Od czego zacząć jazdę w simach.

Wspólne sprawy dotyczące ligi

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez neo_pl92 Pt wrz 17, 2010 23:25  Od czego zacząć jazdę w simach.

Witam,

Więc tak zacznę od tego, że komputer, który posiadam dźwiga DIRTA 2 na full w rozdz FULL HD, więc z rF nie będzie żadnego problemu. 2 sprawa zakupiłem kierownicę LOGI DFGT, ale nie mam pojęcia jak ją ustawić poprawnie do jazdy w F1.
Teraz pytanie co do samej F1. Do tej pory grałem w same ARCADE, wiem, że przede mną długa droga do opanowania jazdy bez helpów, dziś się uczyłem i nawet udawało mi się przejechać 3 okrążenia w miare szybkim jak na moje umiejętności tempem. Nie mam zielonego pojęcia jak robić setupy. Można powiedzieć, że styczność z rF bez helpów mam od dziś, bo wcześniej tam kiedys gralem, ale helpy włączone. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i wprowadzić w ten świat ? Rozmowa na teamspeak gg i odpowiedzi tu na forum będą mile widziane. Z góry dzięki.

Proszę też o pomoc w wyborze trackpacków modów F1 oraz wersji rF'a.

Pozdrawiam,
Sławek
neo_pl92
 
Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 20:26

Postprzez olexy So wrz 18, 2010 7:50  Re: Od czego zacząć jazdę w simach.

Po 1 to nie trzeba było od razu zakładać nowego tematu, ale do rzeczy.
Do ustawienia kierownicy najlepiej posłuży Ci Logitech Profiler. Tam wszystko w miarę prosto da się ustawić.
Mimo, że setup to sprawa bardziej indywidualna, to na pewno nie zaszkodzi Ci zajrzeć tutaj: http://wiki.rfactor.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Trackpacków ściągać od razu nie musisz, poprzeglądaj sobie rFactorCentral, tam znajdziesz wszystko. Jeśli chodzi o mody, to jest kilka godnych polecenia, np. prace panów z CTDP i MMG. Jednak pamiętaj, że rFactor to nie tylko F1, jest wiele naprawdę świetnych modyfikacji nawiązujących do innych serii wyścigowych. Przede wszystkim HistorX, czyli auta wyścigowe z lat 60 i 70. Są też Porsche, WTCC, BTCC, ETCC i cała masa innych "TCC" :grin: , jest F3, GP2, po prostu do wyboru, do koloru. Praktycznie wszystko da się znaleźć na rFactorCentral.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
olexy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 19:18
Lokalizacja: Kraśnik
GG: 9121418

Postprzez pawel92setter N wrz 19, 2010 9:06  Re: Od czego zacząć jazdę w simach.

Spróbuj sobie zacząć od jakiś słabszych single-seeterów(skoro tak Ci na tym zależy) i dopiero jak na nich będzie Ci dobrze szło przerzuć się na F1. O setupach na razie nie ma co myśleć. To dopiero, jak się będziesz już pewnie czuł na torze i robił stinty po kilka-naście, albo -dziesiąt okrążeń.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez deeze So lis 27, 2010 16:23  Re: Od czego zacząć jazdę w simach.

Pragnąłbym jednak tutaj polemizować z pawel92setter, ponieważ uczenie się jazdy również polega na, bądź też znacząco ułatwione jest dzięki, robieniu odpowiednich ustawień do własnych upodobań i preferencji w stylu jazdy. Jeśli samochód dajmy na to pierwszy, jaki 'dostajemy' w rFactorze, jest strasznie podsterowny, a my preferujemy mocny przód, to nie można powiedzieć, żeby ktoś jeździł bez przynajmniej lekkiego ingerowania w ustawienia, jeśli tylko to mu pomoże bądź ułatwi naukę.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez hideto So lis 27, 2010 17:15  Re: Od czego zacząć jazdę w simach.

ale z czym tu polemizować ? jak chłopak ledwo się na torze będzie utrzymywał, bo nie zauważy różnicy żadnych w ustawieniach. Żeby faktycznie CZUĆ różnicę w setupie, a nie tylko znać ją teoretycznie, trzeba się na danym torze w danym bolidzie czuć po prostu pewnie. To nie jest rzecz do dyskusji.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kojot So lis 27, 2010 19:58  Re: Od czego zacząć jazdę w simach.

Proponowałbym zacząć karierę w takich modach, gdzie fizyka jest łatwiejsza i opcje w setupie ograniczone są do minimum. Mody WTCC, F3, szybkości są niewielkie i szybko można się wdrożyć. Nauczyć się działania kierownicy i przyzwyczaić się do operowania gazem i hamulcem, wtedy dopiero brać się do ścigania w F1
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651


Powrót do LiGNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron