Problem z reklamami

Uwagi na temat serwisu, informacje o błędach, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Darth ZajceV So mar 22, 2014 18:47  Problem z reklamami

Doszły nas słuchy, że czasem pojawiają się reklamy w zdecydowanie nadmiarowej ilości, więc jest pytanie czy ktoś jeszcze zaobserwował je tak jak na załączonym obrazku (konkretnie ten McD i pobieranie nie wiadomo czego). Wiemy, że czasem pojawiają się layery i staramy się je usuwać na bieżąco, ale sam nigdy czegoś takiego nie widziałem, więc jak miało miejsce wcześniej, to proszę o cynk, żebyśmy mogli temu zaradzić ;).

PS. Jeśli ktoś nie ma konta na forum, a zaobserwował problem, to prosimy o informacje na skrzynkę mailową - pawelzajac@f1wm.pl

Obrazek
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez George Wt mar 25, 2014 6:57  Re: Problem z reklamami

Problem nie jest u was tylko w systemie użytkownika, a konkretniej jego zawartości. Jakiś czas temu pobierałem bodajże Winrar'a z pewnej strony zaczynającej się na D, a kończącej na Y. W pośpiechu klikałem 'dalej' i zanim się zorientowałem, że zgodziłem się na dodatkowe zainstalowanie jakiegoś syfu to było już za późno :-D Efekt był taki jak na screenie. Typowy program spamujący reklamami, wystarczy go odinstalować.
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez Arnulf Cz gru 25, 2014 11:40  

Czy ktoś z administracji zajmującej się stroną może mi wyjaśnić wyskakiwanie komunikatów "masz wirusa" podczas przeglądania głównej strony na telefonie? Gdyby to był jeszcze sam komunikat (bo takie się zdarzają), ale przekierowanie strony na jakąś inną z niby-antywirusem i uruchomienie aplikacji do pisania smsów z wpisanym teksem i numerem raczej nie powinno mieć miejsca. Smsa oczywiście nie wysłałem, ale nawet z przypadku komuś może się coś takiego kliknąć.
Na żadnej innej stronie coś takiego się nie dzieje. Telefon po tym incydencie skanowałem normalnym antywirusem i wygląda na to, że nic złego się nie stało. Jest to jednak niepokojące.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Lukas So gru 27, 2014 11:38  Re: Problem z reklamami

W teorii nie mamy mobilnych reklam google, a o tym mówisz, więc potrzebuję o wiele więcej szczegółów plus screeny. Ogólnie jednak jest to uwaga do Google, nie nas. To jedna z popularniejszych mobilnych reklam.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Arnulf So gru 27, 2014 12:12  Re: Problem z reklamami

Tak, czasami się z czymś takim spotykam, ale nigdy mi nie uruchamiało aplikacji SMS i nie wpisywało gotowego szablonu oraz numeru do wysłania. Screenów nie zrobię, bo wtedy raczej myślałem o tym, żeby jakiejś głupoty nie zrobić i gdzieś źle nie kliknąć. A teraz po prostu odpuściłem sobie przeglądanie strony na telefonie w wersji komputerowej.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Lukas So gru 27, 2014 12:16  Re: Problem z reklamami

W wersji komputerowej to tym dziwniejsze, bo powinno Ci się wyświetlać dokładnie to co mamy na co dzień... Gdybyś się jeszcze z tym spotkał kiedyś gdzieś to koniecznie zrób screeny :) Zakładam, że korzystasz z chrome'a w telefonie.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Arnulf So gru 27, 2014 12:36  Re: Problem z reklamami

Nie. Z tej androidowej aplikacji "Internet". I tak, wyświetla mi się to co widzę normalnie gdy wchodzę na stronę na komputerze i przez długi czas nic się nie działo. Opisany przypadek przeze mnie to pierwszy raz jak coś takiego mi się zdarzyło.

Teraz niemal za każdym razem jak wejdę na stronę na telefonie to wyskakuje ten komunikat:

Obrazek

Z oczywistych przyczyn, nie wymagajcie ode mnie screenów po kliknięciu "OK" ;). Za pierwszym razem nieopacznie kliknąłem i wyskoczyło to co pisałem - inna strona oraz sms. Niby nic po tym wydarzeniu antywirus nie wykrył, ale wolę drugi raz tam nie wchodzić.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Duif N gru 28, 2014 14:12  Re: Problem z reklamami

Po pierwsze popraw screenshot. Po drugie łączysz się przez router czy 3G?
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Arnulf N gru 28, 2014 16:44  Re: Problem z reklamami

Wczoraj jeszcze ten screen działał. Nie wiem jakiego hostingu można używać. Kiedyś nie było z tym problemu, teraz wklejenie obrazka na stronę to loteria :/.

Używam i sieci komórkowej i Wi-Fi.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Lukas N gru 28, 2014 17:09  Re: Problem z reklamami

Pewnie to typowa androidowa reklama, którą można spotkać w co drugiej aplikacji :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez gornik Pn lut 02, 2015 2:12  Re: Problem z reklamami

Już od jakiegoś czasu i ja mam podobne "reklamy". Nie pisałem o tym wcześniej gdyż chciałem zrobić screeny.
Obrazek


Nie ważne co zrobię przechodzi mi na to (w porę zastosowałem)
Obrazek
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Arnulf Pn lut 02, 2015 10:30  Re: Problem z reklamami

Dokładnie o to mi chodziło, gdy nie udało mi się wrzucić własnego screena. Ten sam tekst na reklamie, z takimi samymi krzaczkami. I również nie ważne co zrobię, przenosi mnie do w/w strony.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Europejczyk Pn lut 02, 2015 13:23  Re: Problem z reklamami

Również mam z tym problem !
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Lukas Pn lut 02, 2015 15:52  Re: Problem z reklamami

Macie jakiś syf w telefonie, bo to nic z naszych reklam. Znajomy tak miał na jakąkolwiek stronę wszedł.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Pavlos Le Paul Pn lut 02, 2015 15:58  Re: Problem z reklamami

U mnie też to jest, choć ograniczam się na komórce tylko do waszej strony.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwisem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość