Wasza historia

Wspólne sprawy dotyczące ligi

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez SoBcZaK Pt sie 15, 2008 0:50  Re: Wasza historia

Tylko nie cytujcie tej chmary wyrazów...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez misiakow Pt sie 15, 2008 0:52  Re: Wasza historia

oj Kajek Kajek, nawet tu musisz swoje żale wylewać... :???:

tylko uwaga bo na bani jestem

Taka rada nigdy nie pisz nic jak wypijesz.

Zeby nie było OT to napisze o sobie ;)
Zacząłem gdzieś w 2005? od zabawy na F1C. Na samym początku czystym bez żadnych dodatków. Z czasem zacząłem się interesować modami,dodatkami do tej gry i ściągałem w miare aktualne sezony. W 2007 przyszedł czas na PMG. Pod koniec lipca dołączyłem do ligi Pit-Lane. Na posade kierowcy Williamsa. Dołączyłem kilka dni przed pierwszym GP, które odbywało się na torze Albert Park. Bez żadnego treningu dojechałem do mety 7 okrążeń za zwycięzcą, z uszkodzonymi hamulcami. Jako, że interesowałem się sprawami technicznymi tej gry, została zaproponowana mi funkcja admina ligi. Przejeździliśmy dwa sezony. W tym czasie edytowaliśmy PMG pod swoje potrzeby. Niestety po II sezonie zrobiła się afera, i część osób założyła oddzielną ligę. A część została przy Pit-Lane. Zdecydowaliśmy przesiąść się na rF. Wybór padł na RFT. Po sezonie okazało się, że to był błąd. W trakcie sezonu w lidze, dowiedziałem się że LiGNA planuje wprowadzić serię WTCC, którą interesuje się od niedawna. Więc się zapisałem. Niestety z braku wolnego czasu rzadko uczestniczę w testach przedsezonowych :( Mam nadzieję, że to się zmieni.
Ostatnio edytowano Pt sie 15, 2008 1:03 przez misiakow, łącznie edytowano 1 raz
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez SoBcZaK Pt sie 15, 2008 1:02  Re: Wasza historia

Do wszystkich tych co nei chca czyatc tych postów - wkopiujcie tutaj tekst http://www.spreeder.com/index.php i włączcie czytanie :D ja bardzo szybko przeczytałem post Malarza 8-)
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez BoryZ Pt sie 15, 2008 10:12  Re: Wasza historia

ja wszystko ladnie poczytalem ;) to by sie nadawalo do wrzucania na stronke ligowa ;) jako takie cos od kazdego ;)
A co do mnie to ogranicze sie tylko do gierek poswieconych f1 zeby nie meczyc za bardzo tematu. Pierwsza gra o tematyce f1 ktora zaczalem porzadnie meczyc bylo GP2 (pamieta jeszcze to ktos?? bo nikt w to nie gral a jak dla mnie to do dzisiaj jest niezly symulator do dzisiaj mam na dysku;P). Byl to chyba rok 2000 wiec dosc dawno temu. Giercowalem sobie sam troche poczytalem o setach i potrafilem tez ustawic tam conieco by sie dalo rywalizowac z komputerem. Kiedy znudzilo mi sie jezdzenie z samym komputerem i na tych starych trasach zaczalem sie rozgladac po necie za nowymi bolidami i trasami. Jeszcze wtedy byl to moj okres poczatkow wielkiej fascynacji f1 i studiowalem wszystko co zwiazane z f1 i korespondowalem z ludzmi z wieksza wiedza. Zlozylo sie tak ze jedna z tych osob (ciekawe czy Jan Zascinski mnie jeszcze pamieta:) grala w gp2 w lidze jakiejs zagranicznej ktora polegala na tym ze kazdy w domu przejezdzal np quala i wysylal pliki z wynikami na maila do organizatora ligi, zalapalem sie tam do zespolu Kiwi Racing Team i w wystapilem w GP Wloch i GP San Marino ale bariera jezykowa (wtedy jakies 13 lat mialem chyba) nie pozwalajaca na dokladnie porozumienie sie w sprawach ligi sprawila ze zrezygnowalem i znow przez kilka lat smigalem tylko sam. Chwycilem sie potem gierki Official F1 Championship ze skladami na 1998 rok i wymeczylem ja cala na dystansie 100% ale to byla gierka dosc arcadowa jak teraz patrze przez pryzmat czasu :). Potem naturalnie GP3 ktore ledwie chodzilo na moim sprzecie, poczatkowo wielka frajda z robienia dzwonow xD zamienila sie w proby wygrywania mistrzostw. Nastepnie chyba dosc cicho wyszedl GP4 w ktorego dosc krotko gralem bo znow zapragnalem porywalizowac z ludzmi. Znalazlem ligi F1CH i GP3 dzialajace przy f1.tox.pl. Poczytalem o nich i naturalnie chcialem siasc do f1ch lecz tam byl wymog ze trzeba bylo troche pojezdzic i ukonczyc wyscigow w lidze gp3 tak wiec zalozylem tam zespol o nazwie Bling-Bling Honda i zaczalem tam smigac. Akurat w trakcie tego jak zaczalem tam jezdzic zaczeto sie zastanawiac sie czy zakladac lige w rF. Pilnowalem tego bo to byla szybsza szansa na zalapanie sie do jazdy online przez pokazywanie sie na testach rFactora. Jakos sobie radzilem na testach i bylem chyba jednym z lepszych graczy korzystajacych z klawiatury (Sadek wtedy chyba nie chcial w ogole jezdzic :P) lecz i tak tracilem ok 2 sek do czolowych graczy na kierach. Poczatkowo mialem jezdzic z PIPIm chyba ale on mial jakies problemy z rFactorem i znow zostalem bez niczego. Nastepnie testy u Pussik gdzie uslyszalem ze z takimi czasami to moze mnie wezma do Minardi na testera ;P. No ale nie zlozylem broni i postanowilem kupic kierownice jakas za mala kase. Poczatkowo chcialem jakis shit kupic tani na allegro, ale troche poczytalem i kupilem uzywanego czerwonego wingmana na ktorym dalej smigam w sumie. Pochwalilem sie na forum i w ciagu chyba 1 dnia dostalem wiadomosc od Crowa typu "czesc, witam Cie w zespole:P". Trudno sobie wyobrazic jaki bylem wtedy heppi :P Jazda z Kojotem u Crowa byla swietna gdyz walczylismy o najwyzsze laury :P Walka do ostatniego wyscigu o tytuly z ICEmanem i Banditem byla fajna mimo ze czesto byly sprzeczki miedzy nami, Kojot mistrzem, ja w ostatnim wyscigu wywalczylem wicemistrza (szczerze tylko temu ze chlopaki zajechali swoje bolidy przed koncem). Potem nastapila fuzja z LIGNA, w sumie niewiele brakowalo ze bym w ogole nie jezdzil bo Crow chcial wrocic do jazdy wiec jako ten gorszy z teamu to szlem na odstrzal, ale po paru tygodniach Crow zalozyl zespol fililalny (tak sie mowi??:P) i mialem jezdzic z niejakim Sadkiem :) Poczatkowo nasz kontakt sie ograniczal do krotkiej wymiany zdan na temat ustawien bolidu do nastepnego wyscigu i taktyki, ale z czasem kontakt byl coraz lepszy i frajda ze wspolnej jazdy coraz wieksza (przynajmniej dla mnie ;P). Mimo ze sezon dla mnie srednio udany byl to kazdy KM z Sadkiem na torze byl swietna zabawa i pod koniec prawie nonstop tescilismy w dwojke :) Mam nadzieje ze teraz jak jestesmy oddzielnym zespolem znow bedziemy sie niezle bawic jak sie zacznie sezon nowy :)

Hehe, no to tyle, chyba bylby dobry rezyser hollywodzki bo chyba po raz kolejny na koncu panuje swego rodzaju patos w moim tekscie :P
Zaproszenia do www.lockerz.com u mnie na PM albo GG ;)
Avatar użytkownika
BoryZ
 
Dołączył(a): Śr gru 27, 2006 13:24
GG: 211557

Postprzez misiek3510 Pt sie 15, 2008 12:49  Re: Wasza historia

Skoro każdy coś to wrzucił o sobie to też zostawię krótkie info.

Moje doświadczenie z simracingiem jest malutkie. Po raz pierwszy miałem styczność z grą F1C w 2006 roku, grałem wtedy na klawiaturze maniakalnie przez dwa tygodnie po czym gra została odstawiona do kąta, znudziła mi sie jazda offline, a na online miałem za wolny internet. Następnie przyszedł rok 2007, pracowałem wtedy w komputroniku, który wypuścił limitowaną serię komputerów reklamowanych przez samego Roba Kubicę, na każdym takim kompie był wgrany rFactor z modem FSONE, chcąc nie chcąc po godzinach lub w trakcie pracy śmigałem na tych fajnych maszynkach i tak na nowo zapaliłem się do grania w wyścigi. Kupiłem swoją wersję rF, kierę logitecha po kosztach w pracy :) i wyruszyłem na podbój online. Znalazłem portal f1wm, tam LIGNę i od razu zapragnąłem w niej jeździć. Sprawa nie była prosta, w międzyczasie poznałem Sergiego, z którym zapisaliśmy się do jakiejś amatorskiej ligi, która ruszała przed Ligną, przejechałem 3 pełne wyścigi, wszystkie ukończyłem w jednym zdobywając nawet pudło na 3 miejscu, w generalce też byłem 3 i przed sobą sezon pełen perspektyw w lidze oraz pozycja testera w teamie Sergiego w upragnionej Lignie. Lecz tu niestety w tym momencie życie pokazało swoje szare barwy, straciłem pracę co pociągnęło za sobą stratę kompa, internetu i masę innych problemów :( Teraz minął prawie rok od tamtego czasu, sprawy życiowe ułożyły się pozytywnie i może wreszcie będę w stanie zaliczyć pełen sezon w jakże fascynującej lidze GP2 i kto wie, może w przyszłym sezonie awans do F1.
Avatar użytkownika
misiek3510
 
Dołączył(a): N cze 17, 2007 11:07
Lokalizacja: Poznań
GG: 1700851

Postprzez RafaeL Pt sie 15, 2008 13:08  Re: Wasza historia

Moja historia z grami F1 zaczęła się od transmisji pierwszego GP w Polsacie. Po tym wyścigu kurczowo szukałem gierek o F1. Niestety na początku mi to nie szło ale po kilku dniach trafiłem na gre Grand Prix 4, to było w marcu zeszłego roku. Pojeździłem parę kółek i później usunąłem bo ta gra wydawała mi się jakaś dziwna 8-) Szukałem dalej, trafiłem na F1 Challenge 99-02 tech chwilkę pojeździłem ale zaraz usunąłem bo bolidy i tory były stare :???: No to szukam dalej, trafiłem na forum gry-online, temat to była jakaś liga online. I tam właśnie poznałem grę rFactor, początkowo nie chciało mi się sciągać bo duzo zajmowała a neta wtedy nie miałem jakiego bardzo szybkiego. Ale się skusiłem. Ściągnąłem i zacząłem jezdzić. Na początku na klawie ale strasznie źle się jezdziło i postanowiłem pożyczyć kierownice od kuzyna, jakąś za 40zł. Poznałem wtedy na tym forum, sympatycznego goscia o nicku, NiesamowityJezdziec. To u niego brałem praktyki, i on mi mówił co i jak. Zaczynałem wtedy na torze A1Ring i na modzie FSOne 06-07. Szło mi wtedy nieźle, uzyskiwałem czasy w okolicach 1.09 a NiesamowityJeździec był ze mnie dumny :-P Niestety nasza znajomość nie trwała długo gdyż liga nie doszła do skutku. Na tamtejszym forum przeczytałem o LiGNIE. Nie było nigdzie podanego adresu do Was więc wpisałem w googlach, ale nawet google nie mogło was znajść. Napisałem posta na forum i dostałem odpowiedz. http://www.f1wm.pl zaglądnąłem na tą strone i zacząłem przygodę z waszą ligą. Szukałem wolnych miejsc i znalazłem ICEman'a napisałem do niego czy nie chciałby kierowcy, odpisał że bardzo chętnie ale wpierw musi mnie sprawdzić. Pojechaliśmy wtedy na hungaro. Czasy uzyskiwałem nawet na poziomie 1.19. Pochwalił mnie wtedy i zaprosił do zespołu na miejsce testera (jeszcze wtedy miał jeździć z nim Bandit). Po kilku dniach zadzwonił do mnie właśnie Bandit na GG wytłumaczył mi co i jak i powiedział że on już nie będzie jeździł, i tak trafiłem na miejsce etatowego kierowcy. Początki miałem trudne gdyż nie miałem możliwości zapłacić składki, zwlekałem z tym przez 3 wyścigi. W miedzy czasie zapisałem się do ligi F1 League pod przewodnictwem Mike'a F1. Tam nie trzeba było płacić składki więc tam miałem swój debiut, było to na torze w Bahrainie. Pamiętam to doskonale. Niezłą wtedy rozróbę robiłem (pamiętam jak staranowałem na starcie Powolniaka :lol: ), nie mogłem się skoncentrować, przez cały wyscig ręce mi się trzęsły :sad: . Dojechałem 16-ty. Nadszedł czas zapłacenia składki i wystartowania w pierwszym wyścigu LIGNY. Niestety zakończył się on po kilkunastu sekundach gdyż miałem wtedy RA z szanownym damianem1812 :? W kolejnym wyscigu było już lepiej, 11-te miejsce :razz: i tak do końca sezonu. Przed GP Kanady postanowiłem oddać kierownice (bo ileż można ją trzymać) i zakupić Logitech FormulaEX, początki były trudne (głównie przez FF) ale jakoś się przyzwyczaiłem i jeżdżę na niej do dzisiaj. :grin:
W mojej krótkiej karierze największymi osiągnięciami były, w LiGNIE: PP na Silverstone oraz FastedLap w tym wyścigu, a w F1L: Wygrana w GP Włoch i FastedLap w tym wyścigu.
Dziękuje za uwagę :-)
Avatar użytkownika
RafaeL
 
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 5:08
Lokalizacja: Nowy Sącz
GG: 7248309

Postprzez Powolniak Pt sie 15, 2008 16:51  Re: Wasza historia

RafaeL napisał(a):... Poznałem wtedy na tym forum, sympatycznego goscia o nicku, NiesamowityJezdziec. To u niego brałem praktyki, i on mi mówił co i jak. Zaczynałem wtedy na torze A1Ring i na modzie FSOne 06-07. Szło mi wtedy nieźle, uzyskiwałem czasy w okolicach 1.09 a NiesamowityJeździec był ze mnie dumny :-P


NiesamowityJeździec jest z ciebie dumny jeszcze bardziej :D
Powolniak
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 15:15

Postprzez RafaeL Pt sie 15, 2008 20:35  Re: Wasza historia

It's you :shock:
Avatar użytkownika
RafaeL
 
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 5:08
Lokalizacja: Nowy Sącz
GG: 7248309

Postprzez Pokwa Pt sie 15, 2008 21:15  Re: Wasza historia

Powinno być Is it You ? :P

FastedLap


Fastest Lap :P
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Rubiq Pt sie 15, 2008 21:21  Re: Wasza historia

Nie powinno bo on to stwierdza a nie się pyta. :-P
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez RafaeL Pt sie 15, 2008 21:26  Re: Wasza historia

O mami, to należy się sprostowanie :-D . Był dumny z jazdy w czasówkach :brawo: o niektórych wyścigach pewnie myśli inaczej :brawo:

Pokwa napisał(a):Fastest Lap


Na jedno wychodzi :lol:
Avatar użytkownika
RafaeL
 
Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 5:08
Lokalizacja: Nowy Sącz
GG: 7248309

Postprzez Grekyy N sie 17, 2008 14:12  Re: Wasza historia

A ja się streszczę... no, spróbuję, zważsywszy że u mnie to wszystko zaczęło się wcześniej ; ] Zawsze interesowałem się samochodami, to i żadnej dobrej samochodówki nie mogłem przepuścić ; ] Może pominę czasy pierwszego Grand Prix na miękkiej dyskietce na C64, czy Jaguara z Amigi (ehh, ale ja już jestem stary;)). Jeśli o śledzenie motorsportu w TV się rozchodzi to pamiętam dobrze czasy transmisji F1 i Indy na Eurosporcie, sezony bodaj od 1996 - byłem wtedy za Schumacherem (nie bijcie:P), jako że jeździł w Ferrari i niespecjalną sympatią darzyłem Renault Williams. Przestałem być na bieżąco kiedy F1 uciekło do C+.

Zainteresowanie tymi bliższymi rzeczywistości ścigałkami zaczęło się z wysypem tytułów takich jak ToCA2, pierwszy Colin, NFS Porsche (imo miał baaardzo fajną fizykę, tylko tryby gry arkadowe ;)). Bakcyl powrócił z kupnem własnego samochodu, nowym kompem i grą Richard Burns Rally. Z F1 wolałem zawsze GP4 i z powodu tej gry czytałem forum WM. Później wciągnąłem się w rFactor'a, dla którego kupiłem kierownicę i próbuję swoich sił z różnym skutkiem :P Drobne przebłyski w F3, kilka dobrych wyścigów w GT i przymierzam się do F1 oraz WTCC ; ] Jeździłem jeszcze w ILF1 gdzie miałem trochę pecha, ale i satysfakcję że uchodziłem za kierowcę który jeździ fair ; P Może uda mi się w końcu kręcić przyzwoite czasy.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Kojot N sie 17, 2008 15:47  Re: Wasza historia

Tak sobie myślę po przeczytaniu waszych arcydzieł literackich, by opisać również i moją historię. Byłaby to naprawdę dłuuuuga historia sięgająca czasów niemalże prehistorycznych. Jednak z drugiej strony tak sobie myślę, że bez mojego adwokata nic wam nie powiem :evil:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez BoryZ N sie 17, 2008 15:49  Re: Wasza historia

a myslalem ze napiszesz cos o naszych dwoch wspolnych wspanialych sezonach :(
brzydalu Ty :evil: :evil: :evil:
Zaproszenia do www.lockerz.com u mnie na PM albo GG ;)
Avatar użytkownika
BoryZ
 
Dołączył(a): Śr gru 27, 2006 13:24
GG: 211557

Postprzez Kojot N sie 17, 2008 17:58  Re: Wasza historia

Może bym i coś napisał, tylko problem polega na tym, że ja zwykle nie pamiętam co robiłem 1 miesiąc temu.

Tak więc musi wam wystarczyć, że powiem wam iż "Dawno dawno temu, gdy jeszcze nikt nie wiedział co to PeCet...."

Tiaa... hmm co to ja miałem powiedzieć? Kurcze zapomniałem :-P
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LiGNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron