Dziękuje...już nie muszę czekać aż mi się cała strona wczyta :) Teraz 2 sec i już wiem co nowego w świecie F1
Avatar użytkownika
krzysiu111
 
Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 17:27
GG: 999400

Postprzez lukasz244 N mar 17, 2013 1:19  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Na rozdzielczościach 1280x720 i 1280x800 i Androdzie 4.2 po otwarciu zdjęcia w trybie pionowym i przejście do trybu poziomego aplikacja wyłącza się. Problem nie występuje na 854x480 i Androidzie 2.3.
lukasz244
 
Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 14:17

Postprzez Lukas N mar 17, 2013 1:51  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Wiemy wiemy, chcemy wydać aktualizację z poprawką tego błędu :) Uroki wersji 1.0.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Pn mar 18, 2013 22:22  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Aktualizacja już dostępna :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez MPOWER Pn mar 18, 2013 22:55  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Nie mam jeszcze fona na Andka ale się zabieram do tego by mieć. Czy ta aplikacja obejmuję LT i być może połączenie z Twitterami zespołów :)? Albo może to przewidujecie ? (w czasie testów w tym sezonie na tej stronie co wszyscy w nią wchodzili był LT i od razu były informację ze wszystkich Twitterów)
Fajnie by mieć wszystko w jednym ;)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez zajc Pn mar 18, 2013 22:58  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

LiveTimingu na pewno nie będzie w najbliższym czasie, ale pomysł z twittami b. fajny, chociaż sam twittera nie używam :)
Avatar użytkownika
zajc
 
Dołączył(a): N paź 14, 2012 0:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MPOWER Pn mar 18, 2013 23:24  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Ja też nie używam Twitta ale chyba będę musiał go założyć. :???: Cenne źródło informacji podczas wyścigów. Na FB się dałem namówić i już załuję....Dlatego ciągle się bronię rękoma i nogami przed T
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Darth ZajceV Pn mar 18, 2013 23:48  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Kwestia Twittera jest w tym przypadku trochę bezsensu. Po co na siłę dodawać coś, co już jest - mobilna wersja takowego. Rejestrujesz się, ustawiasz sobie śledzenie wybranych osób i heja. Myślę, że nie ma sensu dodawać tego do naszej apki, bo i tak nie będzie to na głównej (więc będzie to trzeba wybierać, a jaka różnica czy z poziomu menu telefonu czy z poziomu apki), sam twitter ma tą zaletę, że w każdej chwili można sobie dodać kogoś wedle własnych upodobań, więc to totalnie niepotrzebna robota.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez MPOWER Wt mar 19, 2013 0:08  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Ja tej aplikacji nie stworzyłem, więc podałem tylko propozycję.
Osobiście nie chcę się rejestrować na Twitterze bo nie podoba mi się całkowicie ten portal.
Jeżeli technicznie jest możliwość dodania tylko profilów zespołów to byłaby fajna opcja :) Wszystko mieć na jednym ekranie a nie latać po wszystkich profilach itd.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Lukas Wt mar 19, 2013 8:09  Re: Mobilny serwis F1WM! - Android, iOS - testy

Prawdę powiedziawszy wszystkie propozycje, które przesłali użytkownicy są fajne, tylko musicie pamiętać, że aplikacja z założenia ma być "lekka" i prosta. Dodawanie kolejnych opcji (jak np GPM) sprawi, że będzie to kalka głównej tylko w formie aplikacji. Oczywiście na pewno z czasem funkcjonalność się zwiększy, aczkolwiek wątpię, żebyśmy w 100% wszystko przenieśli na Androida :) Chcemy, żeby ktoś kto jest "w drodze" miał szybki i wygodny dostęp do najważniejszych informacji :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron