Podgląd Liveview na serwery

Wspólne sprawy dotyczące ligi

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez DAK Wt lut 03, 2009 18:24  Podgląd Liveview na serwery

Nie wiem czy był już temat Liveview poruszany w Lignie, jeśli nie to warto się nad czymś takim zastanowić.
Chyba nie raz sie tak zdarzyło, że chcieliśmy śledzić "live" zawody w danej serii rozgrywane na serwerze Ligny.
W gre wchodzi Liveview by SimracingPL (można na tym ustawić dowolną ilość serwerów) lub rFactorWebView, który według mnie jest lepszy, jednak uruchomienie na nim więcej niż jednego serwera to wyższa szkoła jazdy (kiedyś sam próbowałem, ale bez efektów).
Odnośniki do Liveview można by dać na strone główną lub podstrone - oczywiście za zgodą administratora tegoż portalu.
Avatar użytkownika
DAK
 
Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 17:58
Lokalizacja: Olkusz
GG: 5142051

Postprzez lechf1 Wt lut 03, 2009 18:34  Re: Podgląd Liveview na serwery

Nie mogę znaleźć, ale Crow gdzieś o tym pisał, ze wszystkie 3 serwery LIGNY stoją na jednym rFactorze i zrobienie Live Viev nie jest możliwe
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez impr Wt lut 03, 2009 18:38  Re: Podgląd Liveview na serwery

Prościej w ustawieniach serwera zmienić taką magiczną wartość, która pozwala wchodzić spectatorom w czasie sesji zamkniętych, albo znaleść kogoś, kto będzie robił za realizatora TV :)

A na stronie LiGNy wystarczyła by informacja, czy ktoś jest na serwerze.
Ostatnio edytowano Wt lut 03, 2009 18:59 przez impr, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez B4ndit Wt lut 03, 2009 18:57  Re: Podgląd Liveview na serwery

imo, to umozliwienie i zachecenie do ogladania/sledzenia wyscigow osob spoza danej ligi byloby jedna z najwazniejszych rzeczy, nawet jesli tylko pare osob by ogladalo wyscigi... chodzi o promocje i zwiekszanie prestizu... poza tym sam bym z checia obejzal czasami jakies wyscigi, chocby z ciekawosci.

lechf1 napisał(a):Nie mogę znaleźć, ale Crow gdzieś o tym pisał, ze wszystkie 3 serwery LIGNY stoją na jednym rFactorze i zrobienie Live Viev nie jest możliwe


jak sie ma calkowita kontrole nad maszyna na ktorej stoja serwery (a tak przeciez jest, bo macie dostep przez remote desktop), to chyba zmiana sposobu uruchamiania serwerow nie stoi na przeszkodzie (co najwyzej czas i checi). No chyba ze sa jakies przyczyny techniczne, dla ktorych serwery stoja na 1 rfactorze (btw, czy takie cos nie powoduje zwiekszenie sie lagow, jak duzo osob wejdzie na 2 serwery? tzn czy na 3 osobnych serwerach nie mogloby komfortowo grac po 20 osob, a na pojedynczym rfactor sa lagi jak na 2 serwery wejdzie po 20 osob)
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez Darondi Wt lut 03, 2009 19:04  Re: Podgląd Liveview na serwery

To jest niemożliwe, tyle powinno wystarczyć. Kiedyś podjęto próbę wprowadzenia tego, ale dane mieszały się z danymi z F1L (bo to właśnie stamtąd mamy serwer).
Konwersacja między Crowem, a Rubiqiem. :P
LT nie da się bo chodzą jednocześnie 3 serwery z jednej kopii rf
A gdyby tak na czas wyścigów wyłączać inne serwery i załączać LT?
...i wyłączyć serwery F1L...
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez impr Wt lut 03, 2009 19:18  Re: Podgląd Liveview na serwery

http://f1forum.formula1.pl/viewtopic.php?t=1868

A toto na jakiej zasadzie działa? Dudek sobie siedzi przy kompie i zmienia kamery, czy jak?
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez PaVeł Wt lut 03, 2009 19:51  Re: Podgląd Liveview na serwery

impr napisał(a):http://f1forum.formula1.pl/viewtopic.php?t=1868
Dudek sobie siedzi przy kompie i zmienia kamery?


Tak.
PaVeł
 
Dołączył(a): Wt sty 01, 2008 21:30

Postprzez Kojot Wt lut 03, 2009 21:57  Re: Podgląd Liveview na serwery

Co do problemu z Live view. Jest na to w chwili obecnej tylko jedno rozwiązanie. Mamy 3 ligi a na serwerze korzystają one z jednej kopii rFactora, który posiada tylko jeden plugin do live view i może on generować logi tylko dla jednego działającego serwera. Jeśli uruchomimy na 3 serwery będą one wysyłały pliki do jednego katalogu i wyjdzie z tego masło maślane. Mozna by ten problem rozwiązać w inny sposób ale trzeba by było mieć, 3 osoby odpowiedzialne za 3 ligi. Każda z tych osób musiałaby odpalić u siebie plugin livewiew i odpowiednio go skonfigurować by wysyłał pliki do serwera, wtedy by to działało ale chyba zbyt dużo kombinacji.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez B4ndit Śr lut 04, 2009 16:53  Re: Podgląd Liveview na serwery

a duzy problem jest wlaczac/wylaczac Live view? Np w niedziele F1 w poniedzialek WTCC? Jesli to jest pewien problem, ale nie jakis kosmiczny, to tez mozna np 3 wyscig WTCC, 3 wyscigi F1, albo juz nawet puszczac tylko F1, albo puszczac ta lige, ktorą macie zamiar promowac (bo np sa wolne miejsca, albo chcecie zwiekszyc jej prestiz, albo jakeis inne widzi mi sie). Cokolwiek dzialajacego, byloby lepsze niz nic :) Jesli to jest duzy problem, to faktycznie moznaby olac sprawe narazie i poprostu przy najblizszej okazji (np pad serwera i bedzie trzeba reinstalowac wszystko) to zrobic to wszystko juz dobrze i porzadnie.
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez Grekyy Śr lut 04, 2009 16:57  Re: Podgląd Liveview na serwery

Czy na pewno nam to potrzebne do szczęścia, zwłaszcza w czasie kiedy to co już działa przy lidze (strona) nie zawsze działa efektywnie? No i czy nie obciąża to serwera w trakcie gry? Ja byłbym np. także za wykopywaniem obserwatorów i wyłączeniem wszystkich serwów poza własciwym w dniu wyścigów. Kariera w TV nawet w tej formie mi się nie marzy :P Jeśli to obciąża serw to jestem przeciw, a z dwojga złego to w ogóle wolałbym podgląd na wyniki w czasie rzeczywistym.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez B4ndit Śr lut 04, 2009 17:07  Re: Podgląd Liveview na serwery

napewno w jakis sposob obciaza, moze tylko w minmalny. Jest to inna kwestia ktora trzeba rozwazyc. Swoje na temat popularyzacji simracingu pisalem kiedys, wiec bylbym za tym, nawet jesli by to zmniejszylo maksymalna ilosc osob na serwie z 35 do 25, a w zamian za to pare osob wiecej poprawnie jezdzacych by sie do ligi dolaczylo. Bierzcie tez poprawke na istnienie f1wm.pl (i wszystkiego co sie z tym wiaze). Taki atut mozna wykorzystac i liveview ma u nas wiekszy potencjal, niz w innych ligach (oczywiscie nie wierze w to, zeby ogladalnosc wyniosla wiecej niz kilka/kilkanascie osob, ale w wiekszosci lig to ogladalnosc bylaby pewnie zerowa...).
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Postprzez Kajek Śr lut 04, 2009 20:18  Re: Podgląd Liveview na serwery

Nie wiem czy wiecie, ale kazdy z was, mający odpowiednio skonfigurowany plugin liveviewa, mozecie przesylac dane - z kazdego serwera na którego wchodzicie - wiec trzeba zorganizowac pare osob, ktore jezdza w f1, wtcc, gp2 z fajnym łączem - bo troche to kradnie, i niech przesylaja do liveviewa. Kojot i Crow na pewno sie na tym lepiej znaja odemnie, wiec gdyby chcieli to by cos takiego zorganizowali.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez impr Śr lut 04, 2009 20:58  Re: Podgląd Liveview na serwery

No jeśli tak sprawa wygląda to ja na każdy wyścig mogę przychodzić i słać dane :)
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kojot Śr lut 04, 2009 21:00  Re: Podgląd Liveview na serwery

No jeśli możesz, to można by pomyśleć bo na serwie wszystkie pliki siedzą i czekają na lepsze czasy. Tylko nie wiem jak to logistycznie rozwiązać, bo musiałbyś znać hasło na serwer chyba
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez B4ndit Śr lut 04, 2009 21:02  Re: Podgląd Liveview na serwery

w wtcc tez moglbym to robic, jesli tylko lacze 10/1mbps wystarczy. Czy was o wszystko trzeba ciagnac za rece/nogi i przymuszac wszelkimi dostepnymi sposobami zeby cokolwiek ruszyc :sad:
"FWD is an invention of Beelzebub and should be shunned at all costs, unless you wish to worship at the temple of the great god Understeer..."
Avatar użytkownika
B4ndit
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 19:00
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
GG: 5152673

Następna strona

Powrót do LiGNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości